PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścienie pośrednie - jakie są odpowiednie ?



DawiX
26-11-2016, 15:03
Chciałem zakupić sobie pierścienie pośrednie dla D5200 takie, aby dało się "jechać" z full automatu.

Znalazłem coś takiego - ZOBACZ (http://images84.fotosik.pl/192/743b2830d2a22681.jpg)

Czy spełni moje oczekiwania co do full auto ?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierścieni pośrednich ?
Ktoś ma do zaproponowania możliwie najtańsze (ale nie z rolki papieru) pierścienie ?

ksh
26-11-2016, 15:22
Potrzebujesz pierścienie ze stykami, które przenoszą informacje z body do obiektywu.

DawiX
26-11-2016, 15:27
W tej aukcji właśnie pisze, że działa auto ale ja nie widzę tam wtyków.. albo foto głupio zrobione.

ksh
26-11-2016, 15:34
Nie wiem, dałeś tylko zdjęcie jakiś chińskich pierścieni.

DawiX
26-11-2016, 15:53
Tanie są, inne z przeniesieniem auto są ~300zł.

GonzoG
26-11-2016, 19:10
Wygląda, ze to pierścienie z przeniesieniem elektroniki. Jest śrubokręt, popychacz przeslony i dźwignia do sprzężenia pierścienia przesłony z aparatem, ale płatności nie można mieć po tym zdjęciu.

amirez
26-11-2016, 21:06
A zapytać wujka gu-gu nie łaska? Pierścienie z przeniesieniem danych do body wyglądają tak (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/delta-pierscienie-posrednie-13--21--31mm-do-aparatow-z-bagnetem-nikon-af-wersja-eco.html). Te na zdjęciu to chyba Meike Tussen pierścienie pośrednie. Jest bolec przysłony i śrubokręt do AF. Styków brak na fotkach. Poproś o zdjęcie pierścienia z bagnetem. Zajrzyj tutaj. (http://www.multifoto.pl/szczegolyProduktu.php?src=google&item=5968&kat=35)

WALOD
27-11-2016, 12:49
Chciałem zakupić sobie pierścienie pośrednie dla D5200 takie, aby dało się "jechać" z full automatu.

Znalazłem coś takiego - ZOBACZ (http://images84.fotosik.pl/192/743b2830d2a22681.jpg)

Czy spełni moje oczekiwania co do full auto ?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierścieni pośrednich ?
Ktoś ma do zaproponowania możliwie najtańsze (ale nie z rolki papieru) pierścienie ?


Przedstawione na zdjęciach pierścienie mają wszystko czego potrzeba. Styki również . Co prawda na zdjęciu słabo widoczny jest tylko jeden. Mam taki komplet od kilku lat i muszę stwierdzić, że nic innego nie jest mi potrzebne. Oczywiście jest to plastik, ale solidny. Kasa niewielka a zabawa przednia.
Dodaję linka do dokładnie takich samych.
http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-makro-nikon-z-automatyka-i6507661550.html