PDA

Zobacz pełną wersję : Porównanie Canon, Nikon, Sony, Fuji, iPhone, Pentax, Olympus, Panasonic



maxwawa
16-11-2016, 12:42
Bardzo ciekawe i przydatne porównanie zdjęć w JPG z:
Canon, Nikon, Sony, Fuji, iPhone, Pentax, Olympus, Panasonic
PORÓWNANIE (https://www.youtube.com/watch?v=FRQpueEvb-U)

dla niecierpliwych wyniki TUTAJ (https://youtu.be/FRQpueEvb-U?t=1036)

Zachęcam do zamieszczanie innych testów gdzie porównywane są systemy fotograficzne.

qbic
16-11-2016, 13:28
...del....

maxwawa
16-11-2016, 16:05
Kolejne ciekawe porównanie TUTAJ (http://www.kenrockwell.com/tech/comparisons/2013-10-leica-fuji-nikon/)
ciekawe stwierdzenie The Fuji X100S needed 1/220. That's close enough to 1/250 for me to call it the same.
Here's the fun part: the Nikon D600 needed only a 1/800 second to produce the same picture as each of the others! If we believe that the D600 is really shooting at ISO 3,200, this means that the other cameras are really only giving us ISO 1,000 when set to ISO 3,200.
W skrótowym tłumaczeniu D600 dla tych samych warunków ekspozycji potrzebuje tylko czasu migawki 1/800 zaś Fuji X100S 1/220 - czyli tak ponad 1EV

2marekm
16-11-2016, 19:30
Ku mojemu smutkowi, SONY dosyć marnie wypada :(

meliszipak
16-11-2016, 21:04
.......edyta...

PiKa
19-11-2016, 08:11
Co jest, same edyty wbtym wątku ;)

Sredni wynik fuji dziwi.

Nie oglądałem od początku, czy ktoś może podać aparaty i obiektywy?

maxwawa
19-11-2016, 10:28
Ciekawe jest że zdjęcia krajobrazu najbardziej podobały się z ...iPhona, czyli że przy bardzo niskim ISO (bardzo dobre warunki dla zdjęć) można z niego drukować nawet większe odbitki.
Natomiast z ogólnej oceny iPhone i Pentax niestety na końcu.
Ciekawe również to że na pierwszym miejscu Nikon, bo myślałem że wygrają "cukierkowe kolorki" Fuji, czyżby bardziej podobało się rzeczywiste odwzorowanie?
Dla mnie najważniejszy jest test z odwzorowania kolorów, tonacji itp kolorów skóry/ludzi który wygrał jednak Nikon (w teście był D500)

Pawel Pawlak
19-11-2016, 11:29
D500 i D5 mają zupełnie inne kolory niż poprzednie nikony. Powiedziałbym że najbardziej "neutralne".