PDA

Zobacz pełną wersję : Rekomendowany sprzęt do klubu, rodzaj oświetlenia, techniki pracy.



soliszewski
15-02-2017, 12:40
Witam jak w temacie, chciałbym podnieść poziom swoich zdjęć w klubach.
Komfort pracy, szybkości działania, jakość. Wszystkie te czynniki zależą od sprzętu i umiejętności.

Więc tak, załóżmy że masz zrobić zdjęcia w klubie oddać klientowi 100 zdjęć, co bierzesz z sobą do torby (korpus, obiektywy i lampy), Jak chcesz świecić ?
Celowo nie podaje jakim ja robię zdjęcia. Załóżmy że dostaniesz za wszystko +400zł (+zależy od umiejętności, i nie jest to warszawa bo tam kwoty raczej powyżej 1k są )
Swoją drogą napiszcie ile w waszym miesicie dostaje się za taką usługę, powiedzmy na wysokim poziomie.

Wszystkie te pytania dręczą mnie bo dostałem propozycje stałej współpracy, zostawiam się czy inwestować i ile zaśpiewać za jeden reportaż.
Jeżeli masz dla mnie jakąś wskazówkę proszę podziel się.

ksh
15-02-2017, 13:34
Kluby w Krakowie albo biorą studenta za 200zł plus darmowe drinki i to raz na jakiś czas albo profesjonalistę raz na rok za kontentą kwotę.

witboy
19-02-2017, 04:07
płock za wysoki poziom 100zl do 150 ja biorę więcej ale 5 lat w klubach robię i jest to najwyższa stawka w moim mieście i to od niedawna wynegocjowalem lepsza stawke, pod płockiem dysko 150-200, ile robię zdj zależy od imprezy z d800 nie więcej jak 200 na imprezę chyba ze jest koncert ale tez staram się 300 nie przekraczać
co biorę ze sobą: 50 1.2, 28 1,8g i samyanga 85 1.4 sb900 i sb 910, plus nocnik body d800
jak świece? czasem z odbicia czasem przez nocnik czasem przez mydelniczkę z zestawu, czasem na zastanym jadę wszystko zależy od miejsca od lokalu czy jest to koncert czy tylko imprezy

Wcześniej brałem 35 dx ale zmieniłem na 28 mm dojdzie mi yn35 to może będę zabierał do klubu, wcześniej na dx d200 i d300 sb800 i 900, a obiektywy tamron 17-50 2.8 i Tokina 11-16
W lokalu jestem od 22 w obecnym nawet od 23 do max 2 ale o 130 juz moge sie zmywac
W lokalu wiadomo cola albo drinki i niekiedy jakiś kebab bądź fryty gratis

w lodzi chyba 250 za 2 godzinki 23-1

soliszewski
20-02-2017, 13:30
Dzięki witboy,
28 mm często używasz ?

witboy
20-02-2017, 14:41
ja hmmm w 90% przypadków, 50 i 85 do zadań specjalnych np drinki i inne bzdety jak balony i inne wystroje wnętrza, sporo na fx używałem 35 i to jest fajna ogniskowa do klubu dysko gdzie jest troszkę miejsca.
Często tez jest tak ze i 28 mm jest mało, gdy używałem sigme 24-70 zdarzało się ze 24 było mało jak było dużo ludzi dla mnie sigma za ciężka tak samo jak sigma 50 sigmy ciężka dlatego wole MF ale lekka wage, ale gdy jest miejsce fajnie było z 35 korzystać z racji ze mniejsze zniekształcenia a dx pozwalała na korzystanie do ok 1.5 metra bez dużej winiety była piekielnie ostra, ale wolna i na większe odległości winieta nawet w klubie niestety nie dawała pola do popisu ...teraz 35 będzie z yn wiec napisze jak się sprawdza w klubie bo i tak ze względu na GO ja 35 przymykałem często do 2.5 -2.8

soliszewski
22-02-2017, 12:18
pokaż jakąś galerie z klubu :D

witboy
08-03-2017, 20:52
robię zdj w clubach, dyskotekach wielopoziomowych, małych klubach gdzie moj pokoj jest wiekszy od glownego parkietu, imprezach plenerowych np zdj Remady z nad Zegrza, 3 ost zdj chyba maja exif a zdj piekni i mlodzi, gesek, donatan, tom swoon, dj omen
na 4 zdj widac jak lezy obok konsolety nocnik który czasem wykorzystuje w clubach gdzie jest np wysoko sufit
ok prosze pierwsze chyba 8 zdj spora kompresja bo nie mam przy sobie dysku ze zdj z dysko :

