PDA

Zobacz pełną wersję : Koniec pisma Chip Foto-Video digital



dominik77
29-05-2007, 23:35
Wydawca podjął decyzję o zamknięciu pisma. Ostatnim numerem był majowy 05/2007

http://forum.fvd.pl/viewtopic.php?t=299

Na stronie głównej brak już informacji o aktualnym wydaniu.

vasco5
30-05-2007, 00:17
Hmmm szkoda...
bo czasem naprawde cos fajnego opisali... :(

mini21
30-05-2007, 00:24
Było już o tym pisane a z miesiąc temu na stronie fotopolis.
Zostaje jeszcze fotografia & aparaty cyfrowe (która wychodzi co 2 albo 3 miesiące).

Bartek-Kacper
30-05-2007, 01:35
No dobra ale co z konkursem na fvd - głębia ostrości ? Było napisane, że wyniki w lipcowym wydaniu Foto-Chipa. Co teraz anulują konkurs a zdjęć było ponad 500 - bez sensu :)

mini21
30-05-2007, 02:54
W chipie ma się pojawić dział foto więc sądzę, że wyniki zostaną tam zamieszczone

Bartek-Kacper
30-05-2007, 11:48
Zobaczymy jak to wyjdzie

żółto-czarny
30-05-2007, 12:14
Zostaje jeszcze fotografia & aparaty cyfrowe (która wychodzi co 2 albo 3 miesiące).
No i Foto Kurier, który skupia się głównie na prezentowaniu sprzętu. A po lekturze każdego numeru CFVD o coś mądrzejszy byłem. Dlaczego akurat to, co porządne, to się nie opłaca? :evil:

mini21
30-05-2007, 12:22
Też się trochę dziwie.
Posiadaczy aparatów cyfrowych jest coraz więcej, a sądzę, że potencjalny nabywca aparatu przed jego kupnem chciałby co nieco poczytać o swoim wyborze, a gdy go już kupi, nauczyć się robić dobre foty (a poradniki w FVD były naprawdę wyj......).

Ale nie oszukujmy się, jeśli chodzi o sprzęt to ok, zawsze wyjdzie coś nowego, ale jeśli chodzi o techniki fotograficzne to to się nie zmienia i po 10-20 numerach ni mają już o czym pisać.

Ja miałem prawie wszystkie numery tej gazety i śmiało mogę stwierdzić, że po roku zaczęto powtarzać te same zagadnienia.

A w Chipie zrobią małą rubryczkę, trochę o sprzęcie, może coś o technice i koniec. Nikt cię nie oskarży że dublujesz tematy, bo na 2 stronach (bo tyle podejrzewam przeznaczą na dział foto) nie zmieści się pełen poradnik robienia zdjęć np: makro i będą mogli go ciągnąć w następnych numerach

stig
30-05-2007, 12:47
Panowie -- nie ma sie co dziwic. Po prostu sprzedaz spada. I nie tylko pism CHIPa. Jak chcecie kupic aparat, to przeciez nie czekacie miesiaca czy nawet dluzej, az pojawi sie jego opis (recenzja) w gazetce, tylko zasuwacie na dpreview czy po prostu na jakies forum. Internet niestety zabija prase. Coraz wiecej opracowan, informacje na biezaco (a nie z miesieczna obsuwka) -- nie ma w tym nic dziwnego. Firm chetnych do ladowania masy forsy w reklame prasowa -- tez nie przybywa, a wydawanie gazety sporo przeciez kosztuje.

jery
30-05-2007, 12:47
Ludzie mało kupują, chociaż przyznam szczerze że to była słaba pozycja.
Szkoda zamkniętego POZYTYW-u bo to była rewelacyjna pozycja. Zostają magazyny internetowe 5-klatek i Zaplecze.

sv
30-05-2007, 13:35
To podobno była decyzja niemieckich właścicieli. Słycszałem jednak, że polska redakcja CFV wykupiła licencje i ma zamiar dalej wydawać czasopismo

hudybart
30-05-2007, 15:17
Szkoda gdyby zaprzestali wydawania, zawsze czegoś się dowiedziałem:(.A swoją drogą to co stanie się z tymi którzy wykupili prenumerate.

qwerty1237
30-05-2007, 18:24
No coz... plakal nie bede. Jestem a raczej bylem stalym czytelnikiem CHIP'a i zauwazam ze w sferze komputerowej tez zaczynaja dawac ciala. Coraz mniej wartosciowych informacji i odgrzewaja stare kawalki co jakis numer. Jak zrobia jakis test lub poradnik "ekspercki" to zal dupe sciska i smiech na sali. No i njiusy troszke spoznione o jakies dwa-trzy tygodnie. Szkoda troche bo kiedys to bylo wartosciowe pismo i czytalem je z zainteresowaniem... Odnosnie Chip'a Foto-Video to pomysl moze byl dobry tylko wzieli sie z to amatorzy a nie pasjonaci zagadnienia i efekt byl taki jaki byl.

