PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon AF-S TC-20E III + Nikkor 70-200 f/2.8 E



edzka
05-01-2017, 10:29
Czy taki zestaw sprawdzi się w fotografii przyrodniczej i sportowej?? Nie znalazłam nigdzie informacji na temat tego konwertera, może ktoś posiada i użytkuje ze starszym 70-200 VR II i coś podpowie. Obiektyw już zakupiłam ale nie mam pojęcia jaki dobrac konweter. Dodam, że pod FF chciałam jak najbardziej wydłużyc ogniskową a 1.4 będzie troszkę mało..... proszę o poradę Was lepiej zapewne zorientowanych w temacie :)

Frodo
05-01-2017, 10:45
Czy taki zestaw sprawdzi się w fotografii przyrodniczej i sportowej?? Nie znalazłam nigdzie informacji na temat tego konwertera, może ktoś posiada i użytkuje ze starszym 70-200 VR II i coś podpowie. Obiektyw już zakupiłam ale nie mam pojęcia jaki dobrac konweter. Dodam, że pod FF chciałam jak najbardziej wydłużyc ogniskową a 1.4 będzie troszkę mało..... proszę o poradę Was lepiej zapewne zorientowanych w temacie :)


Zestaw będzie działał.
Po domknięciu w okolice F7.1-F8 uzyskasz optymalne efekty.

Oczywiście, będzie to kompromis między jakością 70-200 a uzyskaną ogniskową 400mm.
Tym niemniej - mając już 70-200 FL, podpiąłbym TC 2.0 III.

markB
17-01-2017, 13:03
W statycznej przyrodniczej jeszcze da radę, w sporcie będzie ciężko, bo tracisz dwa stopnie EV.

maxtor
18-01-2017, 12:43
Czy taki zestaw sprawdzi się w fotografii przyrodniczej i sportowej?? Nie znalazłam nigdzie informacji na temat tego konwertera, może ktoś posiada i użytkuje ze starszym 70-200 VR II i coś podpowie. Obiektyw już zakupiłam ale nie mam pojęcia jaki dobrac konweter. Dodam, że pod FF chciałam jak najbardziej wydłużyc ogniskową a 1.4 będzie troszkę mało..... proszę o poradę Was lepiej zapewne zorientowanych w temacie :)

Mam wszystkie 3 konwertery 14II, 17II i 20III. Początkowo używałem 70-200VRII z TC20, niestety trzeba było domknąć przysłonę do 7-8, żeby efekty były dobre. Wyraźnie lepsze wyniki są z TC14 i TC17. Teraz już z tych zestawów nie korzystam, bo kupiłem 300/2.8 VRII i najczęściej podpinam do niego TC14, rzadziej TC17, TC20 prawie w ogóle. Przy zastosowaniu TC14 pogorszenie obrazka jest minimalne, na wydruku na pewno nie do zauważenia, na dobrym monitorze może trochę.
Na Twoim miejscu kupiłbym TC17, będziesz miała ogniskową 340mm i bardzo przyzwoite obrazki. TC20III moim zdaniem za bardzo degraduje obraz.

Warto poczytać testy Mansurova. Szczególnie trzeci.

https://photographylife.com/reviews/nikon-tc-20e-iii

https://photographylife.com/nikon-tc-14e-iii-vs-tc-14e-ii-performance-comparison

https://photographylife.com/image-degradation-with-nikon-teleconverters

Pozdrawiam,

Zelber
18-01-2017, 13:48
W tym budżecie można było kupić używaną 300 2.8... która jest szkłem o 2 klasy lepszym od starej 70-200G VR II i pewnie z 1.5 klasy od 70-200E 2.8...

Frodo
18-01-2017, 22:10
W tym budżecie można było kupić używaną 300 2.8... która jest szkłem o 2 klasy lepszym od starej 70-200G VR II i pewnie z 1.5 klasy od 70-200E 2.8...


Wszystko prawda, ale ogniskowa 70mm przy pejzażach często niezastąpiona :-o


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://images81.fotosik.pl/300/31638e8999924c36.jpg)