PDA

Zobacz pełną wersję : Oryginał czy nie czyli karty SanDisk



GrzegorzPPP
01-06-2007, 18:17
Witam!

2 dni temu zamówiłem na allegro kartę sandiska 4GB ULTRA II. Dziś do mnie przyszła, więc postanowiłem sprawdzić jej pochodzenie.

Według tej strony http://martybugs.net/articles/fakesandisk.cgi moja karta jest w większości oryginalna. Ale nie do końca. Ponadto porównałem ją z moją 1GB Ultra II(kupiona w MM) i również trochę się różnią konkretnie tym:
1 GB

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/06/09aa15a1167fc4ab-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
4GB

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/06/c975bc9b6b12e2a3-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

Dodam jeszcze że na instrukcji obsługi mam pięczątkę śmietnika (identyczny jak na karcie) jest on mały, ale też mnie to nie pokoi. Kartę kupiłem za 189,00 więc nie była to jakaś straszna okazja. Sklep od którego kupiłem ma prawie same pozytywne komentarze.

Czy można sprawdzić jakoś na stronie producenta czy mój egzemplarz jest oryginalny??

Aha, jeszcze jedno szybkość kart na oko jest taka sama.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

kaktus
01-06-2007, 21:02
samo (R) a (TM) moze wynikac z produkcji na inne rynki (USA?). Reszta to moze byc kwestia rocznika (2003 - 2004). Porownaj szybkosci, sprawdz czy dziala... Tak szczerze mowiac co to za roznica, czy karta jest w 100% oryginalem? ;-)

Tekla
01-06-2007, 21:53
Ja ostatnio tez kupiłem 4GB Extreme III i okazała się podróbką.Test predkosci wszystko pokazał.Karta była wolniejsza od zwykłego SanDiska.Zapisywanie 1 fotki trwało dłuuuuugo.Co nawet mozna było stwierdzic po diodzie aparatu.Odesłałem i koleś zwrócił kaske bez zająknięcia.Na alledrogo dużo jest podróbek niestety.

timi
01-06-2007, 22:34
Tekla. a mogę wiedzieć czym wykonywałeś test .Jakim programem?

GrzegorzPPP
02-06-2007, 09:07
A nieda się jakoś zadzwonić do przedstawiciela SANDISK POLSKA (jest coś takiego?) albo wysłać maila do UE? Gdzieś czytałem że gość wysłał im numery i mu sprawdzili, tylko że ja niemogę znaleźć maila do nich :(

tomhagen
02-06-2007, 10:50
ja zostałem zaczepiony przez przedstawiciela Sandiska, kiedy licytowałem podróbke na allegro - dla potrzebujących podaje mail: [email protected]

GrzegorzPPP
02-06-2007, 11:09
Dzięki wysłałem maila.

Mam nadzieje, że dostanę odpowiedź

to_ti
03-06-2007, 19:00
Rzeczywiście podróbki ciężko czasem jest odróżnić, nawet chodzą nie gorzej dużo od oryginału i co znamienne cena jest troszkę tańsza. Ale to ryzyko kupowania na allegro

GrzegorzPPP
04-06-2007, 15:47
Okazało się iż karta to w 100% oryginał!

Dzięki tomhagen

Polecam użytkownika izdrowak od którego kupiłem kartę. Jak coś to śmiało można kupować, szybka przesyłka, świetny kontakt itp.

KJO
04-06-2007, 16:34
moja extreeme III 2GB ma takie oznaczenia jak twoja 4GB więc oryginał (swoją w MM kupiłem)