PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie dotyczące d70



bartas204
31-05-2007, 21:04
witam
mam kilka pytań , od czego jest F zaznaczone na zdjęciu ? i co zrobic jak miga ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/05/899989e199e03ed6-2.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
oraz co oznaczają literki M A S P , szukałem i znalazłem tylko temat kto na czym pstryka ,że wcale na zielone nie włączacie ale dokładnej informacji nie znalazłem. Z góry dzięki

eddieLBN
31-05-2007, 21:06
a może do instrukcji byś zajrzał?

Bartek-Kacper
31-05-2007, 21:07
Chciałem to samo napisać ale wyprzedziłeś mnie :) Nie ma pytań na temat tego wątku...

bartas204
31-05-2007, 21:08
nie posiadam , tutaj gdzieś widziałem po ang.

Karl Johansson
31-05-2007, 21:08
F- liczba przysłony.
M-pełny tryb manualny
A-tryb priorytetu przysłony
S-tryb priorytetu migawki
P-tryb automatyczny


A w instrucji wszystko jest ładnie napisane...

bartas204
31-05-2007, 21:10
dziękuje
czyli jak F miga to co mam rozumieć ?

Karl Johansson
31-05-2007, 21:11
nie wiem. Nigdy takiej sytuacji nie miałem, więc nie dociekałem, o co chodzi.

Bartek-Kacper
31-05-2007, 21:11
usunięto nieregulaminowy link

bartas204
31-05-2007, 21:12
2 dni temu , byłem w berlinie ,dzień słoneczny , włączam aparat F miga , na wszystkich opcjach ,dopiero po wyciągnięciu bateri było ok , ale tak kilka razy :/

bartasrasta82 - dzięki

robin102
31-05-2007, 21:14
wymiękam normalnie, idę po 3 piwo do lodówki

marcinekmm
31-05-2007, 21:20
F- liczba przysłony.
M-pełny tryb manualny
A-tryb priorytetu przysłony
S-tryb priorytetu migawki
P-tryb automatyczny


A w instrucji wszystko jest ładnie napisane...

Gratuluję cierpliwości :)

bartas204
31-05-2007, 21:22
Migające F może być zapowiedzią popsucia się aparatu ?

Bartek-Kacper
31-05-2007, 21:22
- Dzień dobry, czy zastałem tego...nooo...no...murzyna??
- Matko Święta jakiego murzyna?! Pod jednym dachem z antychrystem??!!??
- No sam widziałem, jak wczoraj z tego mieszkania wychodził murzyn z psem!
- Tu nie mieszka żaden pies!!
- Panie komisarzu ta kobieta jest z nimi w zmowie, proszę ją aresztować no... Na własne oczy widziałem jak z tego mieszkania wczoraj wychodził pies z murzynem noo!!

Z jakiego to filmu ? <lol2>

PiotrW
31-05-2007, 21:23
poszukiwany, poszukiwana ?

bartas204
31-05-2007, 21:24
możecie nie robić OT ?

eddieLBN
31-05-2007, 21:24
- Dzień dobry, czy zastałem tego...nooo...no...murzyna??
- Matko Święta jakiego murzyna?! Pod jednym dachem z antychrystem??!!??
- No sam widziałem, jak wczoraj z tego mieszkania wychodził murzyn z psem!
- Tu nie mieszka żaden pies!!
- Panie komisarzu ta kobieta jest z nimi w zmowie, proszę ją aresztować no... Na własne oczy widziałem jak z tego mieszkania wczoraj wychodził pies z murzynem noo!!

Z jakiego to filmu ? <lol2>


raczej parafraza, niż cytat
Z "VaBank'u"

Bartek-Kacper
31-05-2007, 21:25
poszukiwany, poszukiwana ?

Vabank :)

Zigzaz
31-05-2007, 21:39
jak F miga to cyba znaczy że będzie Fajne zdjęcie

Karl Johansson
31-05-2007, 22:10
Gratuluję cierpliwości :)

Kolejny post w stylu "użyj szukajki" i tak nie miałby większego sensu.

Terminux
31-05-2007, 22:15
Jak miga "F" to znaczy, że możesz nacisnąć "FIRE" :)
Co za ludzie :-?

eddieLBN
31-05-2007, 22:43
migające "F" oznacza, że na zdjęciu zostaną zarejestrowane fraktale

bartas204
31-05-2007, 23:02
migające "F" oznacza, że na zdjęciu zostaną zarejestrowane fraktale

jak miga nie chce zrobić zdjęcia , muszę wyciągnąć baterię i włożyć z powrotem . Coś w ustawieniach może mam źle?

Bartek-Kacper
31-05-2007, 23:07
jak miga nie chce zrobić zdjęcia , muszę wyciągnąć baterię i włożyć z powrotem . Coś w ustawieniach może mam źle?

Menu-Menu reset - to może coś da w twoim wypadku.

Maciek321
31-05-2007, 23:09
(...)

Z jakiego to filmu ? <lol2>


Chyba to byl film Machulskiego...
Moze "Vabank"?

Maciek321
31-05-2007, 23:18
F- liczba przysłony.
M-pełny tryb manualny
A-tryb priorytetu przysłony
S-tryb priorytetu migawki
P-tryb automatyczny


A w instrucji wszystko jest ładnie napisane...

