PDA

Zobacz pełną wersję : Inteligentny dom sterowany zegarem



manfred
26-01-2017, 16:14
Mam pytanie potrzebuję kilka swoich urządzeń wyposażyć w zegary sterowane z telefonu
https://pl.aliexpress.com/item/2016-New-Wifi-Switch-Sonoff-Intelligent-WiFi-Wireless-Smart-DIY-Switch-MQTT-COAP-Android-IOS-Remote/32760680052.html?spm=2114.010208.3.10.WWLPUk&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10 068_10000032_119_10000025_10000029_430_10000028_10 060_10062_10056_10055_10000062_10054_10059_10099_1 0000022_10000012_10103_10000015_10102_10096_100000 18_10000019_10000056_10000059_10052_10053_10107_10 050_10106_10051_10000053_10000007_10084_10118_1008 3_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_ 10115_10037_10032_10000041_10000044_10078_10079_10 077_10000038_429_10073_10000035_10121,searchweb201 603_2,afswitch_2,single_sort_2_default&btsid=a59f1365-3138-4cdb-b7c0-26626a422cac Mam pytanie jeśli np bojler posiada trzy kable to uziemieniem omijam to urządzenie w przecinam tylko dwa i łącze w zegar?

RobertMiernik
26-01-2017, 16:46
Tak by wyglądało

manfred
26-01-2017, 17:01
Znalazłem na necie takie własnie rozwiązanie. Zamówiłem pod bojler który ma grzałkę 1500 może się nada do sterowania ten zegar.

RobertMiernik
26-01-2017, 17:13
Ale to nie lepiej sterowanie bardziej inteligentne?
Ja mam coś w stylu
16-23 - 22*
22-07 - 18*
07-09 - 22*
09-16 - 18*

i opcją XX* na Y dni jak wyjeżdżam

Samo włączenie to jest 0* off albo 22 on to chyba średnio, chyba że do domku wczasowego jakiegoś?


...no i się spisałem jak gupi a później doczytałem, że o bojler chodzi a nie o centralne ;P

ech

smogg9
26-01-2017, 17:16
Powinno działać bez problemu. Znam kilka osób co to instalowało i nie ma problemów (akurat nie z bojlerem, jednak to raczej bez znaczenia). Tylko po co z aliexpress i tyle czekać, w PL można kupić za 35 PLN :)

manfred
26-01-2017, 18:36
Tylko po co z aliexpress i tyle czekać, w PL można kupić za 35 PLN :)

Dopiero teraz wpisałem na allegro sonoff i zobaczyłem że są w sprzedaży w Polsce. Ale nie ma strachy trwa remont tak więc poczekam sobie a jak co to zamówię.

MadOnion
27-01-2017, 11:25
Zastanawia mnie jak takie urządzenie będzie się zachowywało pod obciążeniem 1500W przez dłuższy czas, czy nie zmieni koloru ; )

manfred
27-01-2017, 11:35
No ale pisze tam że 2200W można puścić przez niego. No i bojler przecież nie grzeje non stop tylko ma termostat. Pamiętam że kiedyś miałem taki zegar analogowy gdzie się takie zasuwki przestawiało i nic się temu nie działo.

SerU
28-01-2017, 00:46
No ale pisze tam że 2200W można puścić przez niego. No i bojler przecież nie grzeje non stop tylko ma termostat. Pamiętam że kiedyś miałem taki zegar analogowy gdzie się takie zasuwki przestawiało i nic się temu nie działo.

A ja widziałem podobny zegar dosłownie stopiony przez boiler (a właściwie wtopiony w gniazdko). Chciałbym zobaczyć tego cudaka z aliexpress pracującego pod obciążeniem 10A, jakie tam na nim reklamują (bo wydaje się ono lekko zaokrąglone w górę)

manfred
28-01-2017, 03:28
No to w takim razie co proponujesz?

Kurtz
28-01-2017, 03:40
Jeżeli tam jest stycznik to wszystko zależy od jego klasy. Jeżeli jest dobry to nie powinno być problemu, jeżeli jest kiepski... to widziałem już takie które potrafiły się "przysmażyć" przy przełączaniu i pracy pod wysokim obciążeniem ( ale w ramach specyfikacji urządzenia ).

manfred
28-01-2017, 04:04
W takim razie trzeba by zakupić zwykły zegar cyfrowy do montażu w gniazdku w cyklu tygodniowym.

Kurtz
28-01-2017, 10:40
Zawsze można pewnie wykorzystać ten chiński dynks do sterowania sensownym stycznikiem... :D

SerU
28-01-2017, 11:19
Tu po prostu chodzi o kwestię zaufania do tego sterownika i jakości jego wykonania. Przy prądzie nie ma żartów - tym bardziej, że chcesz to odpalać zdalnie, gdy nie ma Cię w domu. Takie trochę zdalne podpalanie domu jak dla mnie. Wolałbym zapłacić nawet 3x więcej, ale mieć pewność, że urządzenie spełnia wszystkie normy, a nie opiera się na tym, co ktoś "jakoś" policzył.

manfred
28-01-2017, 11:53
Zawsze można pewnie wykorzystać ten chiński dynks do sterowania sensownym stycznikiem... :D
I tak właśnie zrobię poproszę aby połozyć nowy kabel na sam bojlej. Zamontuję własnie ten chiński dynks plus stycznik. I to chyba całkowicie wyeliminuje spalenie tego cudaka.

Kurtz
29-01-2017, 02:10
Takie trochę zdalne podpalanie domu jak dla mnie. Wolałbym zapłacić nawet 3x więcej, ale mieć pewność, że urządzenie spełnia wszystkie normy, a nie opiera się na tym, co ktoś "jakoś" policzył.

Dom kosztuje odpowiednio więcej - całkowicie się zgadzam, że przy elektryce nie ma miejsca na oszczędności. Można zrezygnować z podświetlenia RGB LED sterowanego ze smartphone 'a, ale nie z dobrej jakości elementów podstawowej instalacji...