PDA

Zobacz pełną wersję : Wpadka morele? :O



spiritus
03-02-2017, 02:38
Jakieś wyjątkowe promocje. Z 8 tys na.......10 zł :P

np:
https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1070-g1070-17pl12-992148/


Aaale jest też wiele innych

hydra_ulik
03-02-2017, 03:24
Reagują dość szybko...;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/923/LS8TTd.png)

smogg9
03-02-2017, 11:08
No i dobrze. Zwykly blad, a buractwo bedzie bilo piane przez kilka dni.

Dokładnie. W Polsce poza ochroną konsumentów jest jeszcze ochrona sprzedawców:
https://prokonsumencki.pl/blog/blad-w-cenie-towaru-czyli-ochrona-praw-konsumenta-nie-moze-odbywac-sie-z-razacym-naruszeniem-praw-przedsiebiorcy/

krzysztofz24
04-02-2017, 10:40
Dokładnie. W Polsce poza ochroną konsumentów jest jeszcze ochrona sprzedawców:
https://prokonsumencki.pl/blog/blad-w-cenie-towaru-czyli-ochrona-praw-konsumenta-nie-moze-odbywac-sie-z-razacym-naruszeniem-praw-przedsiebiorcy/

Milo takie cos poczytac widac po prostu taki normalny rozsadek w podejsciu sadu a nie tylko interpretacje przepisow.
Choc stada Januszy biznesu i reszty cebulakow beda niepocieszone:-).

Kiedys bylem swiadkiem sceny w Tesco jak pewna kobieta podeszla do kasy
z okolo 10-15 parami jakichs klapek i mocno sie zdziwila ze nie kosztuja po 10groszy
tylko po 10zl.
Oczywiscie jak rasowy Janusz biznesu zrobila awanture, ze kolejka miala przedstawienie i ze te klapki na pewno maja taka cene:-).
A jako ze stalem za nia to dokladnie slyszalem jak kasjerka zadzwonila zeby ktos sprawdzil cene. I wyszlo ze jednak 10 zl.
Mina tej "klientki"- bezcenna:-)

Boryszuk
04-02-2017, 10:52
Ja w sklepie w UK kupowałem coś do domu. Na opakowaniu cena ÂŁ45, na półce ÂŁ24.99. Przy kasie wyskoczyło ÂŁ45. Na moją uwagę, że na półce widnieje inna cena, kasjerka zawołała managera, który przeprosił za zamieszanie, przecenił produkt na ÂŁ24.99 i dał mi kupon rabatowy na wartość ÂŁ24.99.

ksh
04-02-2017, 11:28
Obowiązuje cena na półce lub z gazetki, jest to norma u nas zwłaszcza w dużych sieciach czy hipermarketach, oczywiście jeśli nie jest to wynikiem błędu w stylu źle wstawiony przecinek albo brak jednego zera, w morelkach mają wielkie kłopoty, z tego co chodzą plotki to firma albo bankrutuje albo przygotowuje się do zmiany nazwy jak to zrobili inni żeby uciec od zobowiązań.

RobertMiernik
04-02-2017, 12:15
niestety kliknięcie kup na stronie nie jest różnoznaczne z zawarciem umowy, później przychodzi mail, który też nie jest potwierdzeniem zawarcia umowy a jedynie złożenia zamówienia i dopiero w trzecim kroku pracownik potwierdza zamówienie i to jest zawarcie umowy...
Nie mają żadnych problemów (z tą ceną w każdym razie)

smogg9
04-02-2017, 23:20
niestety kliknięcie kup na stronie nie jest różnoznaczne z zawarciem umowy, później przychodzi mail, który też nie jest potwierdzeniem zawarcia umowy a jedynie złożenia zamówienia i dopiero w trzecim kroku pracownik potwierdza zamówienie i to jest zawarcie umowy...
Nie mają żadnych problemów (z tą ceną w każdym razie)

Dokładnie, nawet na dole strony jest napis "Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu www.morele.net są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego."

vid3
04-02-2017, 23:32
Na cyfrowe.pl kiedyś była "promocja" na obiektywy.
Warunek - trzeba było kupić w komplecie z body.
Tyle tylko, że gdy zamawiałeś body z dokompletowanym "promocyjnym" obiektywem cena wychodziła większa niż gdybyś kupował to wszystko oddzielnie.
Na moją uwagę odpowiedzieli, że przyjrzą się problemowi.

RobertMiernik
04-02-2017, 23:36
i w jaki sposób to się wiąże z sytuacją w morele? ;)

vid3
04-02-2017, 23:50
W taki, że czasami sprzedawca nie sprawdza co widać w wystawionej ofercie.
A potem zdziwienie.