Bartek-Kacper
30-05-2007, 19:55
Panowie -- nie ma sie co dziwic. Po prostu sprzedaz spada. I nie tylko pism CHIPa. Jak chcecie kupic aparat, to przeciez nie czekacie miesiaca czy nawet dluzej, az pojawi sie jego opis (recenzja) w gazetce, tylko zasuwacie na dpreview czy po prostu na jakies forum. Internet niestety zabija prase. Coraz wiecej opracowan, informacje na biezaco (a nie z miesieczna obsuwka) -- nie ma w tym nic dziwnego. Firm chetnych do ladowania masy forsy w reklame prasowa -- tez nie przybywa, a wydawanie gazety sporo przeciez kosztuje.

Oczywiście, jak najbardziej masz rację. To tak samo jak z listami tradycyjnymi a e - mailem. Jak się stało to każdy wie. Tak jak powiedziałeś...Internet zabił prasę.

kronos28
30-05-2007, 20:16
No coz... plakal nie bede. Jestem a raczej bylem stalym czytelnikiem CHIP'a i zauwazam ze w sferze komputerowej tez zaczynaja dawac ciala. Coraz mniej wartosciowych informacji i odgrzewaja stare kawalki co jakis numer. Jak zrobia jakis test lub poradnik "ekspercki" to zal dupe sciska i smiech na sali. No i njiusy troszke spoznione o jakies dwa-trzy tygodnie. Szkoda troche bo kiedys to bylo wartosciowe pismo i czytalem je z zainteresowaniem... Odnosnie Chip'a Foto-Video to pomysl moze byl dobry tylko wzieli sie z to amatorzy a nie pasjonaci zagadnienia i efekt byl taki jaki byl.

te same odczucia mam, też kiedyś "orałem" Chipa (tego zwykłego) od deski do deski ale od końca 2005 (a kupowałem go regularnie od 98 roku) pismo zaczęło "schodzić na psy". Ostatni numer jaki mam w swojej kolekcji to 2/2006. FVD wersje kupiłem dosłownie parę razy i jakoś mnie nie porwała swoją zawartością. Bardziej płaczę za wspomnianym już "Pozytywem" bo to było naprawdę genialne pisemko.

Bartek-Kacper
30-05-2007, 20:17
A swoją drogą to co stanie się z tymi którzy wykupili prenumerate.

Kolego - jest napisane " Proszę zadzwonić lub napisać do działu prenumeraty w tej sprawie. Wszystkie numery czasopisma powinny dotrzeć. Rezygnacja z wydawania pisma nie działa wstecz."

rafau
02-06-2007, 21:55
i w necie się już chyba zawinęli...

Quisto
03-06-2007, 09:56
ehh, no to już wiem czemu przedwczoraj w empiku tego nie było... ehh, kupiłem dopiero numer 5/07, czekałem na następny a tu taki zonk...

żółto-czarny
03-06-2007, 12:23
Chyba poszukam sobie jeszcze gdzieś archiwalnych numerków :idea:

piotereks
03-06-2007, 14:23
tez dopiero co zostalem ich czytelnikiem, od nomeru 4. Troche sie dziwie, bo w ostatnim numerze napisano ze nr 6 do nabycia od 30 maja ???

mikkay
03-06-2007, 20:01
piotereks - bo wtedy o tym jeszcze nie wiedzieli. Niemce decyzję podjeli...

Smurf
03-06-2007, 20:21
Nad czym tak placzecie, przecież Chip Foto-Video to było chyba najgorsze pismo w dziedzinie fotografii w naszym kraju, o czym wielokrotnie na forum pisano - totalna, sponsorowana amatorszczyzna ludzi nie do końca znających się na rzeczy.

mini21
03-06-2007, 20:37
Nad czym tak placzecie, przecież Chip Foto-Video to było chyba najgorsze pismo w dziedzinie fotografii w naszym kraju, o czym wielokrotnie na forum pisano - totalna, sponsorowana amatorszczyzna ludzi nie do końca znających się na rzeczy.


