PDA

Zobacz pełną wersję : Mini ankieta odnośnie optyki- Czarnobyl



spiritus
16-12-2016, 01:46
Siema :)

Do działu optyka się to nie nadaje za bardzo więc zapytam w cafe... taki luźniejszy temat.

Planujemy ze znajomymi udać się w wycieczkę z Przemyśla do Czarnobyla w okolicach marca/kwietnia. Mam możliwość wzięcia jednego z czterech obiektywów... zagłosujcie jaki byście zabrali Wy.
W komentarzach możecie napisać dlaczego i czy warto upchać gdzieś jeszcze jeden słoik.

Puszka to definitywnie D300...aczkolwiek D70 też jest :D


P.S.
Gdyby ktoś chciał dołączyć to proszę o PW. Może się zgodzą na 2-3 dodatkowe osoby z aparatami ;)

- - - - kolejny post - - - - - -

Osobiście się nastawiam na sigmę... czy lepiej tokinę wziąć aby szerzej było?
Jeżeli się uda upchać to dodatkowo 18-105

Rafix84
16-12-2016, 04:24
Jaki jest koszt takiej wycieczki?
Dla mnie wygrywa uniwersalność-n18-105.

frogi
16-12-2016, 09:17
Ja bym zabrał coś szerokiego i długiego :) 35 do kieszeni koniecznie, coś jasnego zawsze się może przydać. Samiego 10mm bym dołożył i do tego 16-85... bo to mam :)

tbogdanowicz
16-12-2016, 09:57
Zagłosowałem na Sigmę, bo w miarę jasna i dzięki temu często może okazać się bardziej użyteczna w pomieszczeniach niż 18-105. Chyba że będziesz używał statywu, ale to raczej mało prawdopodobne.

Dla czego tylko jeden obiektyw??? Gdybym mógł mieć dwa, to bym brał Tokinę 11-16/2.8 i do tego coś z dłuższą ogniskową ale o niewielkich gabarytach, choćby 35mm 1,8 lub 50 mm 1,8. Oba małe i wystarczająco jasne.

spiritus
16-12-2016, 10:09
Jaki jest koszt takiej wycieczki?
Dla mnie wygrywa uniwersalność-n18-105.

Kolega liczył, że może zmieścimy się w 30-40$. Przewodnik to będzie jeden ze znajomych, transport publiczny, nie wiem jak z noclegami. Wszystkie szczegóły dowiem się na początku marca.

- - - - kolejny post - - - - - -

Co do statywu to sam nie wiem. Pewnie wezmę swój... trochę ciężki ale może upcham ;)

bogdi64
16-12-2016, 11:39
oglądałem fotki z Czarnobyla, robione przez całkowitego amatora, na większości z nich brakowało szerokości, dlatego mój ewentualny wybór padł by na 11-16 , gdyby mogła jeszcze w kieszeni zagościć 50/1,8 - to osobiście (po obejrzeniu fotek) nic więcej tam bym nie potrzebował

Dex
16-12-2016, 11:48
Nocleg, nocleg, kimniecie sie w którymś z domów. Mało ich tam? :D

Jak masz gdzie upchnąć to weź więcej. 116 do szerokich i wnętrz + coś dłuższego by sobie zoomnąć - kosztem światełka ale 18-105.

spiritus
16-12-2016, 16:01
oglądałem fotki z Czarnobyla, robione przez całkowitego amatora, na większości z nich brakowało szerokości, dlatego mój ewentualny wybór padł by na 11-16 , gdyby mogła jeszcze w kieszeni zagościć 50/1,8 - to osobiście (po obejrzeniu fotek) nic więcej tam bym nie potrzebował

50 niestety nie ma ale 35 a i owszem :)

pioterkow
16-12-2016, 16:13
Ja gdybym stanął przed wyborem to wziąłbym Tokinę i Sigme.
Szerokość Ci się tam przyda w pomieszczeniach. Na tele bym się specjalnie nie nastawiał.
Najlepiej obejrzyj sobie galerię stamtąd i sam zobaczysz. Sporo ciekawych zdjęć jest na stronach dailymail.co.uk
Jak wpiszesz w Google to Ci wyskoczą.
Pozdrawiam. Piotr

spiritus
16-12-2016, 16:50
Tak sobie siedzę i rozmyślam, że lampa pewnie też się przyda? :D

Nbogdan
16-12-2016, 17:01
Tak sobie siedzę i rozmyślam, że lampa pewnie też się przyda? :D

Po co ci lampa? Przecież tam wszystko świeci :D
Lepiej weź filtry ND, i to mocne 8-)

OjTam
16-12-2016, 18:31
spiritus, ja bym na Twoim miejscu zabrał:
Tokinę,
Nikkora 18-105
Pepesze z dużym zapasem pestek,
Bimber w ilości b. dużej, na odkażanie od zewnątrz i wewnątrz.
:p

spiritus
16-12-2016, 18:37
Bimber będzie swoją drogą... ewentualnie spirytus :)
Pepesza już nie w modzie (niestety), ale jakieś AK pewnie się znajdzie :D

OjTam
16-12-2016, 18:38
AK to AK.
Ale nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy. :D

spiritus
16-12-2016, 18:46
Nie miałem okazji ani strzelać ani nawet trzymać w ręku...ale łuskę mam w domu :D

popi
16-12-2016, 22:42
Nie byłem aczkolwiek po obejrzeniu kilku filmów dokumentalnych na dx wziąłbym jak najszerszy kąt czyli 11-16 (doda dramaturgi).

spiritus
17-12-2016, 13:32
Ktos wie czy tamtejsze promieniowanie (ogolnie 500-700 mikro) moze uszkodzic jakos optyke lub aparat?

OjTam
17-12-2016, 15:49
Raczej nie powinno. W końcu ludzie tam jeżdżą i przywożą zdjęcia i sprzęt z powrotem. Z tego co się orientuje, to możesz szumu trochę dodatkowego złapać.

spiritus
17-12-2016, 15:52
A jak z bateriami? Słyszałem, że dość szybko padają i nie jest to wina dużej ilości zdjęć.

OjTam
17-12-2016, 15:54
Oglądałem repo dwóch gości, co się do Czernobyla i Prypeci z dronem i sprzętem foto wybrali. Jedyne na co narzekali, to problemy ze wspomaganiem sterowania drona koło Oka Moskwy.