Zobacz pełną wersję : Statyw Benro iT25
siemalysy
27-01-2017, 17:27
Witam :-)
W poszukiwaniu statywu do moich amatorskich poczynań natrafiłem na statyw Benro iT25 (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-benro-it25-traveller-kit-glowica-kulowaitorbaikolce.html). Widziałem go w sklepie na żywo, jak dziwnie to zabrzmi - pomacałem trochę, podniosłem i wydaję się chyba solidny. Porównanie jedynie mam do obecnego (http://www.euro.com.pl/statywy/camrock-tc63.bhtml?gclid=Cj0KEQiA_KvEBRCtzNil4-KR-LIBEiQAmgekF_P3oszzDSLXxNQd1iCw8yv0RwBM0oAyy7xRH6R 9bfYaAlSH8P8HAQ&gclsrc=aw.ds&dclid=CP2bjZPQ4tECFUiJdwodvdgACg) pseudo-statywu, który już ledwie zipie i tak na prawdę to tego nawet nie ma co porównywać. Czy ten Benro da radę z moim zestawem: czyli D5300+kit 18-105, stałka 35 mm. Podejrzewam, że lista obiektywów się powiększy, ale na pewno nie o jakieś duże tele. Od czasu do czasu podepne Nikkora 70-300, ale będzie to rzadkość... Używałbym go na miejscu, na urlopie w górach czy nad morzem, albo jakimś wypadzie w rodzinne mazurskie strony...
Wcześniej myślałem o Fotopro i Manfrotto ale cena ponad 600 zł jest nie do przeskoczenia... Używa ktoś z Was tego statywu? Podpowie mi czy warto w tą stronę pójść?
Tutaj masz rzetelną opinię na temat tego statywu https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=0ahUKEwi8k-HqwOPRAhUmOJoKHRL3A5EQFghgMA4&url=http%3A%2F%2Fszymon.zdziabek.net%2Fblog%2F2016 %2F03%2Ftest-statywu-benro-it15%2F&usg=AFQjCNGiF6hxqqgltUcKSFdw3phMYba6cw&sig2=PO0Te6OUSpNhnG8YvhbtSg
Zasadniczo musiałbym powtórzyć, bo opis zgadza się z moimi odczuciami. Porównywałem do Slika 330DX i w Benro na plus waga, wykonanie, haczyk (w Sliku musiałem dorobic) głowica kulowa (bardziej mi leży od 3D), wygląd, pokrowiec,wygoda transportu, funkcja monopod, wygląd ogólny. Na lekki minus: sztywność po rozłożeniu wszystkich sekcji, brak pianki na trzech nogach, szybkość składania. Z N80-200 daje radę w domu, ale czy w terenie w niesprzyjających warunkach (silny wiatr) ? Trochę mam obawy, bo solidniejszy statyw potrafił zadrgac. Ogólnie to sprzęt do mobilnego działania i ma drobne ograniczenia, ale jeżeli nie potrzebujesz do ekstremalnych działań to "będzie Pan zadowolony" . Co do trwałości - nie wypowiem się, statyw mam dopiero 2 msce :D
siemalysy
28-01-2017, 19:58
Dzięki Vinci za odpowiedź :-) Postanowiłem kupić Benro iT25. Czytałem tą recenzję, którą podlinkowałeś. Liczę na to, że będzie mi dobrze służył :-)
Mam tego IT15 jako statyw turystyczny. Myślę, że będziesz zadowolony :)
Ja również stałem przed podobnym wyborem, zależało mi na czymś mobilnym i w miarę stabilnym pod zestaw do 2kg. Zastanawiałem się czy warto dopłacić do Fotopro MGA-584N lub Manfrotto BeFree, jednak w końcu zdecydowałem się na Benro IT25.
Mnie również kusi ten sprzęd i cieszę się, że w końcu trafiłem na jakąś opinię użytkownika tego statywu. siemalysy, będę również wdzięczny za Twoje odczucia z użytkowania :)
siemalysy
30-01-2017, 16:47
wasciu ja ten statyw mam dopiero 3 dzień. Był już ze mną na dwóch wypadach foto. Jak na razie jestem zadowolony. Nic więcej po tak krótkim czasie napisać się nie da. Polecam przeczytać recenzję z linka, który umieszczony został w drugim poście. Co prawda dotyczy to modelu iT15, ale one są praktycznie takie same. Teoretycznie iT15 jest tańszy od iT25, ale nie wszędzie. Ja kupiłem w fotojokerze i obydwa modele były w tej samej cenie. Jak widać na poniższych zdjęciach statyw kupiłem żeby używać, a nie do tego żeby leżał w torbie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://images71.fotosik.pl/1007/7a9187a3c7f557ad.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://images71.fotosik.pl/1007/df514e3eb7abf0d2.jpg)
siemalysy oczywiście chodziło mi o opinię już po kilku wypadach. Również w fotojokerze patrzyłem na ten statyw i w tej półce cenowej był zdecydowanie najsolidniejszy - a w internecie mało o nim.
