Zobacz pełną wersję : Fuji X-T10 vs Sony A6000 vs Olympus OM-D E-M10
ogranicznik
24-11-2016, 13:48
Witam wszystkich :)
Z góry bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem. Przyznam, że mam mętlik w głowie i potrzebuję rady. Jestem bardzo początkującym użytkownikiem, w ostatnim czasie przeczytałem mnóstwo recenzji, ale wciąż nie jestem pewien, w co powinienem zainwestować. Aparat chciałbym wykorzystywać głównie podczas wakacji, imprez rodzinnych, możliwe portrety. Nie planuję wykorzystywać go często do rejestracji wideo. Zamierzam zagłębić się w poznanie możliwości aparatu i w przyszłości zainwestować w 2 obiektywy (dobrze, żeby nie kosztowały majątku). Rozważam:
1) Fuji X-T10 + obiektyw 16-50 (ze względu na cenę, bo podobno 18-55 jest lepszy)
2) Sony A6000 + obiektyw 16-50
3) Olympus OM-D E-M10 + obiektyw 14-42 (czy warto inwestować w nowszy M10 Mark II?).
W Olympusie przemawia do mnie najbardziej stabilizacja (czy może ją przeceniam?), za to w Fuji i Sony matryca. Bardziej niż zdjęcia z Olympusa podobają mi się te z Fuji i Sony.
Jakie niedrogie obiektywy moglibyście polecić, w które mógłbym zainwestować w przyszłości?
I ostatnie pytanie do Warszawiaków: wiecie, gdzie można byłoby wypróbować Fuji? Byłem w Euro i Saturnie i tam nie ma tego aparatu, a chciałbym zobaczyć, jak leży w dłoni.
Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi :)
Kojocisko
24-11-2016, 14:12
Ja poteoretyzuję. Jak będę mieć przypływ gotówki, to na drugi (kieszonkowy) aparat wybrałem sobie X-T10. Mały, z wizjerem, świetna matryca i moim zdaniem Fuji produkuje najlepsze jpg prosto z aparatu. Do tego Fuji robi świetne obiektywy. Niestety drogie. Olympus mimo wszystkich zalet ma mniejszą matrycę i jest większy. Ale to oczywiście są moje kryteria. I chyba czego nie wybierzesz z ww. trójki , powinieneś być zadowolony.
A aparaty Fuji możesz obejrzeć w salonach AB Foto, w sklepie na Żytniej. Rzuć okiem na wątek użytkowników Fuji na tym forum. Obiektywy sam sobie wybierzesz, po pierwszym okresie użytkowania aparatu z podstawowym zoomem. Będziesz wiedzieć co i jak fotografujesz i czego ci brakuje
ogranicznik
24-11-2016, 14:26
Ja poteoretyzuję. Jak będę mieć przypływ gotówki, to na drugi (kieszonkowy) aparat wybrałem sobie X-T10. Mały, z wizjerem, świetna matryca i moim zdaniem Fuji produkuje najlepsze jpg prosto z aparatu. Do tego Fuji robi świetne obiektywy. Niestety drogie. Olympus mimo wszystkich zalet ma mniejszą matrycę i jest większy. Ale to oczywiście są moje kryteria. I chyba czego nie wybierzesz z ww. trójki , powinieneś być zadowolony.
A aparaty Fuji możesz obejrzeć w salonach AB Foto, w sklepie na Żytniej. Rzuć okiem na wątek użytkowników Fuji na tym forum. Obiektywy sam sobie wybierzesz, po pierwszym okresie użytkowania aparatu z podstawowym zoomem. Będziesz wiedzieć co i jak fotografujesz i czego ci brakuje
Dziękuję. Jeszcze dziś spróbuję wybrać się na Żytnią.
Do Olympusa jestem najmniej przekonany, właśnie ze względu na matrycę. Zaś jeśli chodzi o Sony, to wiem, że można dostać tańsze obiektywy np. Sigmy. Chociaż nie wiem jak z jakością. Ciężko zdecydować, ponieważ nie wiem jeszcze, jakich (jakiego) obiektywów będzie mi brakowało. Bo może okaże się, że kitowy obiektyw będzie wystarczał w większości sytuacji i wtedy dokupienie jednego drogiego obiektywu Fuji dostosowałoby całkowicie zestaw do moich potrzeb i przy okazji nie doprowadziło do finansowej ruiny ;)
A jak jest z jakością kitowych obiektywów Sony i Fuji?
