PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw turystyczny



fazinsk
21-03-2017, 23:47
http://allegro.pl/triopo-statyw-m130...742284395.html
http://allegro.pl/statyw-benro-itrip...345492951.html

Który wybrać z tych dwóch? Macie jakieś inne propozycje do 500 zł???

Mane
22-03-2017, 00:57
Popraw linki.

fazinsk
22-03-2017, 01:54
http://allegro.pl/triopo-statyw-m130-i-glowica-kk0s-32cm-130cm-nowy-i6742284395.html
http://allegro.pl/statyw-benro-itrip-it15-z-glowica-kulowa-monopod-i6345492951.html

nimnull
22-03-2017, 08:34
Rzuć okiem jeszcze na Manfrotto Befree.
Pozdrawiam

janek_p
23-03-2017, 16:53
Tak jak powyżej - popatrz na Manfrotto Befree

dvd_100
24-03-2017, 23:49
Też się skłaniam ku befree, małe, poręczne wzglednie tanie (zależy dla kogo) Sam się przymierzam do tego statywu już parę miesięcy :)

janek_p
25-03-2017, 01:20
Też się skłaniam ku befree, małe, poręczne wzglednie tanie (zależy dla kogo) Sam się przymierzam do tego statywu już parę miesięcy :)

Ja kupiłem i ani razu nie pożałowałem wydanych pieniędzy. Tańsza całkiem przyzwoita alternatywa to Benro It-15 / It-25 ( na minus jedna sekcja więcej )

dvd_100
26-03-2017, 18:44
Ja kupiłem i ani razu nie pożałowałem wydanych pieniędzy. Tańsza całkiem przyzwoita alternatywa to Benro It-15 / It-25 ( na minus jedna sekcja więcej )

Ja akurat celuje w wersję carbon, więc tanio nie będzie ;) A na horyzoncie jeszcze majaczy NIkon F3.

fazinsk
26-03-2017, 22:14
ma ktoś jakieś doświadczenia z takim ustrojstwem ?? https://www.olx.pl/oferta/profesjonalny-statyw-2w1-tripod-monopod-aluminiowy-15kg-gratisy-CID99-IDl9IVI.html

SlaWasII
29-03-2017, 19:49
Też zamierzam sprawić sobie nowy statyw. Z tego co rozeznawałem ostatnio temat, to najtańsze zestawy Manfrotto mają bardzo kiepskie głowice...
Ja się przymierzam do zakupu nowego zgrabnego i niedrogiego zestawu i na dziś jestem prawie zdecydowany na TRIOPO MT-128 + głowica NB-1S

Cena 395, wysokość 163+głowica+aparat (nie trza się schylać), bardzo fajna głowica.
Macałem go kiedyś w sklepie i chyba wezmę. Jeśli ktoś zna powody dla których nie warto, to będę wdzięczny za dobre słowo i jakąś lepszą alternatywę. Cena dla mnie jest ważna, ale coś zawsze lubię dołożyć, by potem nie żałować. Wszak statyw ja najczęściej kupuję raz na ćwierć wieku. :)



http://allegro.pl/triopo-statyw-m130-i-glowica-kk0s-32cm-130cm-nowy-i6742284395.html
http://allegro.pl/statyw-benro-itrip-it15-z-glowica-kulowa-monopod-i6345492951.html
Ten Triopo z linka, to IMO ból pleców po całodniowym foceniu. Mam już taki stary statyw, kilka centów za krótki, i wiem jak to boli... ;)
Benro jakoś nie misie. Też macałem.


ma ktoś jakieś doświadczenia z takim ustrojstwem ?? https://www.olx.pl/oferta/profesjonalny-statyw-2w1-tripod-monopod-aluminiowy-15kg-gratisy-CID99-IDl9IVI.html
A cóż to jest profesjonalny statyw no name? ;) Może być niezły ale da się go gdzieś pomacać? W ciemno kupować nie polecam.