Dzięki i udanych ujęć!
siemalysy
30-01-2017, 21:39
W miarę upływu czasu postaram się cos napisać więcej :-)
Fajny pasek. Możesz podesłać link?
Żeby nie było offtopa. Ja ostatnio kupiłem Fotopro MGA684 i też jestem zadowolony. Zobaczymy jak będzie po jakimś czasie, bo ja statywów nie oszczędzam.
siemalysy
30-01-2017, 23:35
Fajny pasek. Możesz podesłać link?
Żeby nie było offtopa. Ja ostatnio kupiłem Fotopro MGA684 i też jestem zadowolony. Zobaczymy jak będzie po jakimś czasie, bo ja statywów nie oszczędzam.
Też wcześniej brałem pod uwagę ten statyw, ale jednak cena była nie do przeskoczenia jak na razie. A pasek to Peak Design Slide (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/peak-design-pasek-na-szyje-slide-sl-2.html).
No i również ja się zdecydowałem w końcu na Benro it25.
Po pierwszym małym wypadzie "na wschód słońca" mogę polecić go szczerze wahającym się. Na potrzeby amatorskie jest na pewno w zupełności wystarczajacy. Statyw wygląda na naprawdę solidny, głowicą przyjemnie się operuje. Dodatkowo możliwość wykręcenia jednej nogi i zrobenia z niej monopodu na pewno wielu się spodoba.
W tej klasie cenowej (400zł) świetny wybór.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/02/29xaiwh-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/29xaiwh.jpg)
Dodatkowo możliwość wykręcenia jednej nogi i zrobenia z niej monopodu na pewno wielu się spodoba.
Monopod ma wtedy możliwość założenia innej głowicy czy ma jedną stałą której się nie odkręca?
siemalysy
17-02-2017, 16:56
adamoff głowicę można zdemontować co powinno pozwolić na montaż innej głowicy ;-) Poniżej 3 zdjęcia przedstawiające jak to wygląda w tym statywie:
1. Odkręcona głowica.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://images72.fotosik.pl/1048/702444b9ee1046f9.jpg)
2. Otwór z gwintem 3/8" w głowicy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://images72.fotosik.pl/1048/d482437e2c4857dd.jpg)
3. Komplet potrzebny do zmontowania monopodu. Czyli na samym dole głowica, w środku odkręcana noga, a na samej górze środkowy wysuwany element do którego zamontowana jest głowica i łączy się go z nogą statyw.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://images72.fotosik.pl/1048/8a02dfc77a604e17.jpg)
Siemalysy - dzięki wielkie za tak ładną odpowiedz! :). Z odkręcaną głowicą całkiem fajnie się to prezentuje, można zamontować głowicę na większy udźwig ;)
siemalysy
20-02-2017, 00:02
Siemalysy - dzięki wielkie za tak ładną odpowiedz! :)...
Nie ma sprawy ;-)
Witam,
mam pytanko, jak sprawuje się statyw? Mam taki sam sprzęt (D5300+kit 18-105) i zastanawiam się nad zakupem tego statywu lub jego mniejszego odpowiednika do celów turystycznych. Czy jest stabilny, łatwy w użytkowaniu?
Jest całkiem spoko, używałem go na wyjeździe na Islandii i wieszałem na nim D750 + 16-35. Fotografowałem np zorze polarne i spokojnie dawał radę przy dłuższych czasach i odczuwalnym wietrze. Śmiało możesz brać.
siemalysy
14-07-2018, 23:45
Używam tego statywu od ok. 1,5 roku. Uważam, że warto kupić ten statyw. Ja używam go najczęściej z D5300 + Sigma 17-50. Używałem też z N18-105 i N70-300. Potwierdzam to co napisał kolega wyżej, że przy dłuższych czasach i wietrze statyw daje rade.
a jak kwestia transportowa? dużo miejsca zajmuje? zastanawiam mnie jak komponowałby się z plecakiem Thule Covert DSLR albo czymś mniejszym.
Rozglądam się za jakimś statywem pod Broncie GS do wędrówek po mieście i poza miastem a szczególnie do długich ekspozycji i w/w model jest na mojej liście
a jak kwestia transportowa? dużo miejsca zajmuje? zastanawiam mnie jak komponowałby się z plecakiem Thule Covert DSLR albo czymś mniejszym.
