PDA

Zobacz pełną wersję : [ Panasonic ] GH5



fafniak
12-01-2017, 23:04
Ciekaw jestem czy ten aparokamer przełamie bariery w rozwoju sprzętu...

kostek-brasil
13-01-2017, 01:23
Według mnie, z samej specyfikacji wynika, że zdecydowanie tak. Sam już nie zamierzam wymieniać żadnego sprzętu, chcę zostać m.in. przy G7, ale GH5 to bardzo zacny aparat filmujący... ;)

fafniak
13-01-2017, 18:50
dla mnie jest niesamowite że ma 10 bitowy zapis... tegoi w aparatach nie było...

kostek-brasil
13-01-2017, 19:57
Mi także tym chyba właśnie najbardziej zaimponował, a do tego 4K przy 60 kl/s, stabilizowana matryca, wysoka przepływność, docelowo 6K zapisywane już w H265, zwiększona szybkość zczytywania matrycy i wiele innych atrakcji dla filmujących. W fotograficzne możliwości się nie wgłębiałem. Bardzo ciekawie się zapowiada ten model. :)

fafniak
13-01-2017, 20:05
Całkowicie zastopował mój zakup fotograficzno/filmowy :)
Naprawdę czekam na prawdziwe testy

fafniak
14-01-2017, 09:44
http://www.eoshd.com/2017/01/new-information-regarding-h-265-panasonic-gh5/

chemfiz
15-01-2017, 11:55
A jakieś info na temat ceny docelowej w PL gdzieś złapaliście ?

Bo 2k $ to w plnach będzie jakaś masakra :(

fafniak
15-01-2017, 11:59
Nie.. tylko domysły (na podstawie innych wycen, sprzętu wcześniejszego) ok 9-10 tyś zł.
W preorderze podobno dostanie się razem z Vlog-iem

fafniak
16-01-2017, 01:03
Ten H265 to jest coś w rodzaju xavc-L to nie jest miły kodek dla komputera i montażu...

chemfiz
16-01-2017, 09:53
To sobie tak myślę czy on faktycznie będzie lepszy 2 razy od GH4R jeśli chodzi o porównanie proporcji cenowej ?

fafniak
16-01-2017, 09:58
Wszystko drożeje. Nie pamietam ile kosztował gh4 "na wejściu"
Pamiętaj że jednak tu przekroczono pewne bariery.

fafniak
07-04-2017, 11:11
Test GH5
http://www.optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=359

Po dojściu do komentarzy zwymiotowałem

ulv
07-04-2017, 17:30
Fakt. Trochę dyskusja brzmi tam jak wrzucanie posiadaczy Mercedesa W123*, że Nowy model Toyoty* jest tak samo duży, ale ma mały silnik (to co, że do setki rozpędza się dwa razy szybciej i pali połowę mniej) i po co toto komu ;-)

*) bez urazy posiadacze "beczki"
*) Toyotę użyłem tylko przykładowo, a sam jestem posiadaczem Mardzy i Hyundaya