90s
30-03-2017, 11:54
fazinsk Chińskie dziadostwo.

https://www.aliexpress.com/item/Upgraded-QZSD-Q999S-Professional-Photographic-Portable-Aluminium-Alloy-Tripod-Kit-Monopod-Stand-Ballhead-For-Travel-DSLR/32760689709.html?spm=2114.01010208.3.2.yBI8FF&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10 068_10130_703_10136_10137_701_10060_10138_10062_10 141_10056_10055_10054_10059_10099_10103_10102_1009 6_10144_10052_10053_10142_10107_10050_10143_10051_ 10524_10529_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10 111_10112_10113_130_10114_10516_10515_10037_10032_ 10078_10079_10077_10073_10070_10122_10123_10124-10516,searchweb201603_1,afswitch_1,ppcSwitch_5,sin gle_sort_0_default&btsid=5b73746f-a21c-44e3-ab98-b5690fb6f490&algo_expid=ea74bf03-3d11-478d-9d18-e44f5761470a-0&algo_pvid=ea74bf03-3d11-478d-9d18-e44f5761470a

Osobiście odradzam kupowanie statywów których nogi składają się do góry w kierunku głowicy. Dość szybko nogi zaczynają luzem latać a ciągłe ich dokręcanie jest wkurzające, jak w/w modelu.
Niby zaoszczędzamy kilka cm ale rozkładanie, składanie i używanie takiego patentu jest dużo gorsze jak tradycyjne rozwiązanie.
Przy kupnie też warto popatrzeć czy statyw daje w ogóle możliwość dokręcania nóg.

Jakbym miał proponować to najlepiej od razu kupić bardzo dobry statyw oraz głowicę i mieć święty spokój.

Sam przerabiałem 5 różnych trójnogów od tych z dolnej półki przez średni na dość drogim kończąc.
Więc chcąc zaoszczędzić na początku ostatecznie wydajemy dużo więcej jakbyśmy kupili raz a dobrze.

Już nie wiem czy nawet nie lepiej szukać używanego profesjonalnego statywu. Bo jak na początku każdy wydaje się być fajny i działać jak należy to już niektóre po roku potrafią skutecznie zachęcić do kupienia nowego droższego modelu.

nikoniarz
30-03-2017, 12:13
Osobiście odradzam kupowanie statywów których nogi składają się do góry w kierunku głowicy. Dość szybko nogi zaczynają luzem latać a ciągłe ich dokręcanie jest wkurzające, jak w/w modelu.
Niby zaoszczędzamy kilka cm ale rozkładanie, składanie i używanie takiego patentu jest dużo gorsze jak tradycyjne rozwiązanie.

Niestety ja nie mogę tego potwierdzić- przez ponad 2 lata nic mi się w Fotopro nie poluzowało.

90s
30-03-2017, 12:29
nikoniarz Dwa lata to nie jest zawrotny czas jak na statyw i niewiele mówi o ilości razy jego użycia.
Ale myślę że się zgodzisz że procedura składania i rozkładania jest dłuższa i trzeba otwierać blokady a te kilka cm różnicy niewiele wnosi.

Poza tym jest to element ruchomy i przy dłuższym użytkowaniu jest to rzecz oczywista i normalna. Nawet tradycyjny system z czasem się luzuje i ściera, tylko że ich pole ruchu jest dużo mniejsze dlatego żywotność takiej konstrukcji większa.

nikoniarz
30-03-2017, 12:35
Te kilka cm może być na miarę złota dla tych którym te kilka/parę cm robi różnicę. Co do elementu ruchomego- każdym statywie trójnóg jest ruchomy i w każdym się wytrze po czasie. Nie popadajmy w skrajności.

90s
30-03-2017, 13:30
Zgadzam się w 100%, ja pisze tylko moje doświadczenia z użytkowania takiego statywu i była to porażka, strata czasu i pieniędzy, po pewnym czasie każdorazowo po jednym rozłożeniu i złożeniu następny kończył się latającą nogą.
Dlatego napisałem o tych nogach, bo jest to najsłabszy element takiego statywu a problem często spotykany i nie jestem wyjątkiem.
Nie wiem jak z topowymi modelami ale w tanich nagminnie występuje i dlatego jak ktoś nie ma restrykcji co wielkości złożonego trójnoga to nie ma żadnej zalety takiego rozwiązania.

bolero
30-03-2017, 13:50
Ja mam Fotopro ponad 5 lat.
http://fotopro.pl/produkt/statyw_mga-584_z_glowica_kulowa_fph-52q_58.html

Biorę na wszystkie wyjazdy plus do codziennych zleceń. Po pięciu latach wygląda jak nowy, Bardzo solidnie wykonany, stabilny i żadnych luzów. Dla mnie to zaleta że nogi składają się do głowicy. Po złożeniu jest bardzo mobilny. Przerabiałem przed nim cztery inne statywy które nie bardzo mogę pochwalić.

