Zobacz pełną wersję : Zdjęcia w karczmie
krotki90
04-11-2016, 21:52
Witam,
Zbliżają się 90 urodziny mojej babci, i mam robić na nim fotki.
Zdjęcia będę robione w karczmie, gdzie na suficie jest drewno. Czy macie jakieś wskazówki na co zwracać uwagę, czy są jakieś sposoby na takie warunki? Bo raczej o lampie w sufit mogę zapomnieć.
Gratulacje dla babci - piękny wiek.
Co do technikaliów, to nie wiemy jak ciemna jest ta karczma, czy cała jest z drewna (ściany białe?), jak ciemne jest drewno na suficie (może to sosna a nie bejcowany dąb?) i jak daleko jest sufit.
Nie prościej tam pojechać z aparatem i lampą i zobaczyć, jak wychodzą zdjęcia (odbijane od sufitu, ścian, od odbłyśnika w lampie, jakiegoś prostego dyfuzora?). A może zastane wystarczy?
krotki90
04-11-2016, 22:39
Dzięki za odpowiedź.Tak zrobię, ale wolę zapytać tutaj bardziej doświadczonych kolegów, co jak nie będzie można odbijać światła . Na miejscu będę dzień przed uroczystością i się przyjadę zobaczyć jak tam wygląda.
A każda porada będzie pomocna i można się jakoś ubezpieczyć, bo dzień przed imprezą jak czegoś zabraknie wiedzy albo dodatków do lampy lub innego sprzętu to już kiepsko.
I stąd prośbą o pomoc i porady
Nie przesadzaj z tymi dodatkami do lampy - chyba za bardzo się stresujesz ;) Jakby tam nie było, to odbłyśnik w lampie na pewno Ci ułatwi sprawę i coś mi się zdaje, że w zupełności wystarczy ;) Tylko pod odpowiednim kątem ustawiaj palnik, ale to już wyjdzie Ci w praniu.
Jeśli odbłyśnik w lampie okaże się za mały, to sam spróbuj zrobić taki z białego kartonu. Efekt powinien być lepszy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/1082_1d-1.jpg
źródło (https://www.systembank.pl/img/1082_1d.jpg)
Albo kupić takiego gotowca:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/ayQAEaA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ayQAEaA.jpg)
Dzięki za odpowiedź.Tak zrobię, ale wolę zapytać tutaj bardziej doświadczonych kolegów, co jak nie będzie można odbijać światła . Na miejscu będę dzień przed uroczystością i się przyjadę zobaczyć jak tam wygląda.
A każda porada będzie pomocna i można się jakoś ubezpieczyć, bo dzień przed imprezą jak czegoś zabraknie wiedzy albo dodatków do lampy lub innego sprzętu to już kiepsko.
I stąd prośbą o pomoc i porady
podaj ktora to karczma, to moze ktos bedzie cos wiedzial na temat oswietlenia.
Starczy lampa. Bez dodatków. Szkoda kasy. Podnieść palnik, wysunąć odbłyśnik.
ps. Pozdrowienia i wszystkiego najlepszego dla Pani Babci!
Załóż filtr CTO i wal w w drewniany sufit.
Załóż filtr CTO i wal w w drewniany sufit.
Tylko, że filtrów CTO np. kolor pomarańczowy jest kilka odcieni. Taki standardowy to jaki wybrać?
Jeśli masz wszystkie odcienie to weź zakładaj po kolei. Zrób zdjęcie i sprawdź jaki Ci najbardziej pasuje. Choć mam wrażenie że pytając się o odcień robisz sobie ze mnie jaja.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.