Zobacz pełną wersję : Jaki pasek zamiast oryginalnego?
Przybysz
26-12-2016, 23:10
Witam,
Pytajcie a Wam odpowiedzą ;-)
Szukam paska na szyje, który zastapilby mi oryginalny od Nikon d750. Powinien być trwały, wygodny i udźwignąć lustrzanke z obiektywem 24-120?
Jakies doświadczenia z IdeaPix? Lub Peak Design? Peak podobno poluznia sie pod ciężarem?
pozdrawiam,
P.
Peak Design Slide. Mam i polecam. :D
Kojocisko
27-12-2016, 00:11
Jak wyżej. Używam też paska typu sling firmy Reporter.
RobertMiernik
27-12-2016, 00:30
Spróbuj takiego przez ramię.
Na pasku od reportera nosiłem puszkę trzy razy cięższą niż 750 i moje plery 'lubią to'
Pasek 'przez ramię' jest wygodniejszy, łatwiej się nosi i w ogóle ma same zalety, sprawdź a nie wrócisz do zwykłych
Spróbuj takiego przez ramię.
Na pasku od reportera nosiłem puszkę trzy razy cięższą niż 750 i moje plery 'lubią to'
Pasek 'przez ramię' jest wygodniejszy, łatwiej się nosi i w ogóle ma same zalety, sprawdź a nie wrócisz do zwykłych
Ja swojego PD właśnie przez ramię noszę. I 100% racji. Dużo wygodniej niż na szyi.
Kojocisko
27-12-2016, 10:59
Jak pisze Robert, jak się raz spróbuje paska typu sling, to się nie zmieni. Zarówno Peak Design Slide jak i pasek Reporter to paski typu sling (choć PK można używać tez tradycyjnie).
Przyłączę się do zwolenników noszenia aparatu na pasku przez ramię. Przez lata nosiłem d200 z gripem na szyi na pasku lowepro voyager c. Niestety przestali je produkować. Szukając czegoś "na zmianę" wypatrzyłem Slide`a Peak Design. Kupiłem i jestem zadowolony. Jak dla mnie na plus dwie cechy: można go używać zarówno na szyi, jak i przez ramię oraz posiada możliwość zamocowania aparatu w punktach mocowania aparatu oraz na gwincie statywowym korpusu lub gripa. Póki co nie zauważyłem aby się zsuwał.
Witam
Ja od kilku lat używam pasków neoprenowych Matin (profilowanych), są bardzo wygodne, niedrogie i nawet z cięższym sprzętem nie uwierają tak jak paski oryginalne.
Pozdrawiam
Kazik
Dostałem w prezencie PD i super. Szczególnie przez ramię. No i ten system szybkiego wypinania paska też się mi podoba.
A ja napiszę tak - nigdy w życiu nie nosiłem aparatu na szyi. Jest to i niewygodne i niezdrowe.
Jedyny normalny sposób, to noszenie aparatu na ramieniu, czy to przez głowę, czy nie (zależy od paska).
sokolnik
29-12-2016, 00:21
Pasek na ramię Reporter i nic innego. Pozostały sprzęt taki jak obiektywy np w plecaku albo w domu.
Kojocisko
29-12-2016, 12:23
A ja napiszę, czemu dokupiłem PK do Reportera.
a) Używam zamocowanej płytki zgodnej z Arca Swiss - umożliwia szybkie wpięcie się w statyw i w uchwyt do szelki plecaka. Nie da się tego łatwo używać z Reporterem.
b) Reporter ze swoją super wygodną, dużą nakładką na ramię zajmuje dużo miejsca - choćby na stoliku w knajpie czy bagażu podręcznym
c) PD jest idealny kiedy nie chcę używać paska (np. robiąc zdjęcia w czasie treningów pasek tylko mi przeszkadza)
Ale Reportera także absolutnie polecam. Świetnie wydane pieniądze i zaklinają się, że produkują swoje produkty w Polsce
W zasadzie muszę przerobić Reportera na kotwice systemu PK (pewnie z 10 minut roboty) i będzie naprawdę git dla kogoś, kto używa obu rozwiązań
...Ja od kilku lat używam pasków neoprenowych Matin (profilowanych), są bardzo wygodne, niedrogie i nawet z cięższym sprzętem nie uwierają tak jak paski oryginalne...
