PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa błyskowa



ANDEK
27-01-2017, 22:58
Witam mam zamiar kupić lampę błyskową nikon sb700 i jako zapas yongnuo 560 (tu są już 4 wersje, ale czy warto za 4 dać więcej niż za pierwszą), ma może ktoś powyższe lampy doradzi czy są one dobre, szczególnie chodzi mi o yongnuo (chyba że coś lepszego w podobnej cenie doradzi, i jak ona w ogóle się spisuje, jak działa bezprzewodowo czy współdziała z sb 700) bo sb 700 to już raczej na pewno kupie

GonzoG
27-01-2017, 23:28
1. można by tak wątek konkretniej nazwać.
2. chcesz kupić YN-560 jako zapas dla SB-700, to znaczy, że nawet nie przeczytałeś podstawowych opisów lamp. SB-700 to zaawansowana lampa z TTL, YN-560 to całkowicie podstawowa lampa manualna.
A co do ilości wersji, to w sumie jest już 5 - jest jeszcze YN-660 - pierwsza była 7 czy 8 lat temu... od przynajmniej 5-ciu nie ma już nowych na rynku. Co do reszty - warto przeczytać specyfikację.

3. Tak YN-560 działa bezprzewodowo - da się ją wyzwolić błyskiem i tyle. II-ka tak samo.
III i IV - można też radiem.

4. Tak działa z SB-700 - obie można wyzwolić błyskiem.