Oprócz Fotopro zawsze mam przy sobie nieodzowny Manfrotto PIXI mini (200g) który spokojnie utrzymuje lustrzankę z każdą stałką a nawet z 24-120. Zawsze jakiś murek się znajdzie albo perspektywa z ziemi :grin: Na początku znajomi się ze mnie śmiali po czasie wszyscy po kolei kupili małe Manfrotto.

Frodo
30-03-2017, 14:39
Przez wiele lat targałem w góry 055XPROB plus 410 junior. Po ostatnim wypadzie powiedziałem koniec.
Testowałem sobie "Be Free" IT15, IT25.
Nie jestem przekonany, że te maleństwa są w stanie utrzymać mi stabilnie body + UWA.

janek_p
30-03-2017, 17:21
Nie jestem przekonany, że te maleństwa są w stanie utrzymać mi stabilnie body + UWA.

Gdy kupowałem Manfrotto Befree używałem go D7200 i Sigmą 10-20 - było bardzo stabilnie. Ostatnio zmieniłem sprzęt i z pewną obawą zakładałem D610 z Tamronem 15-30 wyposażonym dodatkowo holder NISI na 150 mm filtry. Nie miałem jeszcze okazji testować zestawu w trudnych warunkach ale w miarę płaskim terenie jest całkiem ok.

Frodo
30-03-2017, 18:50
Ok, to jakaś informacja.

Daj znać jak sprawdzisz w górach na długich ekspozycjach.

Lukas81
30-03-2017, 23:14
Cześć wszystkim.

Co możecie powiedzieć o statywach :
1. STATYW MONOPOD GENESIS ABT KIT ABH-36 GW 6 LAT PL taki jak ten -> http://allegro.pl/statyw-monopod-genesis-abt-kit-abh-36-gw-6-lat-pl-i6591536153.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=282844
2. STATYW TRAVELLER 117 BALL https://pl.hama.com/000042900000/hama-statyw-traveller-117-ball
3. Statyw Manfrotto Compact Action http://allegro.pl/statyw-manfrotto-compact-action-krakow-i6183920686.html
4. CG-3028 Statyw do aparatu i kamery, 152cm http://allegro.pl/hit-cg-3028-statyw-do-aparatu-i-kamery-cinegen-i6710421353.html

Będę wdzięczny za opinię na temat w/w stelaży oraz propozycje co do innych. Planuje przeznaczyć jakieś 300 zł na stelaż (+/- kilka złotych).
Statywu potrzebuję głównie do lunety obserwacyjnej na strzelnicę :) Ważne, aby było obracana kolumna, abym mógł lunetę odwrócić w dół. Dobrze byłoby, aby mógł płynnie regulować rozstaw nóg. Z tego co wyczytałem to w niektórych nogi rozstawiają się w kilku stopniach np.: 30, 45 i 85 stopni.

Czy głowice np.: za stelaży Hama są kompatybilne ze wszystkimi stelażami? Posiadam taką - https://pl.hama.com/000041610000/hama-statyw-star-61-z-torb-

SlaWasII
31-03-2017, 00:06
Osobiście odradzam kupowanie statywów których nogi składają się do góry w kierunku głowicy. Dość szybko nogi zaczynają luzem latać a ciągłe ich dokręcanie jest wkurzające, jak w/w modelu.

Możliwość obracania nóg do góry nie wyklucza, by ich nie obracać... ;) Straci się ok. 13 cm i po krzyku.

Dziś kupiłem Triopo, dokładnie obejrzałem, porozkręcałem, poskręcałem i nie sądzę by miało się coś rozlecieć. Wszystko jest z metalu, gwinty są zabezpieczone klejem do śrub. Nie ma szans by śruba M6 zabezpieczona klejem miała się luzować, zwłaszcza że po max dokręceniu, nie ściska zawiasu na amen - dobrze to przemyśleli dobierając długość gwintu i odpowiednie podkładki.