Potwierdzam, chociaż od dwóch lat używam paska Think Tank i jestem bardzo zadowolony http://ttfoto.pl/szelki,-paski-do-aparatow-camera-strap-v2.0--blue--o_l_175_398.html
Potwierdzam, chociaż od dwóch lat używam paska Think Tank i jestem bardzo zadowolony http://ttfoto.pl/szelki,-paski-do-aparatow-camera-strap-v2.0--blue--o_l_175_398.html
Witam
Zgadzam się, że pasek na szyję, nawet najlepszy, nie zda egzaminu z ciężkim sprzętem. Sam na pokazach do zestawu D300 + grip + Tamron 150-600 używam paska naramiennego, zakładanego "przez głowę", mocowanego do stopki obiektywu i to jest najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie.
Autor wątku pytał o zamiennik paska oryginalnego, dlatego napisałem o Matinie i uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie dla kogoś kto chce nosić zestaw "podstawowy" na szyi.
Pozdrawiam
Kazik
Jeśli na szyję to paski neoprenowe Matin. Trochę grube jeśli ktoś sobie lubi oplatać czasami pasek wokół nadgarstka. Poza tym jest super. Cena oscylująca w granicy 50 zł jest napewno atrakcyjna.
Na ramię mam i polecam paski Blackrapid - Sport Slim oraz Cross Shot. Blackrapid to dość droga marka, dla której alternatywą jest znany i często polecany rodzimy Reporter. Warto więc się zastanowić nad tym ostatnim.
Mam pytanie: czy w takich rozwiązaniach typu Blackrapid sport z jednopunktowym mocowaniem, aparat nie ma tendencji do "bimbania" się na pasku?
Jeśli na szyję to paski neoprenowe Matin. Trochę grube jeśli ktoś sobie lubi oplatać czasami pasek wokół nadgarstka. Poza tym jest super. Cena oscylująca w granicy 50 zł jest napewno atrakcyjna.
Na ramię mam i polecam paski Blackrapid - Sport Slim oraz Cross Shot. Blackrapid to dość droga marka, dla której alternatywą jest znany i często polecany rodzimy Reporter. Warto więc się zastanowić nad tym ostatnim.
RobertMiernik
06-01-2017, 14:59
Można tak wyregulować długość paska, żeby nie bimbał.
Mam pytanie: czy w takich rozwiązaniach typu Blackrapid sport z jednopunktowym mocowaniem, aparat nie ma tendencji do "bimbania" się na pasku?
Nic się nie bimba. Blackrapid ma dwa klipy, które można zapiąć w dowolnym miejscu paska aby aparat był tam gdzie chcemy.
Ponieważ temat o paskach się rozwinął, skorzystam z okazji i zadam pytanie:
Czy oprócz PeakDesign są inne paski w których można szybko i bezproblemowo regulować długość, jeżeli na pasku wisi aparat z cięższym obiektywem?
OK. Bardziej chodziło mi o to, czy można go tak unieruchomić aby można było chodzić nie przytrzymując aparatu ręką.
Nic się nie bimba. Blackrapid ma dwa klipy, które można zapiąć w dowolnym miejscu paska aby aparat był tam gdzie chcemy.
OK. Bardziej chodziło mi o to, czy można go tak unieruchomić aby można było chodzić nie przytrzymując aparatu ręką.
Ale jedno się wiąże z drugim ;) Dostosowujesz sobie długość paska. Potem opuszczasz aparat i w najwygodniejszej pozycji zapinasz dolny klip aby aparat nie przesuwał się na plecy. Górny klip mam zawsze zapięty na samej górze abym w każdej chwili mógł chwycić aparat i zrobić zdjęcie.
https://www.youtube.com/watch?v=OAz1BZuXVWs
Moim zdaniem nie masz racji. Te ograniczniki nie zatrzymują bujania i jest to jedna z wad tego paska (bujanie) a to, dlatego, że aparat jest przymocowane tylko w jednym miejscu i chcąc nie chcą zawsze będzie się to bujać. Zapodam i ja przykładowym filmem (od 1:41) :
https://youtu.be/qaqCEkHfJ78?t=101
Polecam obejrzeć cały film. Ja osobiście na razie używam paska Matin, ale w najbliższym czasie mam zamiar zmienić na Peak Design. Wcześniej interesowałem się też paskiem: GGS Jaguar
https://www.youtube.com/watch?v=2KcfAKhEcNs"]https://www.youtube.com/watch?v=2KcfAKhEcNs
bo można używam od razu 2 body, ale można też go sobie rozczepić i mieć tylko do jednego. Podobnie jak Peak Design ma on od razu możliwość przypięcia do statywu (nawiasem mówiąc kolejna wada BlackRapid), tylko, ze ten również jak idziesz się buja i dlatego zdecyduję się prawdopodobnie na Peak Design.
