PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskać taki styl?



malina2010
09-03-2017, 11:10
Witam!
Mam pytanie jak uzyskać takie zdjęcie to mi wygląda na jakiś lekki HDR czy coś w tym stylu może ktoś podpowiedzieć?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/03/OLRKiy-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/922/OLRKiy.jpg)

emet_b
09-03-2017, 11:13
klasyka, czyli podciągnięty mikrokontrast (clarity) plus jakiś cross i już :)

FastMan
09-03-2017, 11:27
emet_b Czym dokładniej jest ten "cross"? :)

malina2010
09-03-2017, 11:46
a jakoś dokładniej mógłby ktoś opisać tak jak dla laika?

fafniak
09-03-2017, 12:16
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cross_processing

Merde
09-03-2017, 12:18
emet_b Czym dokładniej jest ten "cross"? :)


a jakoś dokładniej mógłby ktoś opisać tak jak dla laika?
Obróbka symylująca tzw. cross process.

https://www.google.pl/search?q=crossprocess&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=JSrBWOieOK3i8AeBhaTIBg#q=cross+process&*

malina2010
09-03-2017, 13:31
Dzięki wielkie! Pobawie się POZDRAWIAM

malina2010
20-03-2017, 12:28
Próbuje uzyskać takie zdjęcie i dalej nie mogę. Czy jest ktoś w stanie mi to jakoś łopatologicznie wytłumaczyć?

frogi
20-03-2017, 19:23
Cross process... proponuję pobawić się najpierw gotowymi presetami w LR, potem tym: https://www.google.com/nikcollection/

prz3mo
22-03-2017, 14:12
Starczy pokombinować choćby z pluginami z pakietu NIK (najprostszy sposób).