PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Moje miasto nocą...



bajcy
07-11-2016, 19:29
Helo.
Wracam po długiej nieobecności:)
Postaram się znów co jakiś czas pochwalić się jakimś fotem, mam nadzieje że coś tam jeszcze umiem robić, ale to już sami oceńcie.

***Zapraszam***


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/11/nowysacz_zpsbsuqxffd-1.jpg
źródło (http://i12.photobucket.com/albums/a235/bajcy1bajcy/nowy-sacz_zpsbsuqxffd.jpg)

Pozdrawiam
Janusz

Borat1979
07-11-2016, 20:11
Za duża różnica w kontraście. Polecam robić takie zdjęcia o zachodzie słońca zanim jeszcze zapadną "egipskie ciemności" albo naświetlać kilka klatek z braketingiem i łączyć zdjęcia. Tak to masz przepalone światła a w miejscach zacienionych wszystko ginie w smolistej czerni.

marcin255
07-11-2016, 20:31
Pewnie przedmówca ma rację ale ładna fotka .

moshica
08-11-2016, 11:34
Ładna fotka kolorystycznie ale Borat ma rację, to nie ta pora przy tak dużych kontrastach. Albo składanie z kilku, dasz radę...zrób na przyszłość jak mówimy.

a&a
08-11-2016, 14:01
Mnie dziwi, że przy takim przepaleniu lamp ani krztyny nieba nie widać. Na jakich parametrach to było robione??
No i jak dla mnie jakoś zbyt choinkowe to wszystko.

merkator
08-11-2016, 23:57
Oj, kłamczuszek w tytule ! ;) Tu widać nie tylko nowe miasto ale i stare ;)
W dalszym planie w centrum kadru Kościół Św Elżbiety, Klasztor Klarysek, Moszczenica Niżna i Wyżna, Skrudzina itp. , a to znaczy, że z tej miejscówki na Chruślicach przy wykorzystaniu długiego tele niebo musi być powyżej kadru. W tym miejscu w którym oczekujecie nieba jest ściana gór porośnięta lasami, a to zawsze jest mocno ciemne. Gdyby było inaczej, to na zdjęciu odfotografowały by się światła z masztu na Prehybie. Jest to miejsce na wysokości grzbietów gór otaczających w tym miejscu Kotlinę Sądecką.

versos
10-11-2016, 11:30
może nie jest ono idealne, ale mi się to zdjęcie podoba, jest bardzo urokliwe jak dla mnie

biegly
10-11-2016, 14:40
Nie znam się*za bardzo na tego typu fotografii, ale coś z tym kontrastem może być ;)
Jak masz taką miejscówkę, to proponuję*zrobić taki sam kadr tylko już po zachodzi slońca!
W momencie kiedy światla się włączają, a na niebie jeszcze kolorki zostają ;)
Najlepsza pora to czyste niebo, wówczas masz fajną niebieską godzinę :)
Dobra, ale mnie poniosło ;)
A to kolega pokazał podoba się*:D

bajcy
10-11-2016, 18:02
Dzięki za odwiedziny i tak myślałem, że po tak długim czasie już całkiem oduczyłem się zdjęć robić:)
Co do kontrastu, to chyba za bardzo mnie poniosło na jednym suwaczki:D(dehaze)
Ale też i muszę się bronić i wykorzystam tutaj Meraktor'a- faktycznie, tam z tyłu to nie niebo ale góry, które o tej porze zawsze wyjdą czarne.
Dzięki za parę słów dla Wszystkich, postaram się poprawić;)
Zdrówko
Janusz