Zobacz pełną wersję : Jak obrobiono takie zdjęcie ?
indepedente
22-03-2017, 21:39
Witam, tak jak w temacie ! Interesuje mnie to jak mniej wiecej zostało obrobione to zdjecie ? Wydaje mi sie, że został na to nałożony jakiś Gradient, kolor.
Ktoś może coś doradzić ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17309782_1262790120478497_2661522216664920767_n.jp g?oh=d679a619912eca8bbc7e551b52274a8b&oe=59606EF7)
barracuda
22-03-2017, 22:49
Nie widzę tu żadnej obróbki. A już na pewno nie takiej, która byłaby interesująca czy godna zwrócenia uwagi :)
madebyzosiek
22-03-2017, 23:28
Za przedmówcą, to raczej pytanie do aparatu, nie do nas... To nie wygląda na obrobione w aplikacji... Ot, takie wypluł aparat z zewnętrzną lampą i słabym szkłem...
Przecież to zdjęcie to jakaś zwykła padaka.
To się nazywa niezrównoważona temperatura barwowa. Aparat ustawił biel na koszulę, która dostała trochę niebieskiego światła. A z przodu dominowało czerwone.
Poza tym kontrast wydaje się obniżony krzywymi, poziomami albo w jakiś jeszcze inny sposób.
Dziewczyna po lewej wygląda jakby miała bardzo długą szyję ;)
dokładnie jak koledzy mówią zastane swiatlo które jest przy ich pupach plus błysk i masz gotowa recepturę, do tego szkło szerokie i aparat z szumiącym iso i mamy gotowe zdj, czas okolo 1/100 albo i lepiej z racji ze ludzie w tle są nieporuszeni,obstawiam tu szkło 17-40 4.0 l canona :) przymkniete na ok 5.6 zrobione na ok 3200 5dmk2 szkoda ze exifa niema
jesli mozna po podepne sie pod temat... swoja droga wstawiona fota jest mega slaba, nalezy miec tylko nadzieje ze to nie od fotografa klubowego :D
pytanko o takie fotki, wg mnie 2ga kurtyna i czas 1/40 lub mniej, lampa w sufit z dyfuzorem (a moze nie...), niestety exifa nie ma
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/10854213_10205648060505130_3370724788487-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/o9pq3rzznfevep3/10854213_10205648060505130_3370724788487661603_o.j pg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/10848973_10205647859140096_8834093448845-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/jbn0bqm3r9tmnnl/10848973_10205647859140096_8834093448845142367_o.j pg)
madebyzosiek
25-03-2017, 21:03
Druga kurtyna, czas 1/10 - 1/20 podczas wyzwolenia migawki aparat obracany lub podnoszony i opuszczany, dobry efekt też wychodzi z zooma, ja zaczynasz na wąskim i przy wyzwoleniu migawki kręcisz na szeroki. Lampa w sufit, ale nawet możesz pospawać. Im więcej masz świateł w kadrze, tym lepiej wychodzi :)
tak podejrzewalem z tym poruszeniem, dzieki ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.