PDA

Zobacz pełną wersję : Konwerter m4 2



mp240
26-11-2016, 18:48
Panowie i Panie mam pytanie ;)
Czy ktoś z was korzystał już z czegoś takiego i jeśli tak czy to cos warte ? Mam obiektyw fish eye zenitara i chciałbym go podłączyć pod nikona d300

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6587620842

Proszę was o info jak ktoś z tego korzystał [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

GonzoG
26-11-2016, 19:08
Wystarczy wpisać w szukajce "adapter m42" i dostaniesz masę wątków na ten temat.

A co do obiektywu - to ryba do pełnej klatki. Na aps-c efekt nijaki - nie jest wcale szeroko, a do tego pokrzywione.

mp240
26-11-2016, 19:18
Dzięki za podpowiedz niestety forum strasznie jest aktualnie blokowane przez moj avast jako strona wyłudzajaca wiadmości i przegłada sie to masakrycznie :(

Ostrzeżenie
Ta strona została oznaczona jako strona przechwytująca dane [phishing].

jurkarol
26-11-2016, 22:26
A ten adapter ma chipa do potwierdzenia ostrości. Szkoda ze nie pomiaru światła.
Programowanie

http://www.digart.pl/forum/temat/1694687/Jak_zaprogramowac_adapter_M42.html

Co ciekawe dandelion, angielski termin chyba jest używany tylko w Polsce...

Nbogdan
26-11-2016, 22:42
Przecież D300 ma pomiar światła nawet ze słoikiem po musztardzie;-)
Potwierdzenie ostrości również, więc nie trzeba żadnych wynalazków, wystarczy zwykły adapter za kilkanaście PLN.

GonzoG
26-11-2016, 23:42
A ten adapter ma chipa do potwierdzenia ostrości. Szkoda ze nie pomiaru światła.
Programowanie

http://www.digart.pl/forum/temat/1694687/Jak_zaprogramowac_adapter_M42.html

Co ciekawe dandelion, angielski termin chyba jest używany tylko w Polsce...
Każdy Nikon ma potwierdzenie ostrości, nawet z denkiem od słoika i nie trzeba do tego żadnych chipów.

Dandelion jest od pomiaru światła dla body, które wymagają obiektywów z elektroniką.

jurkarol
26-11-2016, 23:44
Dzięki GonzoG za naprostowanie bo coś w opisie tu się kłócilo z moją wiedza

mp240
27-11-2016, 00:18
dzieki za informacje mam jedynie problem ze normalny adapter(mam taki ze szkłem i bez) nie blokuje bolca ale już sobie zrobiłem wkładkę pomiędzy adapter a obiektyw zastanawiam się jedynie czy ktoś z was korzystał z tych droższych do których zamieściłem linka. i czy one są jakoś wiele lepsze odnośnie robienie tym fishem zdjec na d300 to fakt na adapterze bez szkła nie da się nim zrobić poprawnego zdjęcia ale na tym ze szkłem już nie ma tragedii na razie testowałem to w domu dopiero za tydzień sprawdzę w plenerze

jurkarol
27-11-2016, 00:21
Adapter z soczewka raczej psuje jakość. O tym tez było już sporo na forum

mp240
27-11-2016, 00:41
wiem dla tego pytam czy ktoś korzystał ze tego który znalazłem wyglada na znacznie bardziej zaawansowany

GonzoG
27-11-2016, 02:23
Jest tak samo "zaawansowany" jak reszta - zwykła soczewka i nic więcej, a cena zabójcza...

mp240
27-11-2016, 22:17
OK dzieki


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk