PDA

Zobacz pełną wersję : Przejsciowka nikon-sony nex



nazirus2411
18-12-2016, 19:21
Mam pytanko , jakos nie sledzilem tematu , czy istnieje przejsciowka nikon-sony nex z af ? . Porzadnego bezlustra nikona z apsc sie chyba nie doczekam , chcialbym podpiac moje obiektywy pod jakiegos soniaka . Od razu uprzedzam ze dla zabawy , wiec nie doszukujcie sie w tym sensu ;)

GonzoG
18-12-2016, 19:41
Są takie adaptery - robi np. Commlite. Koszt ok 1500zł:
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/adapter-bagnetowy-Commlite-Sony-NEX-E-Nikon-F-z-AF-II.html

Fotodiox też taki robi.

fafniak
18-12-2016, 22:57
http://filmuser.pl/newsy-f32,adapter-fotodioxa-psuje-aparaty-t568.html

CC_PL
19-12-2016, 00:09
Commlite pod Nikony jest prawie cztery razy droższy od jego odpowiednika pod Canony. Trochę zwariowana cena, ale to wynika z bardziej skomplikowanej budowy.
O tym, że może popsuć body to nie słyszałem.

A co sądzicie o zwykłych, najtańszych "tulejkach" (bez AF) - widziałem FOTGA, K&F i podobne za 50-140 zł. Nie ma z nimi problemów?. Potrzebowałbym do zdjęć statycznych, więc AF nie jest niezbędny.

GonzoG
19-12-2016, 04:28
Oprócz braku AF, nie masz w nich też żadnego sterowania przesłoną w obiektywach typu "G" (przesłona zostaje cały czas zamknięta).

TOP67
19-12-2016, 09:44
Są też tanie adaptery z ręcznym sterowaniem przysłoną. Dokładność 1EV.

fafniak
19-12-2016, 10:00
Ta dokładność bywa znacznie mniejsza bo zależna jest także od luzów w osi szkła. A poniważ luzy są a to sterowanie jest mechaniczne, to nawet przestrzenie potrafi zmienić wartość f która sobie nastawiliśmy.

TOP67
19-12-2016, 11:21
Z tym, że nie ma to wpływu na ekspozycję, bo pracuje się na otworze roboczym. Czyli nieważne co się ustawi, pomiar będzie właściwy.

nazirus2411
24-12-2016, 12:48
Czyli mozna , ale troche drogo , adaptery bez af mam obcykane , przez dlugi czas bawilem sie podpinaniem wszystkiego co ma soczewki do pentaxa . Dlatego ciekawi mnie czy af z tymi adapterami daje rade , dzieki za odpowiedzi .