PDA

Zobacz pełną wersję : RAW gdzie exif...?



barracuda
02-06-2007, 10:32
Mam problem z exifem po wywołaniu RAWa i zapisaniu zdjęcia w formacie jpg. Trzeba podjąć jakieś dodatkowe kroki podczas zapisywania lub wcześniej żeby informację o zdjęciu były później widoczne?

ozzy
02-06-2007, 11:39
nie wiem jakiego softu do obróbki używasz- w C1 LE w w "preferences" w zakładce "process settings" trzeba zaznaczyć opcję "include Meta data".

barracuda
02-06-2007, 12:47
Używam PS CS2

barracuda
02-06-2007, 12:49
OK, w PSie też już znalazłem

barracuda
02-06-2007, 13:06
Chyba się jednak pospieszyłe, bo mimo że włączyłem opcję z Metadata to nie pojawił sie exif w pliku który później zrobiłem z RAWa. Co jeszcze jest nie tak...?

kacperek
03-06-2007, 09:40
A jak zapisujesz do jpg?

barracuda
03-06-2007, 11:35
A jak zapisujesz do jpg?

Nie rozumiem pytania...
W jakim sensie, jak zapisuję?

kacperek
03-06-2007, 13:00
Nie rozumiem pytania...
W jakim sensie, jak zapisuję?

Jakie menu i kroki robisz w PS :)

Seeker
03-06-2007, 18:50
Dokladnie, przy zaawansowanych opcjach na ogol jest tam co poustawiac...