Zobacz pełną wersję : Kompakt na koncerty - jaki najlepszy (odświeżam temat w 2017 :)
lara_perkins
07-01-2017, 00:38
Hej
Mam taki problem, na co dzień mam lustrzankę, ale problem przychodzi gdy wybieram się na koncerty w halach zamkniętych, gdzie nie wpuszczają ze sprzętem z wymienną optyką :(
Jak szukałam w google znalazłam tylko fora z modelami do 2014... dlatego zdecydowałam się napisać nowy post na forum już w 2017 biorąc pod uwagę starsze i nowsze kompakty ;)
cena powiedzmy do max 2500zł (biorąc pod uwagę nowe jak i używane modele), zależałoby mi na zoomie 5-10x, jasnym obiektywie i stabilizacji obrazu
nie musi być koniecznie Nikon (bez urazy), najbardziej zależy mi na mocnych parametrach , jakości do ceny :D
bardzo prosiłabym o pomoc w wyborze, nie pogardzę komentarzami profesjonalistów którzy cenią sobie i kompakty, a nie tylko lustra :) dziękuje z góry
Proponuje coś z serii Sony RX100.
Myślę, że Mk.IV używany powinien się w tych 2.5kPLN zmieścić, a Mk.III może nawet nowy. Zoom niestety nie jest taki jak byś sobie życzył, raczej 3x.
Matryca we wszystkich jest (jak na kompakt) w porządku.
Kilka pstryków z Mk.IV
http://lech.zenfolio.com/p315150425
http://lech.zenfolio.com/p537198804
sprocket
07-01-2017, 04:51
Tylko coolpixP900, zobacz na jutubie co to potrafi :)
lara_perkins
07-01-2017, 09:56
Tylko coolpixP900, zobacz na jutubie co to potrafi :)
filmik z zoomem kiepska jakość, to już mój smartfon Samsung Galaxy K Zoom ma lepszy zoom i jakość na koncertach ;)
W ogóle marzy mi się jego następca, ale nic nie słychać by takowy się szykował :(
Dlatego szukam dobrej zmiany w kompakcie.. P900 nie zrobił na mnie wrażenia, to juz wole popatrzeć co działa starszy p7700 jakas uzywka sie znajdzie,
Galeriami nie pogardze.
Ten RX100 IV fajna sprawa gdyby tylko zoom mial chociaz 5x
Za parę groszy można wyhaczyć Olympusy XZ-2 czy XZ-10. Moje pstryki z tego drugiego z 2 koncertów (na jednym stałem blisko sceny, na drugim trochę dalej):
http://www.kubacichocki.pl/moj-blog/14-reportaz/741-aerosmith-zdjecia-z-koncertow-w-berlinie-i-lodzi
sprocket
07-01-2017, 12:25
To zalezy o jakie koncerty chodzi, jak stoisz blisko sceny to wiadomo ze jakosciowo P900 odpada, mialem na mysli taki koncert gdzie jestes daleko i wysoko, bylem na takowym Eltona, to zeby nie moje 70-200mm nie widzial bym dokladnie nic :), P900 to taka lornetka z funkcja nagrywania :) mysle ze do tego typu koncertow byl by dobry.
lara_perkins
07-01-2017, 18:51
To zalezy o jakie koncerty chodzi, jak stoisz blisko sceny to wiadomo ze jakosciowo P900 odpada, mialem na mysli taki koncert gdzie jestes daleko i wysoko, bylem na takowym Eltona, to zeby nie moje 70-200mm nie widzial bym dokladnie nic :), P900 to taka lornetka z funkcja nagrywania :) mysle ze do tego typu koncertow byl by dobry.
ale nie wydam 2,5 tysiaczka za jakość lornetki taką samej jak mam w telefonie k zoom xD dlatego cos sensowniejszego, juz wole zwiekszyc przedzial cenowy do 3.000 :)
stachmuszel
07-01-2017, 19:24
Potrzebny jest aparat z dobrym wysokim ISO, jasnym szkłem na długim końcu, dobrym AF i małym, aby można było schować go do kieszeni. Stawiam na Panasonic LX100.
lara_perkins
07-01-2017, 19:28
Za parę groszy można wyhaczyć Olympusy XZ-2 czy XZ-10. Moje pstryki z tego drugiego z 2 koncertów (na jednym stałem blisko sceny, na drugim trochę dalej):
http://www.kubacichocki.pl/moj-blog/14-reportaz/741-aerosmith-zdjecia-z-koncertow-w-berlinie-i-lodzi
no nie powiem ten ZX-10 mi się nawet podoba, można kupić tanią używkę, pomimo widocznym szum'owin :P daję radę jak na kompakta,
p.s czym obrabiasz fotki jeśli mogę zapytać? :)
lara_perkins
07-01-2017, 21:15
A co Panowie myślą o modelu Panasonic Lumix DMC-TZ100 ?
