PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma czy Tokina



marekon
12-09-2005, 15:01
Chciałbym zaczerpnąć trochę wiedzy w nastepującym temacie.Posiadam F 75 i do tego obiektyw SIGMA 28-135 D IF 3,8-5,6 MACRO i chciałbym go wymienic na TOKINE 28-70 2.8 Pro SV.Mam w związku z tym pytanie czy byłaby to dobra zamiana.Nadmieniam że z SIGMĄ pracuje mi sie bardzo dobrze,natomiast nie znam TOKINY.Jesli ktos chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami to zapraszam do dyskusji.W przyszłosci chciałbym zakupic lustrzankę cyfrową,można i pod tym kątem snuć rozważania.Obiekty do fotografowania typowe dla amatora ze skłonosciami do małych szaleństw.Posiadam także obiektyw.NIKKOR 70-300 G 4-5,6.To na razie wszystko w razie jakis wypowiedzi dodam coś jeszcze jesli będzie istotne dla tematu

Gamling
12-09-2005, 15:13
Tokina o ktorej piszesz to niezly obiektyw, na pewno duzo lepszy od tego ktory teraz posiadasz. Zainteresuj sie tez Tamronem 28-75 2.8

zgredek
12-09-2005, 17:04
Tokina to naprawdę świetne szkiełko. Jest dobra optycznie i bardzo solidna mechanicznie.
Dwie uwagi:
1. Jeśli zmieniasz sigme na tokinę tylko ze względu na światło, to jest to słaby argument, bo przy pełnej dziurze jakość jest naprawde marna. Używałem przysłony 2.8 w tym szkiełku tylko w ostateczności.
2. Ten zoom jest naprawdę duży - właśnie gabaryty Tokiny SV były głównym argumentem zmiany mojego podstawowego szkła. Wszystko jest subiektywne, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji przypnij tego wielkoluda do swojej puszki i zobacz na ile wygodnie Ci sie tym zestawem pracuje - wielkościowo Twój F75 wielkościowo zbliżony do mojego body... a ja miałem z tym problem :mrgreen:

Powyższe nie zmienia faktu, iż nadal uważam to szkiełko za jedne z najlepszych na rynku w relacji jakości do ceny.

Czornyj
12-09-2005, 17:32
Lepiej ATX 2,6-2,8 - czasem tanio można trafić, jest wielka, pancerna i szybka, z korpusem na film sprawuje sie doskonale

marekon
12-09-2005, 18:40
Jednym z powodów zmiany obiektywu jest własnie światło.Co do gabarytów TOKINY to też nie znam ich dokładnie.Ewentualnie może Tamron jest mniejszy i o podbnych parametrach.Jesli ktos ma jakieś doswiadczenia niech odpisze.

darsedz
12-09-2005, 20:29
przygotuj sie na filtry 77 mm do Tokiny, są drogie .... a polar.... to juz strasznie... :(

ALF
13-09-2005, 01:31
więc pomyśl o tamronie 28-75/2,8...filterek 67, a optycznie bdb :P

zgredek
13-09-2005, 10:42
Jednym z powodów zmiany obiektywu jest własnie światło.Co do gabarytów TOKINY to też nie znam ich dokładnie.Ewentualnie może Tamron jest mniejszy i o podbnych parametrach.Jesli ktos ma jakieś doswiadczenia niech odpisze.

Do Twojej puszki podobnie jak Alf polecam Tamrona. Jest mniejszy, nowocześniejszy i na pewno nie gorszy optycznie od SV'ki.

Przeszukaj Forum - na temat tego szkiełka mnóstwo peanów już tu napisano :)

Możesz rozważyc też mój wybór. Ten świetny zoom nikona można teraz znaleźć w absurdalnie niskiej cenie i jeśli nieco węższy dół nie stanowi dla Ciebie dużego problemu, to 35-70 jest doskonałym wyborem. Przy czym UWAGA: układ AF będzie ze dwa razy wolniejszy aniżeli w tamronie czy tokinie.

pebees
13-09-2005, 10:54
Czy to chodzi o tego Tamrona (http://www.foto-bogutti.pl/product_info.php?products_id=1082) , niby dedykowanego do cyfrówek ?

zgredek
13-09-2005, 11:41
Czy to chodzi o tego Tamrona (http://www.foto-bogutti.pl/product_info.php?products_id=1082) , niby dedykowanego do cyfrówek ?
Tak, to szkiełko naprawdę dobrze spisuje się też z klasycznymi lustrzankami...

marekon
13-09-2005, 14:35
Po tych opisach rozumiem ,że dobrać jasne szkło które bedzie dobre optycznie w tak niskim przedziale cenowym(myśle tu o ok.1500 PLN. za używany) to raczej marzenie.Postaram się teraz przepaczeć oferte TAMRONA i myśle że raczej tam skieruje swoje zainteresowania.Gnębi mnie jeszcze jedno pytanie co bedzie jak zakupie cyfrówke wtedy trzeba przemnożyc* 1,5 ogniskową a jeśli kupie 28mm to daje juz sporo.Może raczej pomysleć o czymś co zaczyna sie nieco niżej.ma to byc mój podstawowy obiektyw ktory będę wykorzystywał do do jednego jak i drugiego aparatu i to raczej przez długi czas.Wiem że marudze ale przy braku funduszy zawsze powstają takie dylematy i trzeba im sprostać.Proszę jeszcze o wypowiedzi w kwesti obiektywów zaczynających sie od nizszych ogniskowych.

ALF
14-09-2005, 01:22
marekon, tamrona możesz trafić na allegro za ok 1300zł (nówkę), a jak kupisz cyfrę to dokupisz tamrona 17-35 i będzie git...TrOn właśnie go testuje :wink:
ja w każdym razie mam taki plan :P