tamtasiamta
13-02-2017, 19:07
Witam serdecznie :)
Od bardzo krótkiego czasu jestem posiadaczką Nikona D7100 i obiektywu Sigma 18-35mm f/1,8. Zdjęcia robię hobbystycznie od paru lat, do tej pory bardzo amatorską lustrzanką innej marki. Postanowiłam, że zostanę trochę mniejszą amatorką, więc żeby móc bez przeszkód ćwiczyć zakupiłam w/w sprzęt.
Ostatnio miałam okazję robić zdjęcia na występie tanecznym, na którym panowały trudne warunki oświetleniowe.
Ponieważ Nikona się dopiero uczę to nie do końca jestem zadowolona z efektów. Tylko nie wiem, czy moją winą jest właśnie nie idealna znajomość sprzętu (trochę na pewno) czy nie odpowiedni do tego sprzęt. I tu proszę o pomoc Was drodzy Nikoniarze :)
Zdjęcia, z których jestem zadowolona (Wasza ocena bardzo cenna):
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/01d7e3cea8f7.jpg.html)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/7406222c5599.jpg.html)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/be77f6598ded.jpg.html)
I zdjęcia, z których zadowolona nie jestem a mogłabym gdybym wiedziała co zrobiłam nie tak:
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/c767d29f8018.jpg.html)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/931f702215a1.jpg.html)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/ecdd9689d7b2.jpg.html)
Oczywiście wiem, że przy takich warunkach ciężko jest yuzyskać 100% idealnych zdjęć, mimo wszystko jestem sobą rozczarowana.
Było mi bardzo trudno złapać ostrość czy to ręcznie, czy zdając się na automatykę. Próbowałam z różnymi ustawieniami AF i z niczego nie byłam zadowolona (tutaj pewnie wychodzi przesiadka na Nikona i nie znajomość obsługi, więc bardzo proszę mna pokierować).
Dodatkowo te rozmazane postaci. Tragedia. A wiem, że się dało zrobić dobre, ostre zdjęcia całego planu, ponieważ widziałam zdjęcia innych osób. I tu mam pytanie JAK? Nie widziałam, żeby ktoś z nich używał lampy, zresztą to teatr, więc nawet nie wolno, a mimo to ich zdjęcia są ostre w całym kadrze, co przy fotografowaniu grupy ma jednak bardzo duże znaczenie.
Bardzo Was proszę o pomoc i wyrozumiałość, ponieważ tak jak pisałam fotografem nie jestem, a chciałabym zrozumieć.
Od bardzo krótkiego czasu jestem posiadaczką Nikona D7100 i obiektywu Sigma 18-35mm f/1,8. Zdjęcia robię hobbystycznie od paru lat, do tej pory bardzo amatorską lustrzanką innej marki. Postanowiłam, że zostanę trochę mniejszą amatorką, więc żeby móc bez przeszkód ćwiczyć zakupiłam w/w sprzęt.
Ostatnio miałam okazję robić zdjęcia na występie tanecznym, na którym panowały trudne warunki oświetleniowe.
Ponieważ Nikona się dopiero uczę to nie do końca jestem zadowolona z efektów. Tylko nie wiem, czy moją winą jest właśnie nie idealna znajomość sprzętu (trochę na pewno) czy nie odpowiedni do tego sprzęt. I tu proszę o pomoc Was drodzy Nikoniarze :)
Zdjęcia, z których jestem zadowolona (Wasza ocena bardzo cenna):
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/01d7e3cea8f7.jpg.html)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/7406222c5599.jpg.html)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/be77f6598ded.jpg.html)
I zdjęcia, z których zadowolona nie jestem a mogłabym gdybym wiedziała co zrobiłam nie tak:
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/c767d29f8018.jpg.html)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/931f702215a1.jpg.html)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/ecdd9689d7b2.jpg.html)
Oczywiście wiem, że przy takich warunkach ciężko jest yuzyskać 100% idealnych zdjęć, mimo wszystko jestem sobą rozczarowana.
Było mi bardzo trudno złapać ostrość czy to ręcznie, czy zdając się na automatykę. Próbowałam z różnymi ustawieniami AF i z niczego nie byłam zadowolona (tutaj pewnie wychodzi przesiadka na Nikona i nie znajomość obsługi, więc bardzo proszę mna pokierować).
Dodatkowo te rozmazane postaci. Tragedia. A wiem, że się dało zrobić dobre, ostre zdjęcia całego planu, ponieważ widziałam zdjęcia innych osób. I tu mam pytanie JAK? Nie widziałam, żeby ktoś z nich używał lampy, zresztą to teatr, więc nawet nie wolno, a mimo to ich zdjęcia są ostre w całym kadrze, co przy fotografowaniu grupy ma jednak bardzo duże znaczenie.
Bardzo Was proszę o pomoc i wyrozumiałość, ponieważ tak jak pisałam fotografem nie jestem, a chciałabym zrozumieć.