PDA

Zobacz pełną wersję : klawiszowcy - wystąp ! ;)



eagis
19-01-2017, 23:35
Potrzebuję zakupić instrument który będzie grał rolę organów kościelnych, co ważne, przenośnych (unitra b 11 odpada..).
Budżet max 3000 więc instrumenty klasy Roland c-200 też odpadają.
W sklepie polecono mi Rolanda vr 09. Niestety nigdzie nie jestem w stanie znaleźć przykładów brzmienia "pipe organ". Czy ktoś z Was może mi potwierdzić, że ten instrument jest w stanie wygenerować przynajmniej kilka barw klasycznych organ? Flety, burbon, mixturka? Ew polecić jakiś inny instrument? Nie zależy mi w ogóle na rozbudowanych możliwościach syntezatora, potrzebuję tylko min 61 klawiszy, przenośności i kilku w miarę ładnych brzmień piszczałek.
Rozwiązań w stylu klaw sterujacej i samplera tez bym nie chciał, zestaw ma być maksymalnie mobilny (dom, próby chóru...)- klawisze i wzmacniacz muszą wystarczyć.
Podoba mi sie orla classic 61/88 ale nie idzie tego kupić nowego a trochę boję się używek.

spiritus
19-01-2017, 23:38
Melduję się :)

Już piszę do kolegi co w domu ma (organista) :D

O pedały też pytać jakie ma? :D

eagis
19-01-2017, 23:46
Ponoć wszystkiego trzeba spróbować, ale jeszcze nie czas. Na razie dziękuję pedałom ;)

spiritus
19-01-2017, 23:53
Miałem proponować Kurzweil PC3 LE6 ale budżet 3k :/


Co do rolanda to fajnie brzmi :D


https://www.youtube.com/watch?v=MnndIYzV3-s




Jak kolega odpisze to podeślę

- - - - kolejny post - - - - - -

Z ciekawości... samouk czy po organistówce?

eagis
19-01-2017, 23:59
Słyszałem to nagranie, ale szczerze mówiąc średnio mi się podoba... Dyplomowany akordeonista, połowa organistówki.
Nie gram już na mszach, ale udzielam się w chórze stąd potrzebna przenośności.

- - - - kolejny post - - - - - -

http://e-music.com.pl/orla-classical-88-p-2016.html - niby mają jedną sztukę...

spiritus
20-01-2017, 00:29
Słyszałem to nagranie, ale szczerze mówiąc średnio mi się podoba... Dyplomowany akordeonista, połowa organistówki.
Nie gram już na mszach, ale udzielam się w chórze stąd potrzebna przenośności.

- - - - kolejny post - - - - - -

http://e-music.com.pl/orla-classical-88-p-2016.html - niby mają jedną sztukę...

Muzyczna I czy II st? :D
Jak pierwszego to witam pobratymca :D


Ja miałem iść do organistówki ale mi się nie chciało... teraz żałuje bo nawet by było trzech organistów na roku :D

- - - - kolejny post - - - - - -

Kolega mi właśnie odpisał....

On używa zwykłego keyboardu i laptopa. Najbardziej budżetowa i mobilna opcja.
Keyboard musi mieć midi a na laptopie zainstalowany program grandorgue, Sample Skrzatusz

Gdybyś miał 6k to polecał viscount cantorum... chyba, że chcesz uzywki szukać.

eagis
20-01-2017, 09:17
Jakbym miał 6 k tez bym viscounta albo Rolanda, ale nie mam :( Heh, widzę, że wszyscy podpinają laptopy..
Akordeon niby przy szkole muzycznej, ale bez stopni, uroki mieszkania na końcu świata...
A kolega jaki instrument?

spiritus
20-01-2017, 12:24
Jakbym miał 6 k tez bym viscounta albo Rolanda, ale nie mam :( Heh, widzę, że wszyscy podpinają laptopy..
Akordeon niby przy szkole muzycznej, ale bez stopni, uroki mieszkania na końcu świata...
A kolega jaki instrument?

Ja? :D
Akordeon po I st PSM :D
Wcześniej keyboard prywatnie... później trochę gitara jako samouk. Marzy mi się saksofon... ale to jak już rodzinę założę :D

eagis
20-01-2017, 14:13
Saksofon? To zdecydowanie przed założeniem rodziny ;)

spiritus
20-01-2017, 20:51
Saksofon? To zdecydowanie przed założeniem rodziny ;)

Sądzisz, że później mogliby nie wytrzymać? :D

Daj znać jaki sprzęt zakupisz ;)

SerU
21-01-2017, 15:35
spiritus - no to z Tobą rzeczywiście się nieźle musi pić :mrgreen: A śpiew też miałeś? Rozumiesz - jak towarzystwo popije, to zawsze śpiewa :mrgreen:
A Ty akompaniament na akordeonie...

