Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Filtry żelowe do lamp studyjnych



Umbra
15-03-2017, 23:52
Wiecie może gdzie to dostać? Interesuje mnie najbardziej turkusowy i pomarańczowy. Może jeszcze coś w rodzaju purpury/różu. Wiem, że istnieją, ale w polskim internecie jakoś nie widzę.

fafniak
16-03-2017, 00:06
http://www.teatrum.com.pl/
chodzi ci o korekcyjne czy efektowe?
Rose purple to #48
Golden Amber #21
Orange #23

Ale takie określenia jak napisałeś są bardzo nieprecyzyjne

hmm chyba zmienili sposób numeracji - mam stary wzornik

Umbra
16-03-2017, 01:38
Efektowe. Nie powiem dokladnie jaki kolor. Dla mnie to turkus. Widziałem na jakimś filmie na yt. Sesja fashion w sejfie w banku (?). Niestety nie jestem w stanie tego znaleźć.

fafniak
16-03-2017, 10:47
No to przejrzyj link który podałem, masz tam "wzornik" aktualny. Znajdziesz to czego potrzebujesz

Umbra
16-03-2017, 12:37
Ta strona jest maksymalnie nieprzejrzysta. Żadnego wzornika tam nie widzę. Widzę jakąś tabelę z opisem kolorów.

fafniak
16-03-2017, 14:31
http://www.teatrum.com.pl/k,FILTRY-SUPERGEL,88.htm

Wujot
16-03-2017, 15:58
Moja propozycja jest ciągle aktualna

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=276114&p=3755261&viewfull=1#post3755261

Możemy podzielić ten zestaw - kupię całość i odsprzedam Ci wybrane folie w cenie 10-14 zł/szt (to zależy co wybierzesz a co mi zostanie) i przy założeniu około 10 szt

Pozdro
Wiesiek

Umbra
17-03-2017, 09:01
Powinienem zwracać uwagę na przepuszczalność światła, czy po prostu kierować się kolorem?

fafniak
17-03-2017, 09:20
Folie w zestawach maja jakieś dzikie rozmiary, nie wiem jak można tego używać. Skontaktuj sie z teatrum. Mieli kiedyś opcje cięcia pod wymiar.

Przepuszczalność jest konsekwencją gęstości folii/efektu jak i samej barwy. Sa folie które przepuszczają 10% i trzeb mieć cholernie mocne lampy lub pogodzić sie z tym że ekspozycje trzeba będzie do nich dobierać. Tego nie przeskoczysz.

Umbra
19-03-2017, 11:31
Ja mam 300W.

fafniak
19-03-2017, 12:03
(chyba Ws ? ) A używasz ich na pełnej mocy ? No to 50% przepuszczalności da ci pewnie 50% mocy dotąd używanej. Nigdy tego nie mierzyłem. "Na oko" to korekcja z 3200K do 5600K to połowa mocy "stracona"


http://emea.rosco.com/sites/default/files/content/resource/2016-08/RoscoUKColourFilterGuide10.pdf