PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia samochodów - odbicia na lakierze



MichalNik
24-04-2017, 22:57
Witam,

Posiadam aparat Nikon d90. Czytałem różne tematy i nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Robię zdjęcia samochodom, jednakże niekiedy na zdjęciach są bardzo duże odbicia światła.
Czy jest jakaś metoda by skutecznie to usunąć?
Która opcja w aparacie może zniwelować odbicia?

Bawiłem się już różnymi ustawieniami, bezskutecznie.
Jestem trochę laikiem w tych sprawach, proszę się nie śmiać.

Zamieszczam zdjęcie
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/FPMz4LBNeV3QG2WvBGTQptvKXc8ekX

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

gzyms
24-04-2017, 23:08
Filtr polaryzacyjny.

Wysłane z

MichalNik
25-04-2017, 23:10
Zamieszczam jeszcze raz zdjęcie
https://images81.fotosik.pl/531/1ab94a0be7e65d3bmed.jpg


Filtr polaryzacyjny.

Dzięki za zainteresowanie tematem, doradzisz jakiś filtr?
Na allegro jest pełno tego tylko czy coś jest warte uwagi

Borat1979
25-04-2017, 23:38
Dzięki za zainteresowanie tematem, doradzisz jakiś filtr?
Na allegro jest pełno tego tylko czy coś jest warte uwagi

Kup filtr dobrego producenta np. Hoya Fusion. Unikaj badziewia po kilkadziesiąt złotych.

sl011
26-04-2017, 08:23
doradzisz jakiś filtr?
Na allegro jest pełno tego tylko czy coś jest warte uwagi
Chyba najpopularniejsze niedrogie marki to Hoya i Marumi.

Keszelski
26-04-2017, 08:44
też mam zamiar kupić polara i przy rozpoznawaniu tematu dowiedziałem się, że warto też zwrócić uwagę na to jak łatwo/trudno czyści się taki filtr. I takie które czyści się relatywnie łatwo, to już niestety koszt 300 zł dla 77mm (marumi)

gremed
27-04-2017, 10:40
Od lat mam filtry różnych rozmiarów, głównie właśnie marumi i hoya. I szczerze mówiąc to nie odczułem jakoś problemu czyszczenia. A nie dawałem za nie po 300 złotych tylko 100-200. Nie wczytuj się tak w netowe opinie. Bo ktoś wpisał zapewne post o czyszczeniu, który pózniej jest powielany jak legenda w którą każda następna osoba łatwiej jest w stanie uwierzyć. Niech kolega po prostu idzie do sklepu i kupi filr polaryzacyjny wymienionych firm w cenie około 200 pln (niestety 77 mm robi kwotę) a "będzie pan zadowolony".

mmluty
27-04-2017, 17:34
Jeżeli mówimy o kupowaniu filtrów polaryzacyjnych (i nie tylko polaryzacyjnych) to myślę, że początkującym w tym temacie warto zwrócić uwagę na to, że filtr kosztuje setki złotych a pierścienie redukcyjne kilka złotych więc warto kupować filtr na maksymalną średnicę z posiadanych a nawet planowanych obiektywów. W tym przypadku 77 mm to dość dużo i w większości przypadków wystarcza, ale jest sporo obiektywów które mają znacznie większe średnice filtrów i o tym warto pamiętać.

gzyms
02-05-2017, 09:41
No to już chyba wszystko wiadomo o sprzęcie - teraz trochę trzeba poczytać o technice wykorzystywania polarow aby nie było rozczarowania. Jak już kupisz to daj jakieś zdjęcia.

Wysłane z

MichalNik
05-05-2017, 23:40
Teraz już wiem na czym stoję, jak tylko wybiorę coś dobrego to napewno się tutaj pochwale jak wychodzą zdjęcia.