Zobacz pełną wersję : Czarny pasek po jednej stronie, prosze o pomoc
.:Gerard:.
01-12-2016, 02:02
Zauważyłem ze przy każdym zdjęciu mam po jednej stronie czarny pasek, jakby "winieta"
trzymając standardowo aparat to od dołu wzdłuż
w tym przypadku po prawej
dodałem trochę winiety dla lekkiego wyrównania
Co się dzieje ? czego to przyczyna i czy mogę sam to poprawić ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/dsc8140rynfu6max2-1.jpg
źródło (http://www.fotos-hochladen.net)
https://www.dpreview.com/articles/5638936643/nikon-d750-service-advisory-warns-of-shutter-issue
moze to ten problem
Czy to zdjęcie z błyskiem?
Pozdro
Wiesiek
arieloza
01-12-2016, 10:09
Gerard wstaw inna fotkę.W poziomie i bez błysku też tak jest?
Czy to zdjęcie z błyskiem?
Pozdro
Wiesiek
tez o tym myslalem, czy to nie zbyt krotkie czasy synchronizacji z lampa.
gerard podaj dokladnie jakie to body, jakie parametry zdjecia, czy robione z lampa itd.
.:Gerard:.
01-12-2016, 10:47
Tak z blyskiem na lampach studyjych, wroce za pare godzin to zrobie bez lamp i poziomie
Ustaw bezpieczne 1/160s i będzie pewnie ok.
.:Gerard:.
01-12-2016, 15:00
Zrobilem taki test
zdjęcie bez błyśnięcia lamp studyjnych
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/bezblysku9cwihy5jsq-1.jpg
źródło (http://www.fotos-hochladen.net)
F9 160sek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/1160f9ml09bpiky3-1.jpg
źródło (http://www.fotos-hochladen.net)
F9 200sek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/1200f9bpltioesa0-1.jpg
źródło (http://www.fotos-hochladen.net)
F9 250sek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/1250f9lsbkm6593r-1.jpg
źródło (http://www.fotos-hochladen.net)
F9 320sek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/1320f9hw9k8vsgy6-1.jpg
źródło (http://www.fotos-hochladen.net)
F9 400sek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/1400f9j0lzsdfc1i-1.jpg
źródło (http://www.fotos-hochladen.net)
F9 500sek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/1500f949l02jstic-1.jpg
źródło (http://www.fotos-hochladen.net)
F9 640sek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/1640f9pcwf2nu43y-1.jpg
źródło (http://www.fotos-hochladen.net)
Przestaw w aparacie czas auto FP na najdłuższy dostępny, nie będzie problemu z tym paskiem przy 1/250s.
To jest problem z opóźnieniem wyzwolenia, a czas jest już krótszy od czasu synchronizacji.
.:Gerard:.
01-12-2016, 15:33
Dziękuje wszystkim za pomoc, GonzoG, Twoja podpowiedz rozwiązała sprawę, miałem "Auto 250s", maksymalnie co mogę to "Auto 320s" albo "250s"
jak ustawie powyższe parametry w opcjach, to bezpiecznym ustawieniem u mnie w trakcie błyskania jest 160s, potem nachodzi winieta z jednej strony
....a ja się tyle lat męczyłem, aż wczoraj chciałem córce do portretu zdjęcie zrobić, poddałem się i w końcu tutaj zapytałem
Jeszcze raz bardzo dziękuje
Pozdrawiam
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.