PDA

Zobacz pełną wersję : nikon d3100 na co zmienic



arecki1338
03-12-2016, 16:11
Witajcie, Posiadam nikona D3100 z kitowym obiektywem 18-55 i tele tamron 70-300 USD. Mam okazje sprzedac d3100 razem z obiektywem kit. Teraz nie bardzo wiem na co to wymienic. Chcialbym tamrona zostawic do nowego aparatu, bo pasuje mi ten obiektyw, ale w przypadku braku kompatybilnosci poszedl by sprzedaz. Co mozecie polecic do 3500-4000zl nowe lub uzywane.

madebyzosiek
03-12-2016, 16:12
A czego Ci brakuje w D3100? Tamron będzie zawsze kompatybilny :)

arecki1338
03-12-2016, 16:22
wolalbym cos, co ma silnik AF w body, a nie w obiektywie. Z drugiej strony, zastanawiajac sie nad twoim pytaniem, nie widze wielkich brakow po stronie 3100, jakos mi do tej pory wystarczal. Chec zmiany przyszla niespodziewanie, bo znajomy chce odkupic, wiec zrodzilo sie pytanie, jesli nie 3100 to co?

ksh
03-12-2016, 16:31
Większość nowych obiektywów posiada własny silnik, który jest zazwyczaj wydajniejszy i cichszy, zdarza się czasami że są obiektywy na śrubokręt, które w połączeniu z aparatem, który ma dobry własny napęd są świetne ale bez sprecyzowanych zakupów nie brałbym tego jako najważniejsze.
Jednak patrząc na budżet możesz kupić spokojnie D7200 lub używane D610, do obu aparatów twój tamron będzie pasował.
Z tańszych opcji to masz D7100 i wtedy zostaje więcej kasy na konkretny obiektyw, który zapewne też będziesz musiał dokupić, mając tamrona wystarczy ci sigma 17-50 albo może 1.8/18-35 ?
Osobiście brałbym D7100 + Sigma 1.8/18-35 i zachował tamrona 70-300 USD.

arecki1338
03-12-2016, 16:36
jezeli chodzi o obiektywy, to rozgladam sie za czym do portretow, w zasadzie mysle o nikkor 50/1.8, ale decyzja nie zostala jeszcze podjeta,badam rynek.

madebyzosiek
03-12-2016, 17:15
koesh dobrze pisze, jak chcesz zmiany na plus, to D7100 z Sigmą 18-35, Tamrona zostaw, do portretów 50 1.8G albo 85 1.8G. Ale jeżeli myślisz, że sam obrazek będzie kosmicznie lepszy, to niestety nie... Troszkę wyższe iso, dużo lepsza ergonomia, lepszy af i tyle... Ja bym na Twoim miejscu kupił do D3100 Sigmę 17-50 2.8 i Nikkora 85 1.8G oraz dobrą lampę. To otworzy Ci nowe możliwości :)

arecki1338
03-12-2016, 17:28
No właśnie po waszych odpowiedziach rozważam opcje pozostanie przy 3100.To taka trochę zmiana na siłę, bo jest kupiec. Faktycznie, lepiej zainwestować w nowe obiektywy, tym bardziej, że 3100 ma wszystko, co potrzebuje na obecnym etapie.

advisor
03-12-2016, 20:01
Kolego arecki1338 z mojej strony to ten aparat ma dwie wady (jedną wymieniłeś - brak śrubokręta w body ) a druga wada to podpięcie gripa z tym śmiesznie wystającym kabelkiem z body :). Seria d3xxx i d5xxx niestety tak ma. Chociaż sam aparat jak na swoje możliwości jest naprawdę dobry - ja nie narzekam na razie ale jak już bym zmieniał to coś powyżej tych serii od D7xxx wzwyż bym celował. nawet używki bo nie są drogie.

puciek
03-12-2016, 22:39
Jak chcesz zmienić body, to polecam D7100 lub D7200 Jak masz kasę.

CC_PL
04-12-2016, 14:03
Jak chcesz zmienić body, to polecam D7100 lub D7200 Jak masz kasę.

Jak jest kasa, to owszem seria 7x00 jest optymalna. Ale z tańszych i mniejszych body D3300 i D5300 też wypadają całkiem nieźle, a są wyraźnie tańsze. Ja właśnie się "przesiadam" z D7100 na D5300.

ksh
04-12-2016, 14:22
Przesiadasz się z D7100 na D5300 ?

zgera
04-12-2016, 16:05
Przesiadasz się z D7100 na D5300 ?

Może priorytetem jest uchylany ekran.

CC_PL
04-12-2016, 16:14
Może priorytetem jest uchylany ekran.

Priorytetem jest cena. Cienko z kasą u mnie więc wolę D5300 z obiektywem (najchętniej z Sigmą 17-50/2.8, ew. 18-105 VR) w cenie samego body D7100

Body D7100 miałem, sprzedałem ponad rok temu, a teraz chcę wrócić do foto, ale już mniejszym kosztem. Tymbardziej, że sprzęt troszeczkę zdrożał w ostatnim czasie (z nieznanych nikomu przyczyn).

arecki1338
05-12-2016, 18:42
Dziekuje wszystkim za udzial w watku. Decyzja zostala podjeta, pozostaje przy 3100, dokupuje do moich dwoch obecnych obiektywow nikorra 50/1.8, wydaje mi sie, ze taki zestaw na ta chwile mi wystarczy.