Zobacz pełną wersję : pytanie dotyczące d70
bartas204
31-05-2007, 21:04
witam
mam kilka pytań , od czego jest F zaznaczone na zdjęciu ? i co zrobic jak miga ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/05/899989e199e03ed6-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
oraz co oznaczają literki M A S P , szukałem i znalazłem tylko temat kto na czym pstryka ,że wcale na zielone nie włączacie ale dokładnej informacji nie znalazłem. Z góry dzięki
eddieLBN
31-05-2007, 21:06
a może do instrukcji byś zajrzał?
Bartek-Kacper
31-05-2007, 21:07
Chciałem to samo napisać ale wyprzedziłeś mnie :) Nie ma pytań na temat tego wątku...
bartas204
31-05-2007, 21:08
nie posiadam , tutaj gdzieś widziałem po ang.
Karl Johansson
31-05-2007, 21:08
F- liczba przysłony.
M-pełny tryb manualny
A-tryb priorytetu przysłony
S-tryb priorytetu migawki
P-tryb automatyczny
A w instrucji wszystko jest ładnie napisane...
bartas204
31-05-2007, 21:10
dziękuje
czyli jak F miga to co mam rozumieć ?
Karl Johansson
31-05-2007, 21:11
nie wiem. Nigdy takiej sytuacji nie miałem, więc nie dociekałem, o co chodzi.
Bartek-Kacper
31-05-2007, 21:11
usunięto nieregulaminowy link
bartas204
31-05-2007, 21:12
2 dni temu , byłem w berlinie ,dzień słoneczny , włączam aparat F miga , na wszystkich opcjach ,dopiero po wyciągnięciu bateri było ok , ale tak kilka razy :/
bartasrasta82 - dzięki
robin102
31-05-2007, 21:14
wymiękam normalnie, idę po 3 piwo do lodówki
marcinekmm
31-05-2007, 21:20
F- liczba przysłony.
M-pełny tryb manualny
A-tryb priorytetu przysłony
S-tryb priorytetu migawki
P-tryb automatyczny
A w instrucji wszystko jest ładnie napisane...
Gratuluję cierpliwości :)
bartas204
31-05-2007, 21:22
Migające F może być zapowiedzią popsucia się aparatu ?
Bartek-Kacper
31-05-2007, 21:22
- Dzień dobry, czy zastałem tego...nooo...no...murzyna??
- Matko Święta jakiego murzyna?! Pod jednym dachem z antychrystem??!!??
- No sam widziałem, jak wczoraj z tego mieszkania wychodził murzyn z psem!
- Tu nie mieszka żaden pies!!
- Panie komisarzu ta kobieta jest z nimi w zmowie, proszę ją aresztować no... Na własne oczy widziałem jak z tego mieszkania wczoraj wychodził pies z murzynem noo!!
Z jakiego to filmu ? <lol2>
poszukiwany, poszukiwana ?
bartas204
31-05-2007, 21:24
możecie nie robić OT ?
eddieLBN
31-05-2007, 21:24
- Dzień dobry, czy zastałem tego...nooo...no...murzyna??
- Matko Święta jakiego murzyna?! Pod jednym dachem z antychrystem??!!??
- No sam widziałem, jak wczoraj z tego mieszkania wychodził murzyn z psem!
- Tu nie mieszka żaden pies!!
- Panie komisarzu ta kobieta jest z nimi w zmowie, proszę ją aresztować no... Na własne oczy widziałem jak z tego mieszkania wczoraj wychodził pies z murzynem noo!!
Z jakiego to filmu ? <lol2>
raczej parafraza, niż cytat
Z "VaBank'u"
Bartek-Kacper
31-05-2007, 21:25
poszukiwany, poszukiwana ?
Vabank :)
jak F miga to cyba znaczy że będzie Fajne zdjęcie
Karl Johansson
31-05-2007, 22:10
Gratuluję cierpliwości :)
Kolejny post w stylu "użyj szukajki" i tak nie miałby większego sensu.
Terminux
31-05-2007, 22:15
Jak miga "F" to znaczy, że możesz nacisnąć "FIRE" :)
Co za ludzie :-?
eddieLBN
31-05-2007, 22:43
migające "F" oznacza, że na zdjęciu zostaną zarejestrowane fraktale
bartas204
31-05-2007, 23:02
migające "F" oznacza, że na zdjęciu zostaną zarejestrowane fraktale
jak miga nie chce zrobić zdjęcia , muszę wyciągnąć baterię i włożyć z powrotem . Coś w ustawieniach może mam źle?
Bartek-Kacper
31-05-2007, 23:07
jak miga nie chce zrobić zdjęcia , muszę wyciągnąć baterię i włożyć z powrotem . Coś w ustawieniach może mam źle?
Menu-Menu reset - to może coś da w twoim wypadku.
Maciek321
31-05-2007, 23:09
(...)
Z jakiego to filmu ? <lol2>
Chyba to byl film Machulskiego...
Moze "Vabank"?
Maciek321
31-05-2007, 23:18
F- liczba przysłony.