Rozglądam się za jakimś statywem pod Broncie GS do wędrówek po mieście i poza miastem a szczególnie do długich ekspozycji i w/w model jest na mojej liście
Porównaj parametry - to jeden z mniejszych po złożeniu statywów.
siemalysy
18-07-2018, 21:38
apphex
Zabierałem ten statyw również na górskie wycieczki. Statyw przewieszony przez pasek plecaka, co widać na 1 poniższym zdjęciu. Jakoś nadmiernie nie ciążył. Na wypady tylko foto, albo dłuższe spacery jak zachodzi prawdopodobieństwo przydatności statywu zabieram go z plecakiem foto. Widać na 2 poniższym zdjęciu jak wygląda złożony statyw przy plecaku Lowepro Tahoe BP150. Statyw (mój model) waży 1546 g. Długości nie zmierzyłem bo nie mam miarki w domu. Jak jest to istotne mogę zmierzyć jutro.
1
11739
2
11738
Ps.
W poprzednim moim poście zapomniałem dodać jednej rzeczy. Czy wady? Każdy oceni sam. W moim przypadku zaczęły się luzować śruby od nóżek. Dokręciłem, ale w jednej nóżce i tak się luzuje co jakiś czas. Co za tym idzie noga lataj luźno i irytuje. Winne temu są, tak mi się wydaje podkładki zastosowane przy montażu. Ja zamierzam u siebie je wymienić na inne i może pozbyć się kłopotu.
dzięki! to chyba jest w takim razie mój przyszły statyw ;)
Ja ostatnio zakupiłem "Kiwi Photo KTB-1444" :grin: https://www.youtube.com/watch?v=aies8DgjYdQ
Bardzo fajny, lekki i mały w transporcie
Odświeżę wątek pytaniem. Zdecydowałem się kupić ten statyw (do turystyki, spacery itp.) tylko jeszcze nie wiem czy Benro iT25 – udźwig do 6 Kg czy Benro iT15 udźwig do 4 kg.
Mój zestaw waży 2,2 kg teoretycznie mniejszy powinien wystarczyć ale wiadomo większy stabilniejszy lecz ciut cięższy i teraz droższy.
Może te różnice są niewielkie ale są co brać ?
W moim odczuciu to są ciężkie statywy. Musisz dobrze przemyśleć wielkość, bo pojęcie "turystyka" jest dość szerokie, to co wrzucisz do auta, nie koniecznie będzie wygodne w bagażu podręcznym w samolocie. A wiadomo, im cięższy, tym lepszy. Oszukaj test kolegi T0P67, o ile pamiętam chwalił niedrogi statyw z Amazona, porównywalny z Sirui.
Dziękuje za podpowiedź, pewnie chodzi o Rollei Compact Traveler No 1 Carbon - jest leciutki fakt tylko 980 g. ale i też droższy od alu.
Aż tak rygorystycznie do wagi nie podchodzę więc pozostanę przy 15 lub 25 ze wskazaniem na it15 :)
Nie, chodzi o inny statyw. Odszukaj to porównanie bo moim zdaniem warto.
cybulski
07-03-2020, 16:14
Mam it25 od roku jest ok. Znajoma w między czasie połamała lekki carbonowy wynalazek za 1tys, który nie wytrzymał d750 z 16-35 i chyba wiatru od morza :)
Obmacałem w FJ oba i już mam it25 :)
Obmacałem w FJ oba i już mam it25 :)
Czy możesz poruszyć różnice w tych dwóch statywach?
U mnie to zestaw D7100 + 17-50 Sigma, wycieczki tylko auto.
Pozdrawiam
Jeśli nie liczy się tak bardzo waga to nietrudno się domyślić, że kolega wybrał solidniejszy i wyższy statyw.
Do samochodu osobiście poszukałbym statywu 3-sekcyjnego z zatrzaskami, kilka centymetrów więcej po złożeniu nie robi różnicy a stabilność będzie generalnie większa (podobnie jak wygoda i szybkość montażu).
Jeśli nie liczy się tak bardzo waga to nietrudno się domyślić, że kolega wybrał solidniejszy i wyższy statyw.
Do samochodu osobiście poszukałbym statywu 3-sekcyjnego z zatrzaskami, kilka centymetrów więcej po złożeniu nie robi różnicy a stabilność będzie generalnie większa (podobnie jak wygoda i szybkość montażu).
Dopisz coś więcej jakieś propozycje?
Nie jestem za bardzo w temacie, bo statywy kupowałem już kilka lat temu a co i rusz wchodzą jakieś ciekawsze modele, pojawiają się promocje. Zwyczajnie zakup raz jest w miare ok, a innym razem są tańsze propozycje. Moim zdaniem, poza mniejszą ilością segmentów warto też popatrzeć na głowicę, moim zdaniem np. do krajobrazów lepsza jest 3d niż kulowa. Sugeruję, popatrz na Manfrotto, Sirui, Vanguard czy generalnie jakieś droższe, potem poszukaj odpowiednika Triopo, Benro czy innego chińskiego w zależności od budżetu. Do auta można już wybrać dość solidny statyw i będzie wciąż w miarę lekki, nie trzeba iść na tak duże kompromisy jak do samolotu.
Ps. Często Amazon ma dobre ceny na statywy
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.