Zobacz pełną wersję : Okular powiększający DK-17M
Nabyłem w ostatnim czasie trzy manualne stałki AIS i w związku z tym aby ułatwić sobie ustawianie ostrości zastanawiam się nad zakupem tego okularu.
Jeżeli ktoś używa tego okularu , to bardzo proszę o podpowiedź czy warto.
nikoniarz
04-02-2017, 15:16
Ja używam. Nie żałuję zakupu. Niemniej jednak wymaga bardzo dokładnego przyłożenia oka do muszli gdyż w przeciwnym razie drabinka ekspozycji (lub korekty) z prawej strony wizjera potrafi być nie do końca widoczna. Oczywiście używam w 99% z autofocusem...
nikoniarz
05-02-2017, 15:27
Osobiście nie używam okularów korekcyjnych, ale mam wrażenie, że osoby ich używające mogą mieć problem z "ogarnięciem" całej powierzchni wizjera. Efektem prawdopodobnie będzie słaba widoczność informacji na brzegach.
Potwierdzam słowa nikoniarza, z okularami korekcyjnymi niestety jest to zbędny gadżet. Ale jeśli masz wzrok ok, to bardzo polecam, bo wizjer robi się naprawdę słusznych rozmiarów.
Okularów na co dzień nie noszę (tylko do czytania) i zakres korekcji dioptrażu przy wizjerze mi w zupełności wystarcza żeby mieć ostry obraz w wizjerze. Czy DK-17M pomoże mi w dokładniejszym ustawieniu ostrości z obiektywami manualnymi?.
nikoniarz
07-02-2017, 17:24
Korekcja diportażu nie ma tu nic do rzeczy bo nie chodzi o ostrość w wizjerze a o "obcięcie" brzegów wizjera.
A to czy ten okular pomoże to nie wiadomo czego oczekujesz. Na pewno będzie lepiej, ale czy wystarczająco...
avlimoney
08-10-2019, 22:42
cholera, nie mogę tego ustrojstwa założyć bo nie mogę odkręcić okulara seryjnego - ani drgnie! Rzecz się dzieje w body d810. Jakieś rady? Pozdrawiam!
avlimoney
09-10-2019, 14:04
Nie doceniasz mnie.. :P
Od tego zacząłem.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.