Ja ze swojej strony nie polecam mocowania paska do aparatu za pomocą złącza statywowego - z filmiku, jaki zapodał kolega bryk77 . Mam bardzo podobny pasek. Niestety, trzeba uważać, bo śruba potrafi się sama poluzować a aparat walnąć o glebę. Trzeba non stop kontrolować mocowanie śruby. Podczas krótkiego spaceru, musiałem ją 2 razy dokręcać. Nie wiem do końca, jakiej można użyć siły, aby nie uszkodzić mocowania statywowego/gwintu w aparacie.
Może masz jakąś chińską podróbkę paska i guma pod śrubą źle trzyma albo jest słabej jakości i stąd te problemy. Bryk77 podał link do filmu gdzie jest Blackrapid i on jest bezpieczny (swoje też kosztuje), jednak się buja podczas chodzenia.
RobertMiernik
08-01-2017, 13:57
Buja się jeśli pasek jest zbyt długi.
Trzeba go wyregulować i nie będzie się bujało. Nie ma opcji, żeby jakikolwiek przedmiot zawieszony w jednym punkcie się nie bujał jeśli wisi na wysokości kolan.
K4JT3K Mam dokładnie taki jak na foto:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.foto-net.pl/sklep/obrazki/aacb0c_141127101130_57JPG.jpg)
nikoniarz
08-01-2017, 14:11
Śruba ma dość znaczną wytrzymałość, niemniej jednak jakieś ryzyko zawsze jest... Osobiście noszę dwa korpusy na szelkach Reportera (czasem, bardzo sporadycznie jeden- jest możliwość odpięcia jednej strony szelek) i jeszcze nie zdarzyło mi się aby któraś śruba się poluzowała. Aczkolwiek u mnie jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci paska dopinanego do jednego "ucha" w aparacie. I to mnie kiedyś uratowało przed roztrzaskanym zestawem- odpięła mi się klamra wpinana w metalowy bloczek która przez moją uwagę została niedostatecznie zablokowana. Efektem było wyskoczenie zapadki i zestaw zawisł na dodatkowej klamrze.
Z tej dyskusji wysnuwam jednak wniosek, że mój wybór zmierzający do zakupu Peak Design jest dla mnie optymalny. Paski typu Reporter są pewnie doskonałe dla tych którzy przywożą sprzet na miejsce, wyjmują z torby i poruszają się z tym sprzętem w promieniu np. 200 metrów. Natomiast kiedy chodzi się po lesie z długim obiektywem często z przytwierdzonym monopolem, a za chwilę z lekkim krótkim obiektywem, a innym razem robimy panoramy ze statywu, to pasek musi być jak najbardziej uniwersalny. Mam na myśli szybką i możliwą do wykonania jedną ręką zmianę długości, możliwość alternatywnego szybkiego mocowania w dwóch punktach z trzech (boczne uszy aparatu, śruba statywowa aparatu lub obiektywu), no i oczywiście wygodny. Taki pasek może być i na szyję i na ramię, a mocowanie w dwóch punktach i dopasowanie długości minimalizuje tendencje do dyndania.
Moje pytanie na koniec dotyczy tego: czy oprócz PD któryś z systemów pasków posiada takie cechy?
Kojocisko
08-01-2017, 15:58
Jako użytkownik i PK i Reportera potwierdzam twoje spostrzeżenia. I moim zdaniem nie ma rozsądnej (lub nie) alternatywy dla PK.
Przy czym Reporter jest też znakomity na całodzienną włóczęgę po mieście. W oryginalnej konfiguracji nie nadaje się dla kogoś ze statywem czy mocowaniem na szelki plecaka.
Ale jak pisałem zamierzam przerobić swojego reportera na mocowania PK i wtedy główna różnica pomiędzy paskami będzie wyeliminowana.
System ślizgania się aparatu po pasku jest w Reporterze lepszy, w PK łatwość zmiany długości paska jest bezkonkurencyjna, podobnie jak większa poręczność po zdjęciu z aparatu.
Używałem Black Rapid, używam Carry Speed. Mocowanie puszki w BR nie do końca wzbudzało moje zaufanie :D
Kojocisko
08-01-2017, 16:20
Faktycznie dobrze wygląda.
Jako użytkownik i PK i Reportera potwierdzam twoje spostrzeżenia. I moim zdaniem nie ma rozsądnej (lub nie) alternatywy dla PK.
Przy czym Reporter jest też znakomity na całodzienną włóczęgę po mieście. W oryginalnej konfiguracji nie nadaje się dla kogoś ze statywem czy mocowaniem na szelki plecaka.
Ale jak pisałem zamierzam przerobić swojego reportera na mocowania PK i wtedy główna różnica pomiędzy paskami będzie wyeliminowana.
