Zobacz pełną wersję : Pentax KP
MOda na retro wraca.
Jeszcze nieoficjalnie, na razie foty:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/pentax-1.jpg
źródło (https://2.bp.blogspot.com/-L5vpfxpP1D4/WIcmiSrlA6I/AAAAAAAABtg/Tfu-DSnewWw4YmCb-q_c-9_HOTyA2qfFgCLcB/s1600/pentax.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/pentax_2-1.jpg
źródło (https://3.bp.blogspot.com/-s4ryVIW4-sE/WIcmiZ8-bdI/AAAAAAAABtc/uH7tdD7q6okms94hhpkrP01zuxmaKiriwCLcB/s1600/pentax_2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/pentax_1-1.jpg
źródło (https://3.bp.blogspot.com/-83kHgXYrrgE/WIcmieCaaVI/AAAAAAAABtY/4wLjAy8ua-YBXAGweK0DKiwMCCO2qfxxgCLcB/s1600/pentax_1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/01/pentax_3-1.jpg
źródło (https://1.bp.blogspot.com/-9NzdImpko_I/WIcmi2y6fWI/AAAAAAAABtk/xt05DfyPkCYHe1jkKIjaAPlB5CQ7eqW0wCLcB/s1600/pentax_3.jpg)
WIećej zdjeć: http://www.pentaxforums.com/forums/16-pentax-news-rumors/337941-pentax-kp-dslr-registered-indonesia-47.html#post3891165
Patrząc na podpięte szkło, na pewno APS-C, gabarytowo bardzo małe body.
Po wielkosci sensora widac, ze to crop.
Grip fajny, reszta paskudna.
Znowu coś a la Nikoś Df. O matko...
tomek_jj
24-01-2017, 20:30
Grip fajny, reszta paskudna.
Zgoda - gdyby to był.....no powiedzmy na przykład ....Fuji to co innego, a tak - paskudny
Schwefel
24-01-2017, 21:02
Wygląda na maleństwo i ten mały grip też nie będzie za wygodny.
Wygląda na maleństwo i ten mały grip też nie będzie za wygodny.
Podobno gripy mają być wymienne, widać zresztą nawet śrubę inbusową.
Co nie zmienia faktu, że to paskudny potworek...
Zgoda - gdyby to był.....no powiedzmy na przykład ....Fuji to co innego, a tak - paskudny
Gdyby Fuji miał tyle niepotrzebnych przetłoczeń, monstrualnej wielkości pryzmat w stosunku wielkości korpusu, każde kółko innej wysokości i głębokość korpusu prawie taką samą, jak wysokość, to byłby równie paskudny. A niech Ci będzie, byłby nawet brzydszy od Pentaksa.
tomek_jj
24-01-2017, 21:49
Gdyby Fuji miał tyle niepotrzebnych przetłoczeń, monstrualnej wielkości pryzmat w stosunku wielkości korpusu, każde kółko innej wysokości i głębokość korpusu prawie taką samą, jak wysokość, to byłby równie paskudny. A niech Ci będzie, byłby nawet brzydszy od Pentaksa.
Epicure peace :-) Gust jest rzeczą indywidualną i nie ma co się o to spierać. Pentax jest znany z kontrowersyjnych pomysłów typu K-01, KS-1. Jednym się podoba innym nie. Tak na prawdę można będzie ocenić po wzięciu do ręki.
Brzydkie to są nikony...garbate
Pentax 6x7 :)
https://www.flickr.com/photos/ronaldus/5327463642/in/pool-camerawiki/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.flickr.com/photos/ronaldus/5327463642/in/pool-camerawiki/)
Gdyby Fuji miał tyle niepotrzebnych przetłoczeń, monstrualnej wielkości pryzmat w stosunku wielkości korpusu, każde kółko innej wysokości i głębokość korpusu prawie taką samą, jak wysokość, to byłby równie paskudny. A niech Ci będzie, byłby nawet brzydszy od Pentaksa.
Fuji swoim wyglądem robią z męszczyzny męściznę. W kolejnych modelach będą montowane lusterka.
Znowu coś a la Nikoś Df. O matko...
W pełni się zgadzam. Pentax tez nie dał rady, dalej najbrzydszy aparat jaki widziałem to Nikon Df
Wy naprawdę widzicie tylko przez pryzmat nikonowego systemu -ratunku....
Fuji swoim wyglądem robią z męszczyzny męściznę. W kolejnych modelach będą montowane lusterka.
A to nie wiem, nigdy nie byłem "męszczyzną". Ale skoro tak mówisz...
Specyfikacja:
- New generation 24.33 Mpix APS-C CMOS sensor
- 'PRIME IV' image processing engine with image accelerator unit
- 5-axis 'SR II' in-body image stabilisation (5-stop correction)
- 27-point 'SAFOX 11' autofocus system (25 cross-type)
- Sensitivity: ISO 100-819,200
- Continuous drive: 7 fps
- Maximum shutter speed 1/24,000 s (electronic shutter)
- Dust-proof and drip-proof casing with 67 seals; cold resistance up to minus 10â
- Pixel Shift
- Optical viewfinder with 100% coverage
- 3-inch tilting LCD screen
- Video: Full HD
- DR II
- Dimensions: 131.5 x 101 x 76.0 mm
- Weight: 643 g.
Ani jednego złego słowa o Df! To piękna lustrzanka, nawiązująca do Nikonów FM/FE/FA! :-D
Schwefel
25-01-2017, 11:17
- Dimensions: 131.5 x 101 x 76.0 mm
Czyli jednak nie takie maleństwo na jakie wygląda.
Specyfikacja całkiem w porządku, jak cenę rozsądnie skalkulują to może być niezła alternatywa dla D7200.
A to nie wiem, nigdy nie byłem "męszczyzną". Ale skoro tak mówisz...
No tak, chodziło mi o mężczyznę. Przez stukanie w klawiaturę zaczynam się uwsteczniać w pisowni.
Wyszło oficjalnie:
http://us.ricoh-imaging.com/index.php/cameras/pentax-kp
Do piachu z nim: https://www.youtube.com/watch?v=Ni6ZuEvz17w
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.