PS
Nie dam przecież 2 klocki za statyw z profi głowicą, gdy zbieram na depińćset... :mrgreen:

Matt.
31-03-2017, 09:15
Przez wiele lat targałem w góry 055XPROB plus 410 junior. Po ostatnim wypadzie powiedziałem koniec.
Testowałem sobie "Be Free" IT15, IT25.
Nie jestem przekonany, że te maleństwa są w stanie utrzymać mi stabilnie body + UWA.
Sam do mojego BeFree mialem przypiete D810 + N24-70 i nawet przy czasach 20s+ bylo bez poruszen teraz przypinam D3300+N24-70 i nigdy mi sie nie zdazylo zeby zdjecie bylo poruszone jednak glownie sa to zdjecia w miescie noca co do ciezkiego terenu sie nie wypowiem jak narazie ;) W tym miesiacu wybieram sie na Majorke i moze zabiore statyw to bede mogl cos wiecej powiedziec + podeslac jakies tam pstryki ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Frodo
31-03-2017, 12:12
Dziękuję za info, jednak wybrałem coś solidniejszego od "be free" aczkolwiek trochę cięższego.

Nbogdan
31-03-2017, 13:43
A co powiecie na to:
https://www.aliexpress.com/item/INNOREL-RT50-Professional-Photographic-Travel-Compact-Aluminum-Tripod-Monopod-Panoramic-Ball-Head-for-Digital-DSLR-Camera/32757560213.html?spm=2114.01010208.3.3.ahMUvR&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0_10065_10 068_10136_10137_10138_10060_10062_10141_10056_1005 5_10054_122_10059_10099_10103_10102_10096_10052_10 144_10053_10050_10107_10142_10051_10143_10084_1008 3_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_ 10078_10079_10073_10070_10122_10123_10124-10050,searchweb201603_0,afswitch_1,ppcSwitch_5,sin gle_sort_0_default&btsid=c3d0c32b-2879-47ad-9398-ff2b5b0b6aea&algo_expid=12bc1d6d-740e-4458-888a-4f4984286137-0&algo_pvid=12bc1d6d-740e-4458-888a-4f4984286137

mmluty
01-04-2017, 14:31
Co o tym można powiedzieć: jakiś chińczyk, może być dobry albo kiepski. W podobnej cenie są Triopo i nieco droższe Benro w polskich sklepach ktore można pójść i sprawdzić osobiście.

adamoff
01-04-2017, 23:52
Osobiście polecam Benro- bardzo dobra firma z produktami za normalna cenę. Co do zakupów chinczyków na zagranicznych portalach to czasami można się pozytywnie zdziwić ;) ostatnio kupiłem slider ( podróbkę Edelkrona) i jestem baaardzo zadowolony.

kolorowooka
04-04-2017, 02:38
ma ktoś jakieś doświadczenia z takim ustrojstwem ?? https://www.olx.pl/oferta/profesjonalny-statyw-2w1-tripod-monopod-aluminiowy-15kg-gratisy-CID99-IDl9IVI.html
Jest to całkiem niezły chiński statyw. Sama mam podobny model, tyle, że wyższy. Tego z ogłoszenia nie kupiłabym w tej cenie, na ebayu kosztują ok 35-45 funtów. http://www.ebay.co.uk/itm/Portable-Folding-Camera-Tripod-Monopod-Ball-Head-For-Canon-Sony-Nikon-DSLR-SLR-/182462667228?hash=item2a7b9f59dc:g:UmIAAOSwdGFYrEs f Ja za swój 170 cm zapłaciłam 70 funtów czyli ok 350zł.

fazinsk
06-04-2017, 12:23
chyba się skuszę na te Benro. Tylko który model it-15 czy it-25?

Frodo
06-04-2017, 14:05
Testowałem sobie obydwa.
Lekkie, poręczne, łatwe do troczenia.
Trzeba za to zapłacić delikatnością konstrukcji - ja się nie zdecydowałem, miałem obawy, że przy innych niż idealne warunkach terenowych będzie kłopot ze stabilnością.