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/ce3d785218bb.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/da7d962d316c.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/67a6f786fe98.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/88ecb99171d3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/ec312e1ad185.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/a58e98c9e26a.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/2bf7c9f04681.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/3be9d1290484.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/1e0c4a253deb.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/b96ecb2915db.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/b281b36d4b4c.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/279e4bfea707.jpg)

dvd_100
09-03-2017, 00:48
Są różne kluby - w jednym z klubów na mazowieckiej, prawie co tydzień na imprezie pojawia się fotograf, chyba nie mogą zdecydować się na fotografa, bo co jakiś czas pojawia się inny. Raz był pan z fulfrejmem od canona, a ostatnio widziałem jak laska po parkiecie biegała Z D3xxx, kitowym obiektywem i wewnetrzną lampą bez dyfuzora, więc ten tego ;)

fafniak
09-03-2017, 09:36
A tak z ciekawości spytam, jak kluby rozwiązują kwestie użycia wizerunku?
Na wejściówce drobnym drukiem jest coś napisane?

witboy
09-03-2017, 17:42
dokładnie regulamin klubu i jest ze wyrażasz zgodę na fotografowanie itd..
klub klubowi nie równy, pisalem w innym watku :
otwierał się klub u mnie wzięli fotografa och ach, zrobił otwarcie i 2 imprezę-> 3 imprezy nie doczekał, odezwali się do mnie rzuciłem najwyższa stawkę w regionie, plus poboczne warunki żeby mi się opłacało przejść z innego lokalu do nich i zastanawiania było raptem 10 min u nich zgodzili się, a dlaczego ? Zdjęcia jakie zrobił tamten fotograf wyglądały jakby były robione telefonem nawet gorzej...

co do d3xxx widziałem jak ekipa jednego z czołowych polskich zespołów kręciła filmik na koncercie w klubie z kita i chyba 3100 i dla nich było ok :)

dvd_100
11-03-2017, 00:25
A jak nie ma regulaminu, ani na stronie internetowej, ani na wejściówkach, a jedyny regulamin wisi sobie obok szatni i dotyczy odzieży, to co? Pytać się menadżera o to?

witboy
11-03-2017, 03:53
regulamin musi być zazwyczaj jest na wejściu wiem ze w tych lokalach są zapiski nawet ostatnio o to ktoś się pytał bo chciał przycwaniakować, wiec najlepiej zapytaj menadżera gdzie są takie zapiski

Mane
12-03-2017, 01:22
A jak taki regulamin ma się do podstawy prawnej? W sklepach też często są zakazy fotografowania, a jak wiadomo taki zakaz można o kant d.... potłuc.

PITT
29-03-2017, 13:38
dobrze wyglądają te foty :cool:
czasami trafia się na tak słabe, że aż dziwne że ktoś za to kase dostaje ;)
kwoty które podajesz to brutto czy netto bo zakładam że fakturka zawsze musi być :)

Sowa80
29-06-2017, 17:02
Witajcie dysponuje Nikonem 7200 + Sigma 24-70 + 18-105 Kit.

