PDA

Zobacz pełną wersję : Restrukturyzacja Nikona



Stefan Kulibaba
10-11-2016, 22:26
http://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/branza/27711-nikon-planuje-restrukturyzacje-pozbedzie-sie-1000-pracownikow

Kojocisko
10-11-2016, 22:47
http://www.optyczne.pl/index.php?news=10386

tomfoot
10-11-2016, 23:00
Ciekawe czy będzie nowa nazwa? Sonikon? Nikson?

puch24
10-11-2016, 23:52
Myślisz, że tym się to skończy?
Kto wie, kto wie...

ksh
11-11-2016, 01:12
To są plotki tak samo mocne jak że nikon miał kupić oddział foto od samsunga, albo że toshiba sprzeda fabrykę matryc mocnemu graczowi z chin chcącemu wejść na rynek foto.
2017 rok może być ciekawy dla nikona, zobaczymy co pokaże w to swoje święto 100 lat istnienia.

esperal
11-11-2016, 08:32
Może zrobią następcę D700 na 100 lecie i firma stanie znów na nogi:-D

tomfoot
11-11-2016, 09:13
Niewątpliwie kondycja finansowa Nikon corp. jest bardzo słaba, a zarządzanie niezbyt dobre. Przy tym mają dużo pecha. Przy sprzyjających wiatrach mogą zostać przejęci. Bardziej to zależy czy Sony w ogóle będzie chciało, czy będą woleli dobić konkurencję.

Zelber
11-11-2016, 12:02
Może zrobią następcę D700 na 100 lecie i firma stanie znów na nogi:-D
Już zrobili, zwie się D750 ;)

puch24
11-11-2016, 13:18
Na razie pokazali D5600, który prawie nie różni się od D5500, który mało co różnił się od D5300, itd. :-(
Ja bym chętnie zobaczył następcę Df, w sensownej cenie.

Kolekcjoner
11-11-2016, 14:47
Ja bym chętnie zobaczył następcę Df, w sensownej cenie.
Tijjaaa.. na tym z pewnością zrobią złoty interes ;).
Nie jest to nic odkrywczego ale moim zdaniem Nikonowi od lat brakuje tzw. "drugiej nogi" czyli masowego produktu z innej branży którym mogliby się wspierać w sytuacji gdy dzieje się coś takiego jak obecnie.

puch24
11-11-2016, 16:29
Nikon w latach 70-tych skapnął się, że na sprzęcie profesjonalnym i drogim kokosów nie zrobią, bo złote jajka leżą na rynku amatorskim. I w 1979 wypuścił EM i obiektywy Series E. A w 81 albo 82 (dopiero) wypuścił pierwsze w swojej historii kompakty (AF).
Na Df (nowym) nic nie zarobią, żeby nie wiem ile kosztował. Ale byłoby fajnie, gdyby był, i to jeszcze w przystępnej cenie. ;-)

I obawiam się, że masz rację; podobnie zresztą jak Olympus, nie mają żadnego innego znaczącego produktu masowego z innej dziedziny.

ksh
11-11-2016, 17:33
Może zrobią następcę D700 na 100 lecie i firma stanie znów na nogi:-D

Jest spora szansa na to bo pokazali że można spełniać marzenia użytkowników wydając następce D300, jednak czy D500 dało im odpowiednie korzyści sprzedażowe to nie wiem, teoretyczny następca D700 musiałby sobie znaleźć miejsce na rynku gdzie jest D610, D750, D810, którzy teoretycznie w 2017 roku będą miały następców.