PDA

Zobacz pełną wersję : odszumianie przy filtrach nd



nikonel
16-04-2017, 09:10
Mam pytanie czy macie włączone odszumianie długich czasów naświetlania przy foceniu filtrami szarymi słabszymi jak nd8,16 i mocniejszymi nd1000. Denerwuje mnie utrata czasu odszumiania po zrobieniu fotki.
Jeszcze jedno. Czy macie włączone odszumianie wysokie iso przy takim fotografowaniu.

Nemeth
16-04-2017, 14:12
Mam pytanie czy macie włączone odszumianie długich czasów naświetlania przy foceniu filtrami szarymi słabszymi jak nd8,16 i mocniejszymi nd1000. Denerwuje mnie utrata czasu odszumiania po zrobieniu fotki.
Jeszcze jedno. Czy macie włączone odszumianie wysokie iso przy takim fotografowaniu.

Ja tę opcję w aparacie wyłączyłem i nie używam jej od lat. Inna sprawa, że praktycznie nie robię długich czasów na wysokim ISO.

nikonel
16-04-2017, 18:38
Ja tę opcję w aparacie wyłączyłem i nie używam jej od lat. Inna sprawa, że praktycznie nie robię długich czasów na wysokim ISO.

Ja także robię przy niskim iso głownie 100 a o wysokie pytam się przy okazji