Zobacz pełną wersję : Jest tu specjalista od sieci? Podłączenie routera pod acces point.
foto4deg
28-03-2017, 19:42
Koledzy, mam pytanie.
Wynajmuję piętro w domku jednorodzinnym.
Właściciel mieszka na parterze i korzystam z jego internetu.
Niestety ostatnio przyszedł jakiś "spec", zmienił mu skrzynkę
z podłączeniem do internetu i teraz mam tylko sieć 5 GHz.
Czy istnieje możliwość, aby do sieci podłączyć acces point,
a do AP podłączyć inny router i rozsyłać sygnał 2.4 GHz?
spiritus
28-03-2017, 21:21
Specem nie jestem ale słyszałem o jednym sposobie (nie mam pewności czy jednak działa).
Dwa AP. Jeden na 2.4 a drugi na 5. Połączyć kabelkiem. Jeden odbiera i przekazuje sygnał do drugiego, który przekazuje pasmo na 2.4.
Ten na 5 GHz podpinasz pod LAN a drugi jako WAN. Najlepiej byłoby od kogoś pożyczyć takie coś i przetestować. Ewentualnie kupić z możliwością zwrócenia towaru bez podania przyczyny.
- - - - kolejny post - - - - - -
Dopytałem kolegi i przedstawił coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/appng_asawsqx-1.png
źródło (http://s5.ifotos.pl/img/appng_asawsqx.png)
- - - - kolejny post - - - - - -
Wyszperałem w sieci, że jest jeszcze np takie coś: https://www.mikrotik.org.pl/?produkt,5121
Jednak nie mam pojęcia (kolega też nie) czy można to jakoś skonfigurować aby jedna antena odbierała 5 GHz, a druga wysłała skonwertowany sygnał dalej.
Napisz do producenta. Może będzie wiedział.
Jak Ci się uda to napisz rozwiązanie aby na przyszłość wiedzieć co na 100% działa :)
Przede wszystkim warto sprawdzić, czy ta skrzynka nie jest dwuzakresowa. Może wystarczy uruchomić pasmo 2.4GHz.
foto4deg
30-03-2017, 20:51
Skrzynka nie jest dwuzakresowa ( nie wiem, kto to wymyślił).
spiritus powoli ;)
Czyli tak. Jeden AP ściąga sygnał 5GHz ze skrzynki poprzez wifi. Podłączony jest kablem do innego AP/routera i ten przekazuje sygnał 2.4 GHz, tak?
spiritus
30-03-2017, 20:59
Jakoś tak ale ręki uciąć nie dam :P
Poradziłeś sobie? Wystarczy wziąć zwykłego AP np. Tplink i podłączyć kablem do nowego rutera i po kłopocie.
Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.