Zobacz pełną wersję : Jaki filtr polaryzacyjny do Sigma 10-20
malysz1986
06-12-2016, 10:42
No właśnie, jak w temacie jaki najlepiej wybrać filtr polaryzacyjny do Sigmy 10-20 w przystępnej cenie, żeby dodatkowo nie winietował za mocno.
Drogi Adamie,
najpierw poczytaj co dzieje się z niebem przy założonym polarze na UWA> być może przejdzie Ci ochota na takowy zakup.
Cenowo dobrze wychodzą Marumi Fit + Slim CPL.
A który filtr będzie lepszy dla ww. Sigmy? Marumi Fit+Slim CPL czy Marumi Super DHG Filtr Circular PL?
Przy okazji, czy ktoś z Was używa zestawu szeroki kąt+polar i mógłby pokazać przykładowe zdjęcia? :)
emet_b wspomnial o bardzo istotnym problemie przy uzywaniu szerokiego szkielka z polarem... niecierpie tego efektu który powstaje, trudno jest go zmniejszyc... dobrze jest unikac wtedy bezchmurnego nieba... bardzo dlugo, na prawde długo nie potrafilem sie przekonac do polara z s10-20....100 razy chcialem to sprzedac w trzy diabły.... ostatecznie zaprzyjaznilem sie z nim ale unikam jak ognia nierownomiernie spolaryzowanego nieba, czesto rezygnujac z uzycia polara albo robiac osobno ekspozycje na niebo... tutaj kilka wypocin z Marumi MC-CPL (tak pisze na pudelku ;p )
1. tutaj lekka ciemnoniebieska plama na niebie nad górką
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/07/34586468631_808df82db4_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/UGhG9F)Roseberry Topping (https://flic.kr/p/UGhG9F) by Artur C (https://www.flickr.com/photos/141157983@N05/), on Flickr
2. to samo miejsce rok wczesniej
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/07/27235477182_325f951186_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/HuGWuN)Roseberry Topping view (https://flic.kr/p/HuGWuN) by Artur C (https://www.flickr.com/photos/141157983@N05/), on Flickr
3. tutaj w polaczeniu z nd3.0 (10 przyslon)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/07/34141994555_ff4414e2a9_b-1.jpg
źródło (https://flic.kr/p/U21Dux)Whitby (https://flic.kr/p/U21Dux) by Artur C (https://www.flickr.com/photos/141157983@N05/), on Flickr
osobiscie mniej doswiadczonemu uzytkownikowi odradzilbym zakup polara do sigmy 10-20....:)
ot tyle :)
lortek, dzięki za zdjęcia. Rzeczywiście, kiedy niebieski rozkłada się bardzo nierównomiernie, chyba jednak lepiej zrezygnować z polara. Taki efekt jaki pokazałeś znam również z innych obiektywów z jakimi miałam do czynienia (17-50, 24-105), ale domyślam się, że przy ogniskowej rzędu 10mm uzyskanie jednolitego błękitu może być o wiele trudniejsze niż przy popularnych, uniwersalnych zoomach. Rozważam zakup polara z gwintem 82mm oraz zakup przejściówki, by pasował również do N18-105mm, ale muszę to jeszcze dobrze przemyśleć, bo cena filtra o takiej średnicy jest jednak wysoka...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.