PDA

Zobacz pełną wersję : Program do obróbki zdjęć z miejscową korektą.



nazir_altamar
14-11-2016, 15:31
Witam,
Czy zna ktoś może jakiś program gdzie łatwo i szybko można dokonać miejscowej korekty na zdjęciu. Głównie chodzi mi o tzw doge and burn znany z ciemni czyli rozjaśnianie i zaciemnianie miejscowe zdjęcia.
Lightroom ma taką opcję z tym że poza tą opcją, bardzo ale to bardzo nie lubimy się :P Chyba głównie ze względu na katalogowanie.
Nik software Viveza ma taką opcję ale raczej nie jest to program do masowej obróbki zdjęć (czasami muszę mieć taką możliwość)
Capture one ma taką opcję ale nie działa ona tak dobrze i łatwo jak w lightroomie :(
Może ktoś zna jakiś program który spełnił by moje oczekiwania.
Fotografuję w formacie jpeg. (wiem, wiem RAW jest super truper :) )
Pozdrawiam forumowiczów

pawl_s
14-11-2016, 16:51
Wymieniłeś większość znanych programów :) Ostatnio pojawiła się darmowa beta Affinity Photo dla Windows. Tutaj chyba local adjustments jak w CP byłoby możliwe, ale pewien nie jestem.
Zostało jeszcze OnOne Photo (niedługo RAW) albo GIMP. W obu możesz na warstwach pracować i maskować, ale to chyba nie to czego szukasz.

nazir_altamar
14-11-2016, 18:54
Dziękuję za odpowiedź.
To co szukam to Capture One (nie musze używać katalogów) i Lightroom (korekcja miejscowa) w jednym :)
Affinity ma możliwość pracy bezdestrukcyjnie co zapewne jest jego plusem ale nie można pracować na nim jak na C1 lub Lr (Miniaturki zdjęć na dole a ja obrabiam zdjęcie które właśnie mi się wyświetla). DO tego to dalej nie ta sama 'użytkowość' co w Lr :(
Może czas na nowy software ;)

sufenta
14-11-2016, 20:29
Photoshop ma taka opcje- bezdestrukcyjnie i lokalnie dodge i burn stosowac.

nazir_altamar
14-11-2016, 20:34
Jasne że ma tylko pojedyńczo niestety :(

sufenta
14-11-2016, 21:11
Nie rozumiem: "pojedynczo"?

nikoniarz
14-11-2016, 23:07
Nie rozumiem: "pojedynczo"?

Dokładnie... Również jestem ciekaw czemu nie można tego zastosować na wielu zdjęciach. Co konkretnie stoi na przeszkodzie?

PiKa
14-11-2016, 23:32
CaptureOne ma korekcje miejscową

nazir_altamar
15-11-2016, 19:47
Poprzez pojedyńczo rozumiem to że pracuję na jednym zdjęciu bez możliwości np. łatwego kopiowania ustawień z danego zdjęcia do następnego lub wielu zdjęć. Niewątpliwie jest to zaleta Lr, C1 i pewnie innych programów tak pracujących.
Mój program idealny to taki LR (chodzi mi tylko o korektę miejscową) i C1 (sesje - żadnych katalogów)
C1 ma opcję korekty miejscowej tylko że nie pracuje się tak łatwo jak w przypadku Lr ;)
Coś mi się wydaje że za dużo chcę od życia :P
Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedzi.

kux
15-11-2016, 20:22
Ja Cię rozumiem doskonale. Miałem to samo kilka lat temu.
I pogodziłem się z Lightroomem

PiKa
15-11-2016, 21:40
C1 opcję korekty miejscowej tylko że nie pracuje się tak łatwo jak w przypadku Lr ;)


Daczego?

Henio Jawa
16-11-2016, 09:40
Mój program idealny to taki LR (chodzi mi tylko o korektę miejscową) i C1 (sesje - żadnych katalogów)

Dokładnie tym jest Adobe Bridge/ACR.

nazir_altamar
16-11-2016, 14:16
Ja Cię rozumiem doskonale. Miałem to samo kilka lat temu.
I pogodziłem się z Lightroomem

Mam wrażenie że nie pozostaje mi nic innego :)

pawl_s
18-11-2016, 10:34
Czekaj, może to będzie Ci odpowiadać: macphun Luminar. Właśnie na photorumors przeczytałem, cudo ;)

A poważniej: wyglada jak PS i lr w jednym. Jeśli masz mac'a to spróbuj.