A jeszcze lepiej, może ktoś go posiada i robił fotki na koncertach? :) przyznam, że kusi zoomem 10x, z tym, że f/2.8-5.9 już odstrasza :( coś za coś eh
jurkarol
07-01-2017, 21:49
fuji x10 x20 x30. zoom optyczny 4x. jesli nie zależy Ci na wielkości matrycy, te kompakty maja 2/3" czyli większą niz tu wymienione.
stachmuszel
07-01-2017, 22:38
fuji x10 x20 x30. zoom optyczny 4x. jesli nie zależy Ci na wielkości matrycy, te kompakty maja 2/3" czyli większą niz tu wymienione.
Wymieniony tu Panasonic LX100 ma matrycę 4/3" ;-) czyli czterokrotnie większą niż x10.
jurkarol
07-01-2017, 22:42
och drobne przeoczenie :)
więc Panasonic lx100 jest wyjątkiem
lara_perkins
07-01-2017, 23:49
natknęłam się na Canon Powershot G7X II, zamierzam wynaleźć właśnie testy wszelakie itp :D pierwsze wrażenie, że to jest chyba sprzęt, którego szukam :D oby!
lara_perkins
08-01-2017, 10:25
szperam po tych testach i nadal nic nie widzę sensownego :( z dużym zoomem, minimum 4-5, najlepiej 10x, duzym iso, szybkim AF, i do 2.8 by robil zdjecia na koncertach w miarę ok, z powiedzmy 5-10 rzędu
stachmuszel
08-01-2017, 10:34
...z dużym zoomem, minimum 4-5, najlepiej 10x, duzym iso, szybkim AF, i do 2.8 by robil zdjecia na koncertach w miarę ok, z powiedzmy 5-10 rzędu
To chyba nie w tym wcieleniu, ale przyjrzyj się Sony RX10 mk1. Matryca 1", użyteczne ISO1600-2000, 24-200/2.8. Tylko, że wielkości małej lustrzanki. Jeśli za duży to patrz punkt 1 -nie w tym wcieleniu ;-)
lara_perkins
08-01-2017, 11:12
dobra, może jednak pod innym kątem jeśli chodzi o koncerty ... bardziej zależy mi na bardzo dobrej jakości filmikach z zoomem, coś do 3 tysi budżet,
chyba bardziej zależy mi na nagraniach... a że sprzęt "rejestrujący" jest nie mile widziany, to musi być to kompakt... innego kombinowania niestety nie ma ;)
aż taki typowo mały kompakt nie musi być, wielkości małej lustrzanki bez wymiennej optyki myślę, że przepuszczą ochroniarze spokojnie :D
FZ2000 - koszt niestety ponad 5000zł :( ale ja narazie ten by spełniał moje oczekiwania, coś podobnego "ciut" gorszego, a tańszego? :D
stachmuszel
08-01-2017, 11:35
FZ1000
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/panasonic-lumix-dmc-fz1000.bhtml
och drobne przeoczenie :)
więc Panasonic lx100 jest wyjątkiem
Powiadasz, że 2/3" jest większe od 1" ;-)
jurkarol
08-01-2017, 12:03
acha czyżbym przeoczyl Canon i sony.
ale panas lx100 ma 1 cal czy 4/3?
stachmuszel
08-01-2017, 12:28
LX100 ma 4/3", ale jest tam crop x2.2, czyli wykorzystanej matrycy (multiaspect) jest między 1" a 4/3".
lara_perkins
08-01-2017, 12:59
Wstępnie podsumowując:
modele do 3.000zł, które jak na razie po moim szperaniu w necie wygrywają jakością na koncertach, najmniejszymi rozmyciami kręcąc filmiki:
* SONY RX100 M3 (M4 niestety nie mogę znaleźć do tej ceny, nawet używek)
* PANASONIC FZ1000 (używka 2000zł, nowy około 3000zł)
modele do 5.000zł:
* SONY RX100 M5 (cena nowego 4800zł, używek również narazie brak), slow motion mi się podoba w nim bardzo :) na YT są swietne filmy
* PANASONIC FZ2000 (cena nowego przekracza nawet 5 tysi, cena 5300zł, a używek brak narazie)
czy jakieś inne modele i marki mam brać pod uwagę jeszcze?