Już to widzę oczami wyobraźni...ale jaja :D

spiritus
21-01-2017, 16:35
spiritus - no to z Tobą rzeczywiście się nieźle musi pić :mrgreen: A śpiew też miałeś? Rozumiesz - jak towarzystwo popije, to zawsze śpiewa :mrgreen:
A Ty akompaniament na akordeonie...

Już to widzę oczami wyobraźni...ale jaja :D


SerU
Na chór nie chodziłem tylko na zespół (mutację akurat wtedy miałem i śpiewać nie mogłem)... za to teraz śpiewam z deka jak popijemy :D


W tamtym roku robiłem za foto-muzyka :D
Reportaż zdjęciowy z 100. urodzin sąsiadki + biesiada na akordeonie :D

eagis
21-01-2017, 17:34
Zdecydowanie mogli by nie wytrzymać nauki na saksie. Moja szanowna jak ćwiczę to nierzadko kazuje mi się do piwnicy wynosić. Keyboard ma ten plus, że można słuchawki ale saksofon... Zastanwiam się jeszcze nad yamaha psr - s750, można mu wrzucić bardzo fajnie brzmiący extension pack z barwami organ kościelnych

ekonet
23-01-2017, 12:34
Ja? :D
Akordeon po I st PSM :D
Wcześniej keyboard prywatnie... później trochę gitara jako samouk. Marzy mi się saksofon... ale to jak już rodzinę założę :D
Nie mówi się "akordeon", ale "syntezator marszczony". ;)
Pozdrawia stary bassman. ;)

spiritus
23-01-2017, 17:51
Nie mówi się "akordeon", ale "syntezator marszczony". ;)
Pozdrawia stary bassman. ;)

Syntezator jest cyfrowy :D
Stary bassman? Kontrabasista? :D

eagis
25-01-2017, 14:54
"syntezator marszczony" - dobre :D

Ogryzek
27-01-2017, 19:37
Moduł brzmieniowy syntetyzujący organy kościelne kosztuje na Allegro 250zł. Do tego jakakolwiek klawiatura sterująca.

ekonet
30-01-2017, 23:12
"syntezator marszczony" - dobre :D
Opcje to klasyczna "cyja" lub "arkodeon". ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


Syntezator jest cyfrowy :D
Stary bassman? Kontrabasista? :D
Nie - szarpidrut deskowy czterostrunny. Kontrabas nadal w sferze marzeń, choć parę razy zdarzyło się proste rzeczy plumkać na tych zmutowanych skrzypcach. ;)

eagis
01-02-2017, 12:10
>> Moduł brzmieniowy syntetyzujący organy kościelne kosztuje na Allegro 250zł

Hm, mógłbym prosić o przykładowy link? Pewnie źle pytam allegro bo nie mogę znaleźć. A cena bardzo kusząca.

4ni4
02-02-2017, 20:48
Właśnie, mnie też zainteresował ten moduł

spiritus
02-02-2017, 22:16
Człowiek gra już tyle lat, kończy szkoły aby się kiedyś dowiedzieć, że byle kurczak też zagrać potrafi :D



https://www.youtube.com/watch?v=XfPBfMGLf9Q

OjTam
02-02-2017, 22:18
Mnie jakby klawisze podświetlili to też bym zagrał. :D

eagis
19-02-2017, 18:15
No i kupiłem w końcu ........ Casio :) Model CTK 7200 i szczerze polecam :)

spiritus
19-02-2017, 20:36
No i kupiłem w końcu ........ Casio :) Model CTK 7200 i szczerze polecam :)

Czyli midi i laptop jednak?
Zapodawaj coś jak grasz... śmiało :D


Szkoda tylko, że firma od zegarków jeszcze się utrzymuje w branży muzycznej :/

eagis
19-02-2017, 21:27
Właśnie nie, nie trzeba laptopa. Sam keyboard ma kilka fajnych brzmień organowych + cała sekcja drawbar organ czyli można dowolnie suwakami tworzyć własne:

http://www.muzykuj.com/ufiles/instrument-295/image/wk7600/casio%20wk600png.png

Swoje nagrania to może za rok zaprezentuję ;)

spiritus
20-02-2017, 00:43
Właśnie nie, nie trzeba laptopa. Sam keyboard ma kilka fajnych brzmień organowych + cała sekcja drawbar organ czyli można dowolnie suwakami tworzyć własne:

http://www.muzykuj.com/ufiles/instrument-295/image/wk7600/casio%20wk600png.png

Swoje nagrania to może za rok zaprezentuję ;)

Za miesiąc... :)
Ogarniaj sprzęt i nagrywaj :)