PDA

Zobacz pełną wersję : Okular powiększający DK-17M



Zom53
04-02-2017, 14:57
Nabyłem w ostatnim czasie trzy manualne stałki AIS i w związku z tym aby ułatwić sobie ustawianie ostrości zastanawiam się nad zakupem tego okularu.
Jeżeli ktoś używa tego okularu , to bardzo proszę o podpowiedź czy warto.

nikoniarz
04-02-2017, 15:16
Ja używam. Nie żałuję zakupu. Niemniej jednak wymaga bardzo dokładnego przyłożenia oka do muszli gdyż w przeciwnym razie drabinka ekspozycji (lub korekty) z prawej strony wizjera potrafi być nie do końca widoczna. Oczywiście używam w 99% z autofocusem...

Zom53
05-02-2017, 14:57
Dziękuję za odpowiedź.

nikoniarz
05-02-2017, 15:27
Osobiście nie używam okularów korekcyjnych, ale mam wrażenie, że osoby ich używające mogą mieć problem z "ogarnięciem" całej powierzchni wizjera. Efektem prawdopodobnie będzie słaba widoczność informacji na brzegach.

Slon
05-02-2017, 23:18
Potwierdzam słowa nikoniarza, z okularami korekcyjnymi niestety jest to zbędny gadżet. Ale jeśli masz wzrok ok, to bardzo polecam, bo wizjer robi się naprawdę słusznych rozmiarów.

Zom53
07-02-2017, 17:06
Okularów na co dzień nie noszę (tylko do czytania) i zakres korekcji dioptrażu przy wizjerze mi w zupełności wystarcza żeby mieć ostry obraz w wizjerze. Czy DK-17M pomoże mi w dokładniejszym ustawieniu ostrości z obiektywami manualnymi?.

nikoniarz
07-02-2017, 17:24
Korekcja diportażu nie ma tu nic do rzeczy bo nie chodzi o ostrość w wizjerze a o "obcięcie" brzegów wizjera.
A to czy ten okular pomoże to nie wiadomo czego oczekujesz. Na pewno będzie lepiej, ale czy wystarczająco...

avlimoney
08-10-2019, 22:42
cholera, nie mogę tego ustrojstwa założyć bo nie mogę odkręcić okulara seryjnego - ani drgnie! Rzecz się dzieje w body d810. Jakieś rady? Pozdrawiam!

TOP67
08-10-2019, 23:02
Tak. Zamknij żaluzję

avlimoney
09-10-2019, 14:04
Nie doceniasz mnie.. :P
Od tego zacząłem.