canona chyba odpuszczam, chyba ze ktos mi pokaze swoje fotki i filmiki z koncertów, bo nic wartego uwagi nie znalazłam :/
stachmuszel
08-01-2017, 13:18
A dlaczego nie chcesz filmować D7100, którego posiadasz? FZ1000/2000 będzie wielkościowo bardzo podobny.
http://camerasize.com/compare/#440,556
lara_perkins
08-01-2017, 15:41
bo na 90% koncertów biletowanych mnie z nim nie wpuszczą, proste, a w lutym mam koncert na którym mi bardzo zależy :)
w regulaminie jest jasno, że zabronione są aparaty z wymienną optyką :/
Jeżeli musi być ten zoom 5-10x, to pozostają FZ1000 i RX10 Mk.I
lara_perkins
08-01-2017, 17:29
no 3.9 najniżej może być ;) jakoś przeboleje jak nie będzie większy, dopcham się bliżej
bo na 90% koncertów biletowanych mnie z nim nie wpuszczą, proste, a w lutym mam koncert na którym mi bardzo zależy :)
w regulaminie jest jasno, że zabronione są aparaty z wymienną optyką :/
Trochę to dziwne że aparaty z wymienna optyką są zabronione bo jak weźmiesz takiego Panasonica GM1 i postawisz obok FZ1000 to raczej ten drugi wygląda na sprzęt bardziej profesjonalny. No chyba że panowie na bramkach sprawdzają czy da się odczepić obiektyw.
Moim zdaniem jeśli ma być dyskretnie, jasno i z dobrą jakością to seria RX100 Sonego, Fuji X30 a najlepiej Panas LX100 - trzeba pogodzić się z mniejszym zoomem ale coś za coś.
W przypadku super slow motion w RX100 mkV należy pamiętać że potrzeba do tego bardzo dużo światła więc nie jest to ficzer do wykorzystania na koncertach.
lara_perkins
08-01-2017, 18:28
masz racje bardziej mały potrzebuje, ten LX100 jest najciekawszy z nich wszystkich cenowo ;) ma ktoś zdjecia z koncertow i filmiki nim robione?
Proponuję przyglądnąć się Canonowi G1x Mark II, ma 5-krotny zoom, stosunkowo jasny obiektyw i niezły obrazek na wysokich czułościach, używałem na koncertach pierwszej wersji tego aparatu i byłem z niego bardzo zadowolony. Pod tym adresem https://www.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g1-x-mark-ii/12 fotka koncertowa na ISO 12800.
problem przychodzi gdy wybieram się na koncerty w halach zamkniętych, gdzie nie wpuszczają ze sprzętem z wymienną optyką :(
Nawiązując do powyższych słów model FZ1000 to chyba nienajlepszy wybór. Mały nie jest i wyglądem przypomina lustrzankę więc Twój problem wcale nie musi zniknąć przy takim wyborze.
stachmuszel
09-01-2017, 08:03
Proponuję przyglądnąć się Canonowi G1x Mark II, ma 5-krotny zoom, stosunkowo jasny obiektyw i niezły obrazek na wysokich czułościach, używałem na koncertach pierwszej wersji tego aparatu i byłem z niego bardzo zadowolony. Pod tym adresem https://www.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g1-x-mark-ii/12 fotka koncertowa na ISO 12800.
Filmowanie ma jednak zdecydowanie gorsze niż LX100.
Krzysztof_BB
13-01-2017, 23:47
A co Panowie myślą o modelu Panasonic Lumix DMC-TZ100 ?
A jeszcze lepiej, może ktoś go posiada i robił fotki na koncertach? :) przyznam, że kusi zoomem 10x, z tym, że f/2.8-5.9 już odstrasza :( coś za coś eh
Bardziej ciekawy byłby Olympus Stylus 1s - zakres 28-300/F2,8 constans co w przypadku scenerii koncertowej ma kluczowe znaczenie (matryca 1/1,7" ale świałosiła obiektyw pozwoli użyć niższego ISO) Jest całkiem mały i nawet ma przyzwoity wizjer..
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.