PDA

Zobacz pełną wersję : Jak obrobiono takie zdjęcie ?



indepedente
22-03-2017, 21:39
Witam, tak jak w temacie ! Interesuje mnie to jak mniej wiecej zostało obrobione to zdjecie ? Wydaje mi sie, że został na to nałożony jakiś Gradient, kolor.

Ktoś może coś doradzić ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17309782_1262790120478497_2661522216664920767_n.jp g?oh=d679a619912eca8bbc7e551b52274a8b&oe=59606EF7)

barracuda
22-03-2017, 22:49
Nie widzę tu żadnej obróbki. A już na pewno nie takiej, która byłaby interesująca czy godna zwrócenia uwagi :)

madebyzosiek
22-03-2017, 23:28
Za przedmówcą, to raczej pytanie do aparatu, nie do nas... To nie wygląda na obrobione w aplikacji... Ot, takie wypluł aparat z zewnętrzną lampą i słabym szkłem...

Umbra
22-03-2017, 23:47
Przecież to zdjęcie to jakaś zwykła padaka.

TOP67
23-03-2017, 08:09
To się nazywa niezrównoważona temperatura barwowa. Aparat ustawił biel na koszulę, która dostała trochę niebieskiego światła. A z przodu dominowało czerwone.

Umbra
23-03-2017, 10:05
Poza tym kontrast wydaje się obniżony krzywymi, poziomami albo w jakiś jeszcze inny sposób.

PiKa
23-03-2017, 12:08
Dziewczyna po lewej wygląda jakby miała bardzo długą szyję ;)

witboy
23-03-2017, 13:52
dokładnie jak koledzy mówią zastane swiatlo które jest przy ich pupach plus błysk i masz gotowa recepturę, do tego szkło szerokie i aparat z szumiącym iso i mamy gotowe zdj, czas okolo 1/100 albo i lepiej z racji ze ludzie w tle są nieporuszeni,obstawiam tu szkło 17-40 4.0 l canona :) przymkniete na ok 5.6 zrobione na ok 3200 5dmk2 szkoda ze exifa niema

PITT
25-03-2017, 19:29
jesli mozna po podepne sie pod temat... swoja droga wstawiona fota jest mega slaba, nalezy miec tylko nadzieje ze to nie od fotografa klubowego :D
pytanko o takie fotki, wg mnie 2ga kurtyna i czas 1/40 lub mniej, lampa w sufit z dyfuzorem (a moze nie...), niestety exifa nie ma


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/10854213_10205648060505130_3370724788487-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/o9pq3rzznfevep3/10854213_10205648060505130_3370724788487661603_o.j pg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/10848973_10205647859140096_8834093448845-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/jbn0bqm3r9tmnnl/10848973_10205647859140096_8834093448845142367_o.j pg)

madebyzosiek
25-03-2017, 21:03
Druga kurtyna, czas 1/10 - 1/20 podczas wyzwolenia migawki aparat obracany lub podnoszony i opuszczany, dobry efekt też wychodzi z zooma, ja zaczynasz na wąskim i przy wyzwoleniu migawki kręcisz na szeroki. Lampa w sufit, ale nawet możesz pospawać. Im więcej masz świateł w kadrze, tym lepiej wychodzi :)

PITT
25-03-2017, 21:04
tak podejrzewalem z tym poruszeniem, dzieki ;)