PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Jesień w Irlandii



bizon96
08-11-2016, 16:44
Witam. Od około piętnastu lat nie robiłem zdjęć i ostatnio postanowiłem wrócić do hobby (kryzys wieku średniego :mrgreen: )Pare dni temu jechałem do mechanika i po drodze strzeliłem taką fotkę. Troszeczke przesadziłem z suwakami w lightroomie, zdaję sobie sprawę, ale chyba nie jest w sumie aż tak źle? LR dopiero się ucze i czasami mnie poniesie.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://zapodaj.net/images/0488cbe56b327.jpg)

1/500 sec, f/8, 50 mm, ISO200, EV-0.7

Neskas
08-11-2016, 17:51
Zdjęcie szału nie robi, ale na początek jest ok. ;) Jedynie co można poprawić to usunąć słupy.

Antek123
08-11-2016, 18:02
Taki lekki HDR się zrobił,ale z czasem ogarniesz co i jak ;)

bizon96
12-11-2016, 12:38
Kolego Neskas,około 11 lat moim konikiem była fotografia czarno-biała. Analogowa czarno-biała. Potem miałem 15 lat całkowitej przerwy, by znowu od paru miesięcy powrócić do hobby i to do tego cyfrowego. Około 20 lat temu nie usuwało sie slupów, ani innych elementów ze zdjęcia i nie produkowało grafik komputerowych. Dlatego też tych słupów nie usunąłem, ponieważ nawet mi to przez myśl nie przeszło. Ale pomysł jest dobry. Dziękuję. Antek123. Taki HDR był przeze mnie zamierzony. Jest to jedno z moich pierwszych zdjęć, które zrobiłem. Tak więc proszę o wyrozumiałość.

Dziękuję bardzo za krytykę. Muszę się jeszcze wiele nauczyć.

jurkarol
12-11-2016, 13:00
troche mocna obrobka ale nie straszna. tylko po co usuwać cokolwiek ze zdjęcia?

Archibald6803
12-11-2016, 13:12
............około 11 lat moim konikiem była fotografia czarno-biała. Analogowa czarno-biała. Potem miałem 15 lat całkowitej przerwy, by znowu od paru miesięcy powrócić do hobby i to do tego cyfrowego.............

Takich osób jest tu sporo. Aby nadrobić zaległości proponuję na początku nieco intensywniej zagłębić się w postprocess.

sufenta
12-11-2016, 13:15
Zdjecie nudne- moge to z czystym sumieniem napisac bo wszystkie moje zdjecie sa nudne. Ma kolega jednak ogromna przewage nad znakomita wiekszoscia tu piszacych i (niestety dla moich oczu) swoje zdjecia upubliczniajacych- wie kolega, ze mozna EV ustawic! :-) Zycze dobrego swiatla i wiele radosci ze zrobionych zdjec. Pzdr.

mamoń
12-11-2016, 13:53
Też jako stary analogowiec dodam tylko, że aby przysłowiowych słupów nie usuwać wystarczy szukać takich kadrów na których ich nie ma. Pozdrawiam.

bizon96
12-11-2016, 18:04
Bardzo kolegom dziękujęi. Moim zdaniem słowa konstruktywnej krytyki znacznie przyspieszają proces nauki, a przecież o to chodzi, żeby sie doskonalić. Wiem, że moje zdjęcie jest nudne, jednak przesiadka z paroklawiszowego analogowego Canona na multifunkcyjny aparat cyfrowy Nikona wymaga praktyki. Poza tym w jakim stopniu można zdjęcie cyfrowe obrobic to zupełnie inna bajka.
Pierwsze co mnie na poczatku przeraziło to instrukcja obslugi. 380 stron to sporo.