Nie prawda... U mnie w instrukcji jest inaczej. np:
M - manual
A - aperature priority
S - shuter priority
itd. itp.

Bartek-Kacper
31-05-2007, 23:29
Chyba to byl film Machulskiego...
Moze "Vabank"?

:):) Poczytaj dokładnie wcześniejsze posty :)

eddieLBN
01-06-2007, 01:08
jak miga nie chce zrobić zdjęcia , muszę wyciągnąć baterię i włożyć z powrotem . Coś w ustawieniach może mam źle?

może wystarczy ponownie naładować akumulator? używasz oryginalnego, czy zamiennika?

baku127
01-06-2007, 01:43
Kurcze ludziska o co chodzi w tym pocsie:o jakieś "F" czy "jaki to film"

GrzegorzPPP
01-06-2007, 07:13
przeczytaj sobie książkę o fotografi, bo z taką wiedzą daleko nie zajdziesz

michaszek
01-06-2007, 07:49
hehehe, a myślałem, że to ja mam głupie problemy...

Kolego, idź do biblioteki i poszukaj jakiejkolwiek ksiązki o fotografi badź ściagnij sobie jakąkolwiek instrukcje do aparatu, gdzie opisali tryby P A S M i zobacz do czego one są. a co do F to sprawdź obiektyw itp.

powodzenia

Photosubstance
01-06-2007, 07:49
mrugające F- prawdopodobnie brak informacji z objektywu o wartości przysłony. problem styków lub cpu . proponuje podpiąć inne szkło i sprawdzić

anchel
01-06-2007, 09:55
Oszzzz... ;]

Umarłem ze śmiechu o mało!

Nie pisz mu stary, że to problem styków bo po problemie poruszonym w tym wątku, mam wrażenie, że autor nie wie że w tym modelu obiektywy są wymienne... :mrgreen:

michaszek
01-06-2007, 10:31
hehe, tylko skąd u niego lustro bez instrukcji przy takim stanie wiedzy? dostał? znalazł?

pszem
01-06-2007, 14:16
zeczywiscie niektore pytania wydaja sie smiszne, jednakjak juz przedmowcanapisal mrugajace f pojawiasie w momencie kiedy aparat nie potrafi sie skomunikowac z obiektywem, mozna sprobowac przeczyscic styki i raz jeszcze zalozyc szklo, ew sprobowac zakrecic inny sloik, jesli problem nie zniknie to chyba tylko serwis pozostaje

chicken
01-06-2007, 14:17
no własnie... moze kupił w promocji razem z jakas gazeta..... hmm
a tak na serio to mrugajace F jest spowodowane raczej obiektywem cos z nim nie tak...

Karl Johansson
01-06-2007, 14:24
Nie prawda... U mnie w instrukcji jest inaczej. np:
M - manual
A - aperature priority
S - shuter priority
itd. itp.

Jedyne różnice między tym, co napisałeś Ty, a tym, co napisałem ja, to: kolejność i język, ja przetłumaczyłem na polski...

tramp
01-06-2007, 16:16
Za Photosubstance problem dotyczy pierścienia przeslony obiektywu, właściwego osadzenia obiektywu czy też użycia odpowiedniego rodzaju obiektywu. Instrukcja D 70s strona 198 plus strony:18 i 82.

marcinekmm
01-06-2007, 23:26
Jak miga "F" to znaczy, że możesz nacisnąć "FIRE" :)
Co za ludzie :-?

To jest jednak de beściarskie :D

Zbigniew
02-06-2007, 00:13
LOL ! :mrgreen: Przy "migające "F" oznacza, że na zdjęciu zostaną zarejestrowane fraktale" padłem ze śmiechu.

worph
02-06-2007, 20:36
tak, tak bardzo śmieszne ale tylko niektórzy zrozumieli pytanie, te migające F to może być poważny problem a jak się okaże że to nie styki?

Festyk
02-06-2007, 20:40
A nie jest tak,że jak kolega ustawił np. f2,8 a było tak jasno,że aparat nie potrafił dobrać ekspozycji to f będzie migać?

timi
02-06-2007, 22:37
Ten watek powinien być przeniesiony do humoru, naprawde można sie uśmiać czytają wypowiedzi odnośnie tajemniczego " f "

qiii
02-06-2007, 22:53
Sprawdz obiektyw!
Jezeli jest taka potrzeba to ustaw na pierscieniu max F i włącz aparat.

rockabilly
02-06-2007, 23:01
eee tam.
migające "f" oznacza [wyedytowano. proszę nie bluzgać] GOOD PHOTO czyli pstrykaj natychmiast a masz okazje na zdobycie grand press photo. jaki ten d70s mądry..kurde:)

Radosso
03-06-2007, 01:18
witam
mam kilka pytań , od czego jest F zaznaczone na zdjęciu ? i co zrobic jak miga ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/05/899989e199e03ed6-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)
oraz co oznaczają literki M A S P , szukałem i znalazłem tylko temat kto na czym pstryka ,że wcale na zielone nie włączacie ale dokładnej informacji nie znalazłem. Z góry dzięki

Przeżyjmy to jeszcze raz. Mnie najbardziej rozśmieszyło, że jak miga F, to będzie fajne zdjęcie.
p.s
NCHM? Co to za ?format? Mam nikona (70s), ale tego nie.