Vexator
27-01-2017, 09:54
Hej,
przeszukuję to forum w poszukiwaniu informacji co lepiej wybrać i znajduję wiele odpowiedzi, niestety to co odnajduję nie spełnia kryteriów :(
Do czego mi statyw? Przede wszystkim ciemne wnętrza (np. kościoły czy muzea) oraz krajobrazy. Rzadziej, niemniej nadal sporo - zwierzęta (w tym ludzie)
Co na nim powieszę? D5300 + S17-50/Samyang 10, Rzadziej, niemniej nadal sporo - N70-300
Potrzebuję by był:
lekki (ideał to do 2kg)
wysoki (ideał to 170cm min. mam 186 wzrostu i nie chcę musieć przed nim klękać)
niedrogi (ideał to ~500zł z głowicą)
W zarządzaniu projektami jest taki fajny trójkąt obrazujący cenę, jakość i czas (http://st.depositphotos.com/1034557/1859/i/450/depositphotos_18592837-stock-photo-time-quality-money-triangle.jpg). Jeśli chcesz szybko i dobrze, to jest drogo. Jeśli chcesz tanio i szybko, to jest tandeta.
Zdaję sobie sprawę, że tak samo z statywem, nie da rady spełnić wszystkich kryteriów jednocześnie, więc proszę was o przedstawienie kilku różnych propozycji.
Z tego na co do tej pory patrzyłem, to:
lekki i wysoki jest np. Slik 724ex (http://www.slik.com/CS-PRO724EXII.html)... niestety powyżej 1000zł
lekki i tani jest np. Slik 340dx (http://www.slik.com/PS-PRO340DX.html)... niestety strasznie niski
wysoki i niedrogi wydaje się np. Slik 500dx (http://www.slik.com/PS-PRO500DX.html)... niestety ciężki
patrzyłem również na Velbon, ale wygląda to podobnie :/
p.s.
jaki typ głowicy byście mi polecili? Kulowa wydaje się całkiem niezła na start - taka "do wszystkiego i do niczego", pytanie, czy utrzyma lekkie body z cięższym N70-300?
coś jak DX z Slika z drugiej niby będzie lepiej trzymało, ale mam wrażenie, że dokręcając zaciski mogę poruszyć aparat i jak już wszystko ustawię, to się okaże, że jest ustawione stabilnie, ale źle.
przeszukuję to forum w poszukiwaniu informacji co lepiej wybrać i znajduję wiele odpowiedzi, niestety to co odnajduję nie spełnia kryteriów :(
Do czego mi statyw? Przede wszystkim ciemne wnętrza (np. kościoły czy muzea) oraz krajobrazy. Rzadziej, niemniej nadal sporo - zwierzęta (w tym ludzie)
Co na nim powieszę? D5300 + S17-50/Samyang 10, Rzadziej, niemniej nadal sporo - N70-300
Potrzebuję by był:
lekki (ideał to do 2kg)
wysoki (ideał to 170cm min. mam 186 wzrostu i nie chcę musieć przed nim klękać)
niedrogi (ideał to ~500zł z głowicą)
W zarządzaniu projektami jest taki fajny trójkąt obrazujący cenę, jakość i czas (http://st.depositphotos.com/1034557/1859/i/450/depositphotos_18592837-stock-photo-time-quality-money-triangle.jpg). Jeśli chcesz szybko i dobrze, to jest drogo. Jeśli chcesz tanio i szybko, to jest tandeta.
Zdaję sobie sprawę, że tak samo z statywem, nie da rady spełnić wszystkich kryteriów jednocześnie, więc proszę was o przedstawienie kilku różnych propozycji.
Z tego na co do tej pory patrzyłem, to:
lekki i wysoki jest np. Slik 724ex (http://www.slik.com/CS-PRO724EXII.html)... niestety powyżej 1000zł
lekki i tani jest np. Slik 340dx (http://www.slik.com/PS-PRO340DX.html)... niestety strasznie niski
wysoki i niedrogi wydaje się np. Slik 500dx (http://www.slik.com/PS-PRO500DX.html)... niestety ciężki
patrzyłem również na Velbon, ale wygląda to podobnie :/
p.s.
jaki typ głowicy byście mi polecili? Kulowa wydaje się całkiem niezła na start - taka "do wszystkiego i do niczego", pytanie, czy utrzyma lekkie body z cięższym N70-300?
coś jak DX z Slika z drugiej niby będzie lepiej trzymało, ale mam wrażenie, że dokręcając zaciski mogę poruszyć aparat i jak już wszystko ustawię, to się okaże, że jest ustawione stabilnie, ale źle.