Szymkowski
18-03-2017, 09:07
Cześć!
Przeszukałem calutkie forum, wciąż nie mam pojęcia jak to zrobić bez kupowania pierścienia z blokadą.
Mianowicie posiadam obiektyw jak w temacie, Pentacon 1.8 50mm, auto. Czyli wersja bez przełącznika A/M. Dzisiaj go rozkręciłem, myślałem, że konstrukcja podobna do Heliosa, jednak nie... nie mam pojęcia jak zablokować bolec na stałe :(. Macie jakieś porady? Mile widziane zdjęcia...!
Przeszukałem calutkie forum, wciąż nie mam pojęcia jak to zrobić bez kupowania pierścienia z blokadą.
Mianowicie posiadam obiektyw jak w temacie, Pentacon 1.8 50mm, auto. Czyli wersja bez przełącznika A/M. Dzisiaj go rozkręciłem, myślałem, że konstrukcja podobna do Heliosa, jednak nie... nie mam pojęcia jak zablokować bolec na stałe :(. Macie jakieś porady? Mile widziane zdjęcia...!