Najgorsza, ale jedna z niewielu gazet o tematyce foto.
Coraz więcej gazet odpada, o samej fotografii cyfrowej to został chyba jeszcze 2-miesięcznik czy kwartalnik wydawany przez PCFormat.

piotereks
03-06-2007, 22:20
piotereks - bo wtedy o tym jeszcze nie wiedzieli. Niemce decyzję podjeli...

w takim razie jaki mialo sens umieszczac w ostatnim numerze watku z prenumerata tego pisma nawet na 24 miesiace. ZLODZIEJSTWO?

mini21
03-06-2007, 22:53
Mi się wydaje, że może być tak, że polski wydawca nie wiedział, że za miesiąc ma zniknąć z kiosków.
Sądzę, że to raczej niemiecki zarząd postanowił skasować FVD, ponieważ (nie oszukujmy się) na gazetę nie było takiego popytu-w końcu 15 zł raz na miesiąc dla niektórych to sporo.

mikkay
04-06-2007, 01:06
mini21 - dokładnie. Ale taka lama jak ja kupowała to :) Dla zielonych pozycja może nie najlepsza, ale.. co innego...

mini21
04-06-2007, 05:51
Nie twierdzę, że FVD było złe.
Ja sam kupowałem przez długi, długi czas (i to jako zielony) i muszę przyznać, że niektóre ich poradniki były naprawdę ciekawe.
Poza tym dodawali na swoich płytach "szkołę fotografowania NG", co wówczas było dla mnie strzałem w dziesiątkę (dla tej płyty wiele osób nabyło tą gazetę, nawet dla samej płyty, a było to 7 nr. czyli ok. 105 zł) więc gazety się nie czepiam.

Niestety, jak w każdej gazecie foto, po pewnym czasie kończą się tematy na poradniki (bo ze sprzętu zawsze znajdzie się coś nowego) i zaczynają od początku wałkować ten sam temat..

FVD miało swoje dobre lata, ale gdy przewałkowała wszystkie tematy i wielu czytelników to zauważyło, przestało kupować gazetę.

Calme
04-06-2007, 08:55
I konkurs byl na www - jakos tak to wszystko zamkneli jak w pysk strzelil - ani be ani me ani kukuryku....
Brak klasy

Jacek Wrzesińsk
04-06-2007, 20:00
Moim zdaniem nie ma się co na zapas martwić,jeżeli jest popyt na takie pismo to rynek na pewno zareaguje i niedługo pewnie coś się znowu pojawi.

żółto-czarny
05-06-2007, 08:39
Czyli nie ma w tej chwili niczego godnego polecenia amatorom? :???:

MsbS
05-06-2007, 09:12
Takie pytanko w temacie magazynów: czy Pozytyw padł ostatecznie? Bo ich stronka http://www.fotopozytyw.pl/ jest w przebudowie już od pół roku... W sumie przerwy w cyklu wydawniczym przytrafiały się im niejednokrotnie, ale nie aż takie. Ktoś coś wie?

A co do "czytelnictwa" - jeśli komuś nie zależy na nowinkach sprzętowych i recenzjach (bo tego jest masa w sieci), to można zawsze kupić numery archiwalne takich magazynów, jak wspomniany Pozytyw (a raczej FotoPozytyw), albo 6x9. Nie znajdziemy tam wprawdzie przepisów na obróbkę w PSie, ale o tym można poczytać gdzie indziej.

piotereks
05-06-2007, 15:36
Takie pytanko w temacie magazynów: czy Pozytyw padł ostatecznie? Bo ich stronka http://www.fotopozytyw.pl/ jest w przebudowie już od pół roku... W sumie przerwy w cyklu wydawniczym przytrafiały się im niejednokrotnie, ale nie aż takie. Ktoś coś wie?

A co do "czytelnictwa" - jeśli komuś nie zależy na nowinkach sprzętowych i recenzjach (bo tego jest masa w sieci), to można zawsze kupić numery archiwalne takich magazynów, jak wspomniany Pozytyw (a raczej FotoPozytyw), albo 6x9. Nie znajdziemy tam wprawdzie przepisów na obróbkę w PSie, ale o tym można poczytać gdzie indziej.
na przyklad gdzie?

MsbS
05-06-2007, 15:45
na przyklad gdzie?

Jest magazyn .psd (http://www.psdmag.org/), jest computer arts. W kioskach widuję tego więcej (ale tytułów jakoś nie pamiętam). Gorzej jest z magazynami prezentującymi prace fotografów/fotografików - najlepiej i tych znanych, i młodych/nieznanych. Zniknięcie z rynku Pozytywu to spora strata.

Marcin Stawiarz
05-06-2007, 16:17
Gorzej jest z magazynami prezentującymi prace fotografów/fotografików - najlepiej i tych znanych, i młodych/nieznanych. Zniknięcie z rynku Pozytywu to spora strata.

a jeszcze gorsze jest to, ze strasznie malo jest autorskich albumow fotograficznych (artystycznych), bylem dzisiaj w Czestochowskim Empiku... glownie atlasy, reklamy kurortow, jakies takie nationalgeographic-podobne i prawie wszystko w kolorze...