M-pełny tryb manualny
A-tryb priorytetu przysłony
S-tryb priorytetu migawki
P-tryb automatyczny
A w instrucji wszystko jest ładnie napisane...
Nie prawda... U mnie w instrukcji jest inaczej. np:
M - manual
A - aperature priority
S - shuter priority
itd. itp.
Bartek-Kacper
31-05-2007, 23:29
Chyba to byl film Machulskiego...
Moze "Vabank"?
:):) Poczytaj dokładnie wcześniejsze posty :)
eddieLBN
01-06-2007, 01:08
jak miga nie chce zrobić zdjęcia , muszę wyciągnąć baterię i włożyć z powrotem . Coś w ustawieniach może mam źle?
może wystarczy ponownie naładować akumulator? używasz oryginalnego, czy zamiennika?
Kurcze ludziska o co chodzi w tym pocsie:o jakieś "F" czy "jaki to film"
GrzegorzPPP
01-06-2007, 07:13
przeczytaj sobie książkę o fotografi, bo z taką wiedzą daleko nie zajdziesz
michaszek
01-06-2007, 07:49
hehehe, a myślałem, że to ja mam głupie problemy...
Kolego, idź do biblioteki i poszukaj jakiejkolwiek ksiązki o fotografi badź ściagnij sobie jakąkolwiek instrukcje do aparatu, gdzie opisali tryby P A S M i zobacz do czego one są. a co do F to sprawdź obiektyw itp.
powodzenia
Photosubstance
01-06-2007, 07:49
mrugające F- prawdopodobnie brak informacji z objektywu o wartości przysłony. problem styków lub cpu . proponuje podpiąć inne szkło i sprawdzić
Oszzzz... ;]
Umarłem ze śmiechu o mało!
Nie pisz mu stary, że to problem styków bo po problemie poruszonym w tym wątku, mam wrażenie, że autor nie wie że w tym modelu obiektywy są wymienne... :mrgreen:
michaszek
01-06-2007, 10:31
hehe, tylko skąd u niego lustro bez instrukcji przy takim stanie wiedzy? dostał? znalazł?
zeczywiscie niektore pytania wydaja sie smiszne, jednakjak juz przedmowcanapisal mrugajace f pojawiasie w momencie kiedy aparat nie potrafi sie skomunikowac z obiektywem, mozna sprobowac przeczyscic styki i raz jeszcze zalozyc szklo, ew sprobowac zakrecic inny sloik, jesli problem nie zniknie to chyba tylko serwis pozostaje
no własnie... moze kupił w promocji razem z jakas gazeta..... hmm
a tak na serio to mrugajace F jest spowodowane raczej obiektywem cos z nim nie tak...
Karl Johansson
01-06-2007, 14:24
Nie prawda... U mnie w instrukcji jest inaczej. np:
M - manual
A - aperature priority
S - shuter priority
itd. itp.
Jedyne różnice między tym, co napisałeś Ty, a tym, co napisałem ja, to: kolejność i język, ja przetłumaczyłem na polski...
Za Photosubstance problem dotyczy pierścienia przeslony obiektywu, właściwego osadzenia obiektywu czy też użycia odpowiedniego rodzaju obiektywu. Instrukcja D 70s strona 198 plus strony:18 i 82.
marcinekmm
01-06-2007, 23:26
Jak miga "F" to znaczy, że możesz nacisnąć "FIRE" :)
Co za ludzie :-?
To jest jednak de beściarskie :D
Zbigniew
02-06-2007, 00:13
LOL ! :mrgreen: Przy "migające "F" oznacza, że na zdjęciu zostaną zarejestrowane fraktale" padłem ze śmiechu.
tak, tak bardzo śmieszne ale tylko niektórzy zrozumieli pytanie, te migające F to może być poważny problem a jak się okaże że to nie styki?
A nie jest tak,że jak kolega ustawił np. f2,8 a było tak jasno,że aparat nie potrafił dobrać ekspozycji to f będzie migać?
Ten watek powinien być przeniesiony do humoru, naprawde można sie uśmiać czytają wypowiedzi odnośnie tajemniczego " f "
Sprawdz obiektyw!
Jezeli jest taka potrzeba to ustaw na pierscieniu max F i włącz aparat.
rockabilly
02-06-2007, 23:01
eee tam.
migające "f" oznacza [wyedytowano. proszę nie bluzgać] GOOD PHOTO czyli pstrykaj natychmiast a masz okazje na zdobycie grand press photo. jaki ten d70s mądry..kurde:)
witam
mam kilka pytań , od czego jest F zaznaczone na zdjęciu ? i co zrobic jak miga ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/05/899989e199e03ed6-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
oraz co oznaczają literki M A S P , szukałem i znalazłem tylko temat kto na czym pstryka ,że wcale na zielone nie włączacie ale dokładnej informacji nie znalazłem. Z góry dzięki
Przeżyjmy to jeszcze raz. Mnie najbardziej rozśmieszyło, że jak miga F, to będzie fajne zdjęcie.
p.s
NCHM? Co to za ?format? Mam nikona (70s), ale tego nie.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.