System ślizgania się aparatu po pasku jest w Reporterze lepszy, w PK łatwość zmiany długości paska jest bezkonkurencyjna, podobnie jak większa poręczność po zdjęciu z aparatu.
Dzięki za podzielenie się doświadczeniem z tymi paskami. To chyba potwierdza mój wybór.
Odnośnie Twojej planowanej przeróbki Reportera to przypuszczam, że coś takiego jak w linku poniżej załatwi sprawę.
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/peakdesign-anchor-links-zaczepy-do-paska.html
Jest jeszcze pasek Fotospeed F1, można go podczepić do statywu, blokuje się go w każdym miejscu. Na filmie wygląda to całkiem spoko:
https://www.youtube.com/watch?v=-CfUH6TgLJk
Kojocisko
08-01-2017, 17:32
D.....Odnośnie Twojej planowanej przeróbki Reportera to przypuszczam, że coś takiego jak w linku poniżej załatwi sprawę.
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/peakdesign-anchor-links-zaczepy-do-paska.html
Dokładnie to kupiłem. Nawet dwa komplety, bo mam jeszcze jeden pomysł.
[QUOTE=K4JT3K;3799540]Jest jeszcze pasek Fotospeed F1, można go podczepić do statywu, blokuje się go w każdym miejscu. Na filmie wygląda to całkiem spoko:=QUOTE]
Tego rozwiązania jeszcze nie spotkałem. Jako pasek na górskie wycieczki czy rower wygląda to dobrze. Widać, że dyndanie jest prawie całkowicie wyeliminowane. Ja jednak szukam paska do noszenia cięższego zestawu aparat obiektyw na ramieniu lub na szyi z częściowym podtrzymaniem go równocześnie ręką za mocowanie statywowe obiektywu. Przy takim sposobie noszenia ważna jest dobra regulacja długości paska. A przy nieco dłuższym noszeniu możliwość łatwej niewielkiej zmiany tej długości, żeby ręka podtrzymująca zmieniała pozycję. Widać tak jak ze wszystkim, niema jednego najlepszego rozwiązania, nawet dla tak prostych rzeczy jak pasek do aparatu. Dla mnie jednak ten PD wydaje się najbardziej odpowiedni. Poza tym jest dość uniwersalny, a cały system jak dla amatora dostatecznie szeroki ażeby ewentualnie na bieżąco dokupić potrzebne elementy.
A używa ktoś Peak Designe Slide w wersji Lite? Bo waham się między zwykłą wersją, a tą trochę odchudzoną. Największy zestaw jaki mam to D750 z 70-200.
Mam oba i zdecydowanie polecam [https://www.peakdesign.com/product/straps/slide]
Lukasz_85
10-04-2017, 19:28
Jakie macie wrażenia po zmianie standardowego paska na Peak Design? Byłem dziś w fotojokerze, dali tylko zobaczyć w opakowaniu, nie można było nałożyć na ramie :). Zastanawiałem się czy te zgrubienie pomaga w noszeniu, lepiej niż jakiś pasek neoprenowy.
Mam oba i zdecydowanie polecam [https://www.peakdesign.com/product/straps/slide]
Dzięki :)
Kojocisko
11-04-2017, 15:36
Jakie macie wrażenia po zmianie standardowego paska na Peak Design? Byłem dziś w fotojokerze, dali tylko zobaczyć w opakowaniu, nie można było nałożyć na ramie :). Zastanawiałem się czy te zgrubienie pomaga w noszeniu, lepiej niż jakiś pasek neoprenowy.
Zgrubienie pomaga lepiej rozłożyć ciężar - pasek na ramieniu się nie zwija i zachowuje swoją dużą powierzchnię do rozłożenia ciężaru aparatu.
Porównania do standardowego paska nie ma w ogóle. Nie ta liga rozwiązań.
Jak bywasz w okolicach węzła Marsa lub Nadarzyna lub w poniedziałek/ środę wieczorem na Woli, to mogę wziąć D750 ze slidem, żebyś mógł pomacać....
ja polecam zawsze paski Matin korzystam z jednego od 5 lat na wielu body które miałem i jest rewelacyjny nie widać ze ma tyle lat i sprawdza się bdb Matin chyba robi tez paski dla nps, ja zrobiłem na tym pasku ok 600 tys zdj i polecam bardzo
Lukasz_85
11-04-2017, 21:40
Nie znalazłem opinii jak szybko zużywają się te zaczepy w PD?
Lukasz_85
17-05-2017, 11:45
Na Ali pojawiły się podróbki PD :) ale bałbym się podczepiać coś cięższego.
https://www.aliexpress.com/item/Adjustable-Black-Leash-Camera-Strap-Sling-For-Gopro-Hero-3-3-2-1/32608987796.html
Ja bałbym się czegokolwiek podpinać bez względu na wagę...