Każdy z tych aparatów da ci porównywalne zdjęcia
Obiektywy wszystkie są przeciętne i ciemne ale dobrze oprogramowane i programowo ich wady są korygowane.
Jeśli sam komfort użytkowania dla ciebie będzie podobny to priorytetem powinno być sprawdzenie cen tych dodatkowych obiektywów bo mogą cie troszkę przestraszyć ceny, "niedrogie" to nie w temacie bezlusterkowców.
Jeszcze dodam że jeśli to zakup do użytku prywatnego to nie postrzegaj takich zakupów jako inwestycje bo w dniu zakupu już stracisz 20% :)
Osobiście wybrałbym Fuji X-T10 albo najlepiej Olympus E-M10 MARK II 14-42 IIR bo jest cashback 430 zł.
Na Żytniej to możesz Fuji X-T10 albo X-t1 oraz Olympusy M5 i M1 wypozyczyć i sprawdzić samemu w boju. Za 100 pln dostaniesz wiecej wiedzy niż tysiąc-stronicowy onanizm na forum
ogranicznik
24-11-2016, 14:53
Osobiście wybrałbym Fuji X-T10 albo najlepiej Olympus E-M10 MARK II 14-42 IIR bo jest cashback 430 zł.
Uważasz, że warto dopłacić do Mark II? Wiem, że II w porównaniu z I ma lepszą stablizację.
A co do obiektywów, to mam w głowie zamęt, bo ciężko dokonać słusznego wyboru w momencie, gdy nie wie się, jak będzie sprawował się ten kitowy i czego w nim później zabraknie... Trudne sprawy ;)
Od tego są obiektywy w zestawie że jeśli zacznie ci czegoś brakować to dokupisz lub wymienisz na inny, a może zostaniesz z tym obiektywem na stałe, kto to wie ?
200-300zł różnicy, warto.
stachmuszel
25-11-2016, 08:23
W A6000 zwróć uwagę na kolorystykę, mnie nie odpowiadała (wszechobecna niebieska dominanta).
darekw1967r
25-11-2016, 10:14
Witam wszystkich :)
Z góry bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem. Przyznam, że mam mętlik w głowie i potrzebuję rady. Jestem bardzo początkującym użytkownikiem, w ostatnim czasie przeczytałem mnóstwo recenzji, ale wciąż nie jestem pewien, w co powinienem zainwestować. Aparat chciałbym wykorzystywać głównie podczas wakacji, imprez rodzinnych, możliwe portrety. Nie planuję wykorzystywać go często do rejestracji wideo. Zamierzam zagłębić się w poznanie możliwości aparatu i w przyszłości zainwestować w 2 obiektywy (dobrze, żeby nie kosztowały majątku). Rozważam:
1) Fuji X-T10 + obiektyw 16-50 (ze względu na cenę, bo podobno 18-55 jest lepszy)
2) Sony A6000 + obiektyw 16-50
3) Olympus OM-D E-M10 + obiektyw 14-42 (czy warto inwestować w nowszy M10 Mark II?).
W Olympusie przemawia do mnie najbardziej stabilizacja (czy może ją przeceniam?), za to w Fuji i Sony matryca. Bardziej niż zdjęcia z Olympusa podobają mi się te z Fuji i Sony.
Jakie niedrogie obiektywy moglibyście polecić, w które mógłbym zainwestować w przyszłości?
I ostatnie pytanie do Warszawiaków: wiecie, gdzie można byłoby wypróbować Fuji? Byłem w Euro i Saturnie i tam nie ma tego aparatu, a chciałbym zobaczyć, jak leży w dłoni.
Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi :)
Jak chcesz glownie fotografowac wymagajace DR sceny to X-T10 + 16-50. (18-55 bedzie lepszy ale i wydasz wiecej)
Jak chcesz robic foty wymagajace bardzo szybkiego AF i szybkie serie oraz
dobrze filmowac to A6000 + SEL18-105
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.