1. Jakiego sprzętu potrzebuje żeby wykonać takiej jakości zdjęcia w ciasnych słabo oświetlonych klubach?



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/b2f5a5948824dca6med-1.jpg
źródło (https://www.fotosik.pl/zdjecie/b2f5a5948824dca6)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/ba68460a6ac7ae5bmed-1.jpg
źródło (https://www.fotosik.pl/zdjecie/ba68460a6ac7ae5b)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/2e94107d2accbb7bmed-1.jpg
źródło (https://www.fotosik.pl/zdjecie/2e94107d2accbb7b)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/bb55dd53f212d3d8med-1.jpg
źródło (https://www.fotosik.pl/zdjecie/bb55dd53f212d3d8)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/ab074cc81bf290f2med-1.jpg
źródło (https://www.fotosik.pl/zdjecie/ab074cc81bf290f2)


2. Jaki sprzęt i jakie parametry (przyslona, czas) zeby złapać rozwiane włosy w klubie, w trudnych warunkach oswietleniowych?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/d0f8492657827dfamed-1.jpg
źródło (https://www.fotosik.pl/zdjecie/d0f8492657827dfa)


3. Autor poniższych fotografii uzyskał efekt rozmycia lini świetlnych za pomocą ingerencji programem graficznym prawda?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/104b565707647a45med-1.jpg
źródło (https://www.fotosik.pl/zdjecie/104b565707647a45)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/5794448713f73c84med-1.jpg
źródło (https://images83.fotosik.pl/665/5794448713f73c84.jpg)

witboy
01-07-2017, 20:43
te 2 to tlugi czas plus chyba zoom na objektywie plus 2 kurtyna, co do 1 czesci to trudno doradzic rozne kluby miejsca rozne parametry ja w niektorych uzywam nocnika gdzie indziej mydelniczki a gdzie indziej odbijam od sufitu od scian

w dx problemem moze byc tylko ogniskowa 24 w przypadku fx 2.8 moze byc duzo duzo za ciasno w kicie 3.5 i najszerzej moze wystarczyc, ja majac 17-50 tamrona 90% zdj uzywalem 17 mm

Sowa80
01-07-2017, 23:20
plus druga kurtyna?

witboy
02-07-2017, 04:15
tak blysk na 2 kurtyne

soliszewski
12-09-2017, 11:33
Zmieniło się coś na temat stawek z galerie ? czy 1k to przegięcie ??

sokolnik
16-09-2017, 11:41
Stawek za zdjęcia w klubie? Dogadałem się na foty w klubie w Gdyni, zaczynam za miesiąc. 500 PLN za pt i sb. od 23,30 do 2.00 - 100-150 zdjęć z imprezy. Mam w tym spore doświadczenie, zobaczyli moje foty, szybko się dogadaliśmy :) przy stałej współpracy, zrobi się dobra kasa.

manfred
17-09-2017, 05:37
Czym doświetlają w klubie Arsenał w Toruniu? Niektórzy robią to perfekcyjnie. Jest to chyba rodzaj ringu ledowrgo

sokolnik
17-09-2017, 19:51
Nie wiem czym doświetlają w Arsenale ale czy te foty można nazwać perfekcyjnymi? Raczej nie. Dużo nie ostrych. Jasne wszystkie, jakby za mgłą, średnio to wygląda.
Ring ledowy raczej tak, widać to po oczach. Raczej jest to światło ciągłe. Nie preferuje takich rozwiązań. Myślę że to świeci dobrze ale na 2-3m...

sokolnik
17-09-2017, 23:10
Może czymś takim świeca :)?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/09/4cbd05e1ee02548ad0281788110051c6-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170917/4cbd05e1ee02548ad0281788110051c6.jpg)

witboy
18-09-2017, 01:04
na 100% nie uzywaja tego ring softa sam mam taki i w klubie zupelnie inny efekt daje, ogolnie tam uzywa napewno ringa z led bo widac po odbicach w okularach
a ze poruszone no widocznie ktos ma slabe ledy zeby mu to ogarnelo z czasem do nie poruszonych zdj

sokolnik
19-09-2017, 14:20
kto jeszcze robi zdjęcia w klubie?

hostman22
22-09-2017, 12:56
W Krakowie robią ale to Canonami to inny efekt jest :D, a tak na poważnie to tych drugich sabina kabel z ttl + dyfuzor i nie odtworzycie tego...? (jak dla mnie i tak jest tam punktowa korekcja ekspozycji w postprocesie..)