Wojteksw
19-04-2017, 12:32
Panowie, gdzie mogę kupić od ręki statyw Sirui Tripod T-025X+C-10S z możliwością pomacania przed zakupem, najchętniej Warszawa. Widzę, że ten statyw jest dostępny w Fotozakupy, ale tylko na zamówienie do 13 dni, pewnie z dalekiego wschodu.
Lub poszukuję innej alternatywy, statyw do 32 cm po złożeniu z głowicą, waga do 1 kg, nośność około 6 kg, cena do 900 zł

pysson
19-04-2017, 15:12
amazon.de (https://www.amazon.de/T-025X-Traveler-Ultralight-Dreibeinstativ-Kugelkopf/dp/B00AZTCHK2/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1492607244&sr=8-2&keywords=Sirui+Tripod+T-025X)

Pomacasz w domu, nie spodoba się - odeślesz, amazon ma wiele wad, ale obsługa klienta do nich nie należy. :)
Sirui bardzo podrożało w ciągu ostatniego roku.

Wojteksw
19-04-2017, 18:19
Zarezerwowałem w jednym ze sklepów w Warszawie, jutro podjadę zakupić.

pysson
19-04-2017, 19:01
Zapytaj o gwarancje, powinno byc 6 lat

Wojteksw
20-04-2017, 16:23
Statyw kupiony w dobrej cenie z gwarancją 6 lat. Pozostawiam sobie Manfrotto 190, sprzedałem Benro, do sprzedania pozostaje jeszcze Slik 330DX. Docelowo pozostaję z Manfrotto 190 i małym Sirui T-025x Carbon, dla mnie jest to zestaw optymalny na obecną chwilę.

Mane
20-04-2017, 21:41
Możesz zdradzić jaka cena i jaki sklep?

Wojteksw
20-04-2017, 22:28
Cena 845 zł, a więc bardzo dobra, byłem mile zaskoczony http://teleskopy.pl/advanced_search_result.php?keywords=Statyw%20Sirui %20T-025X+C-10S

cz4rnuch
21-04-2017, 10:54
Jezusie Nazareński, ale się to Sirui ostatnio ceni.

pysson
21-04-2017, 15:06
Ten maluszek to pikuś, tu jest ciekawostka:
Sirui W-2204 (https://shop.sirui.co.uk/collections/tripods/products/770828?variant=22848446471) vs Gitzo GT2542 (http://www.wexphotographic.com/gitzo-gt2542-mountaineer-series-2-carbon-exact-tripod-1549686/)

Takie chore ceny to chyba jednak "zasługa" niemieckiego przedstawicielstwa na Europę. Na ebayu ten sam chiński sprzedawca trzyma ubiegłoroczną cenę.

Wojteksw
21-04-2017, 16:48
Ja uważam, że dodrze kupiłem, zobacz http://dcfoto.pl/statyw-fotograficzny-sirui-t-025x-z-glowica-c-10s-wysylka-w-24h-p12334.html , a jeszcze lepiej https://proclub.pl/statywy/statywy_amatorskie-tradycyjne/sirui_statyw_t-025x_c-10s.html
Mimo, że statyw mały ale z pierwszych testów jestem zadowolony, jutro syn zabiera go do Madrytu, zobaczymy czy zda egzamin na wieczornych zdjęciach.

cz4rnuch
21-04-2017, 20:32
Wierzę, że takie są teraz ceny, ale dla mnie to po prostu za dużo jak na tego typu sprzęt. Jest mały, dość wytrzymały itd ale uważam, że to nie ten przedział cenowy. W zeszłym roku potrzebowałem statywu do kilku zdjęć nocnych w Singapurze i kupiłem tam nowy T-025kx z c-10 w przeliczeniu za ok 250plnów. Gdybym miał trochę więcej kaski to raczej bym poszedł w befree od frotki.

