PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w zakupie sprzetu



Wesołych Świat
10-11-2016, 13:50
Kochani jestem amatorem totalnym ale kocham bardzo fotografie w każdej formie , uwielbiam patrzeć na dobre zdjęcia. Sama tez cykam ale amatorsko raczej pejzaże , dzieci , rodzinne oraz zwierzęta , kwiatki i robaczki. Więc wszystko po trochu .
Prośbę mam do kogoś kto ma troszkę czasu i mi dopasuję aparat i obiektywy (3 szt najwięcej w tym portretowy i 1 do 300mm) do moich potrzeb . Chciałaby kupić sprzet na choć 3-4 lata i być z niego zadowoloną. Jeśli chodzi o cenę to nie ma mocno znaczenia . Ale szczerze proszę mi doradzić bez podtekstów itd. tylko wybrać sprzęt , ja za to z góry uprzejmie dziekuje.:wink:
P.S Do tej pory miałam Nikon D 5300 z tamronem AF 70-300 i dedykowany sklepowy kit.

ksh
10-11-2016, 15:43
D7200 + Sigma 17-50mm + Nikkor 1.8/85mm G + Tamron 70-300mm USD VC Di
D7200 + Sigma 18-35mm + Nikkor 1.8/50mm G + Tamron 70-300mm USD VC Di

Wesołych Świat
11-11-2016, 00:33
Bardzo dziekuje za podpowiedz

ksh
11-11-2016, 01:13
Napisz jakim budżetem dysponujesz bo jak zapewne wiesz rozpiętości cenowe są gigantyczne.

GonzoG
11-11-2016, 11:17
Przecież nalosane:

(...) Jeśli chodzi o cenę to nie ma mocno znaczenia (...)

Zestawy proponowane przez koesh albo jak chcesz FX
D610/D750 + Tamron 24-70/2.8 VC + Nikkor 85/1.8G + i tu mały problem, bo nie ma szkieł o ogniskowych odpowiadających DXowym 55/70-300. Bo byłoby to wychodzi to 80/100-450. Najbliżej jest Nikkor 80-400G, później Sigma/Tamron 150-600. Wszystkie 3 w porównaniu do 70-300 są wielkie i ciężkie.

sufenta
11-11-2016, 12:04
Jesli kochasz fotografie i cena sprzetu nie gra roli to kup fx (np.750) i jak najwiecej primes, ktore na tym forum "stalkami" sie nazywa. Milej zabawy i nie zapomnij zdjec co jakis czas pokazac.