PDA

Zobacz pełną wersję : Genesis C5



robanto
26-12-2016, 17:03
Jak w tytule, interesują mnie opinie użytkowników - o ile tacy tu są. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

nikonel
27-12-2016, 20:35
Ja takze jestem zainteresowany odpowiedzia choc sklaniam sie do kupna modelu A3 kit 180cm. Wiec takze prosze o opinie

robanto
28-12-2016, 19:06
no chyba się nic Kolego nie dowiemy. A może brak użytkowników tu na forum też jest jakąś informacją?! ;)

Kojocisko
28-12-2016, 19:15
Oglądałem w sklepie Genesisy (aluminiowe i węglowe), bo rozważałem zakup. Nie wyglądały źle, różnica pomiędzy węglowym i aluminiowym (look & feeling) nie była duża. Ale ze sklepu wyszedłem z Manfroto 190go!.

robanto
28-12-2016, 22:21
a dlaczego taka decyzja? Ja potrzebuję pod ciężki zestaw, typu 810 z 400/2.8

Kojocisko
28-12-2016, 23:38
Decyzję podjąłem na podstawie ok. 30 minutowej zabawy 4-5 statywami. Genesisy nie odrzucały, wyglądały ok. (wrażenie troszkę psuły kolce zasłonięte gumowymi kapturkami - te są dosyć miękkie i na podłodze ciut się uginały). Gdybym był twardo ograniczony budżetem, to bym pewnie kupił (bo miałem założenie - bez statywu nie wyjdę). Wśród "macanych" statywów był też Manfrotto 290 i seria Befree. I na koniec wyłącznie na podstawie "przyjemności wzięcia w rękę" i wrażenia solidności padło na M190go! Mój najcięższy zestaw to D750+70-200/f4. Ale jak pisałem - u mnie to była kwestia "look and feel". W żadnym przypadku nie maiłem wrażenia tandetności czy braku solidności Genesisa.

Spojrzałem jeszcze na allegro. Moje porównanie jak patrzę na ceny dotyczy chyba modelu C3/A3 a nie C5/A5. Dla mnie C5 jest z duży.

robanto
29-12-2016, 09:17
Dzięki Krzyśku. No ja muszę mieć coś pod bardzo ciężki zestaw i Fretka trochę ma za mały udźwig.