PDA

Zobacz pełną wersję : Odliczenie darowizny od dochodu



manfred
14-04-2017, 14:32
Nie wiem jak odliczyć darowiznę od dochodu i jak to wpisać w pit 37. W myśl tego artykułu
http://pit.infor.pl/dzial/rozliczenia_osob_fizycznych/darowizny/671720,2,Jak-odliczyc-darowizny-w-zeznaniu-rocznym-PIT.html można odliczyć tylko 6 %. Moja darowizna na rzecz organizacji to 1200 PLN. W takim razie jak obliczyć ile będe miał zwrotu?

thekrycha
14-04-2017, 14:44
A nie lepiej skorzystać z jednego z darmowych programów do rozliczenia? W kreatorze wpisujesz dane, a program sam liczy, sprawdza i jeszcze do MF Ci to wyśle ... chyba nie ma sensu się męczyć ...

A jeśli chodzi o twoje pytanie, to wysokość odliczenia nie może przekroczyć 6% dochodu. Jeśli więc Twoja darowizna to 1 200 PLN, to uzyskany dochód musisz mieć na poziomie minimum 20 000 PLN, żeby odliczyć w całości. Przy 18% stawce będziesz miał circa 216 PLN zwrotu.

manfred
14-04-2017, 14:50
No tak już to zrobiłem. W tym programie popełniłem błąd dlatego coś mi nie pasowało. Problem rozwiązany