Zalega mi w szufladzie BlackRapid Sport, BlackRapid Cross-Shot i neoprenowy pastek Matin od kiedy nabyłem PeakDesign Slide Summit. Najlepszy pasek pod słońcem.
Bryk77 jaki kupiłeś czerwony czy niebieski?
Lukasz_85
08-06-2017, 18:11
Czy Wasz pasek Peak Design Slide też ma takie wgięcia tego zgrubienia? Taka jego uroda? @KOJOCISKO jak jest u Ciebie?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/sYmrn8el-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/sYmrn8el.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/AN78Ehtl-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/AN78Ehtl.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/06/Qfy3BvDl-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Qfy3BvDl.jpg)
Kojocisko
08-06-2017, 21:44
Ja mam dwa dosyć delikatne załamania, bez porównania z twoimi.
U mnie takie cuś tylko:
http://i.imgur.com/QtrSUEU.jpg
źródło (http://i.imgur.com/QtrSUEU.jpg)
Mam wrażenie, że ta grubsza część się dość łatwo gnie.
u mnie póki co nic nie psuje wrażeń z używania ale mam go nieco od ponad pół roku... poczułem się nieco zaniepokojony
-zahir- nie przejmowałbym się tym. Mój ma rok prawie, a to złamanie to sam zrobiłem. W torbie pasek przygniotłem.
Ciekawe co Lukasz_85 ze swoim robił...
Lukasz_85
09-06-2017, 18:43
OjTam mam go może od dwóch miesięcy, nawet nie wiem kiedy to się stało. Pewnie podczas wkładania do mniejszej torby. Na pół, na pół i bum. Ale zmartwiłem się, bo kijowo wygląda. Wygoda paska znacznie lepsza niż ze standardowym i użyteczność tych kotwiczek, miodzio :)
Jeśli wszystko działa jak trzeba, to kij z wyglądem. Moje zdanie przynajmniej.
A te kotwiczki faktycznie miodzio.
Lukasz_85
15-06-2017, 20:33
Napisałem do Peak Design. Z pytaniem czy to normalne w tych paskach i wysłałem zdjęcia. Odpisali mi:
Hey there,
Thanks for reaching out!
This is something we have seen with some folks and their Slide I reached out to our lead designer and this is what he had to say:
"When I get a new slide I actually roll it and knead it in my hands to sort of break it in. It gets wrinkles and creases, but its consistent. and they all even out over time. The strap also feels much softer."
We are working towards a material change to prevent the creasing and need for breaking in, but at this time we have not found a suitable change.
Let me know if you need anything else!
Za słabo znam angielski, ale zrozumiałem, że to normalne.
Wiemy o tym od różnych ludzi i problem z ich paskiem został zgłoszony do głownego projekta, który odpowiedział:
"Gdy otrzymuję nowy pasek zwijam go i gniotę w rękach, żeby go zmiękczyć (analogia do rozchodzebia butów). Robią się zmarszczki i załamania, ale to normalne i znika z upływem czasu. Pasek staje się bardziej miękki."
Pracujemy nad zmianą materiału, aby uniknąć zmarszczek i koniecznośći "rozchodzenia", ale w tej chwili nie mamy odpowiedniego zamiennika.
Lukasz_85
16-06-2017, 08:10
Dziękuję, za tłumaczenie. Czyli zmartwienia nie ma :)
Czy te mocowania paska do złączki statywowej są bezpieczne dla aparatu gdy jest podpięty grip? Chodzi mi o to czy pod wpływem ciężaru nie wyrwie gripa który i tak jest nieco luźny.
A każe Ci ktoś tylko do gripa przypinać? ;)
Jak nie masz pewności, to może lepiej za uszka przypnij.
Noszę pasek przypięty jednym złączem do gripa w zestawie D700 i nic.
Wavehunter
28-06-2017, 22:23
Pytanie może prozaiczne, ale dla mnie istotne. Kupiłem drugi aparat, aby robić zdjęcia w kościele. Przywiązałem paski i teraz chciałbym wiedzieć jak mocujecie swoje aparaty, żeby było Wam łatwo z nich korzystać. Oba na szyje na różnych wysokościach, czy jakieś inne patenty?
Dobry wieczór, odswierzę trochę temat. Chce sobie kupić pasek do aparatu niestety, ale mam wąskie wejśćie na pasek, a pasek ma szersze. Wystarczą kółeczka od kluczy, czy jest może coś innego? Byłbym wdzięczny za rady.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.