Umbra
21-04-2017, 21:26
Karbonowy kosztował jakieś 800 zł + VAT w Chinach. ;)

cz4rnuch
21-04-2017, 21:39
Cyferki chyba mi się nie pomyliły, za to możliwe że z literkami jest coś nie tak. Statyw jest zwykły aluminiowy a nie z włókna węglowego, ale też waży niewiele (z tego co pamiętam to poniżej kilograma razem z głowicą). W każdym razie kosztował ok 2 i pół stówki i tyle (może odrobinę więcej) jest warty. Kiedyś kupiłem taki sam albo bardzo podobny w Polsce za ok 3 stówki.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/Gw1rrAX-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Gw1rrAX.jpg)

Wojteksw
22-04-2017, 07:42
Ja potrzebowałem statyw dla syna na teraz, oraz po sprawdzeniu cen na dalekim wschodzie wszędzie było 200 dolców, a więc cena którą zapłaciłem była bardzo dobra, bez zamawiania, czekania, dodatkowych opłat, z możliwością sprawdzenia przed zakupem, 6 lat gwarancji, sumując wszystko na plus. Wiem, takie rzeczy jak statyw są relatywnie drogie na naszym rynku, ale nie mam na to wpływu.

cezet
27-04-2017, 07:40
Faktycznie coś Sirui zaszalało z cenami... od kilku lat używam turystycznie modelu T-005 - mały, lekki a do tego kosztował 279zł...
Jedyne do czego mogę się doczepić, to debilne mocowanie szybkozłączki, którą trzeba dokręcić malutką i średnio dostępną śrubą o dość wąskim gwincie

Umbra
27-04-2017, 09:24
Tego imbusu wcale nie trzeba używać. Wystarczy moneta. :)

cz4rnuch
27-04-2017, 11:30
... Wystarczy moneta. :)Przykra wiadomość dla gołodupców :(

TOP67
27-04-2017, 12:16
Koledze raczej chodziło o mocowanie płytki do głowicy. Nie jest to zatrzaskowa szybkozłączka, tylko coś w rodzaju imadła. Też mnie to wkurza. Ale do walizki Wizz, BeFree mi nie wchodzi.

cz4rnuch
27-04-2017, 12:24
Zarówno mocowanie płytki do głowicy jak i przykręcanie jej do aparatu w Sirui jest średnio wygodne. Podobnie z rozkładaniem i składaniem nóżek. Dla mnie za statywami z tej serii przemawia to, że są małe, lekkie i dość wytrzymałe. Najbardziej przemawiała do mnie ich cena, ale teraz statywy tej marki zdaje się, że mocno podrożały i raczej bym ich nie wybrał. No chyba, że podrożały też wyroby konkurencji.

Cyferki chyba mi się nie pomyliły, za to możliwe że z literkami jest coś nie tak...Jednak to cyferki mi się pomyliły zaś literki są ok. Także jeszcze raz. Za ok 250 PLNów, kupiłem T-005KX z głowicą C-10 i z 6-letnią gwarancją realizowaną na terenie Singapuru :) Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Sensu mojej wypowiedzi to jednak nie zmienia aż tak bardzo. Sirui zaczęło się mocno cenić. Nawet mój alu złomik kosztuje teraz w sklepie ok 5 stówek.

Bushi
27-04-2017, 13:40
A co Koledzy myślą o statywach Velbon do amatorskiego focenia (nie filmuję, więc pod katem tylko zdjęć)? - Przymierzam się do którejś z serii SHERPA. Miałem Velbon EX 630 i bardzo odpowiadało mi rozwiązanie głowicy. Jak oceniacie tą firmę?

pysson
28-04-2017, 11:03
Jedyne do czego mogę się doczepić, to debilne mocowanie szybkozłączki, którą trzeba dokręcić malutką i średnio dostępną śrubą o dość wąskim gwincie


Koledze raczej chodziło o mocowanie płytki do głowicy. Nie jest to zatrzaskowa szybkozłączka, tylko coś w rodzaju imadła. Też mnie to wkurza.

Zerknijcie tu (http://www.sunwayfoto.com/e_goodsmulu.aspx?cid=41) i tu (http://www.sunwayfoto.com/e_goodsmulu.aspx?cid=42). Są też tańsze.

TOP67
28-04-2017, 11:29
Ale to są same szybkozłączki. A głowica?
Jak to zamocować? Płytkę na płytkę? Przecież to ma być kompaktowe.

pysson
28-04-2017, 12:09
Odkręcasz oryginalny zacisk i na jego miejsce przykręcasz nowy. Głowica zostaje, wymieniasz tylko sam zacisk.
https://youtu.be/fXyoKgUmREA

Fludi
28-04-2017, 15:57
https://www.x-kom.pl/p/279591-statyw-camrock-evo-tactic-t60.html

Ten jest całkiem fajny i przyzwoicie wykonany.