PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia w karczmie



krotki90
04-11-2016, 21:52
Witam,

Zbliżają się 90 urodziny mojej babci, i mam robić na nim fotki.

Zdjęcia będę robione w karczmie, gdzie na suficie jest drewno. Czy macie jakieś wskazówki na co zwracać uwagę, czy są jakieś sposoby na takie warunki? Bo raczej o lampie w sufit mogę zapomnieć.

SerU
04-11-2016, 22:15
Gratulacje dla babci - piękny wiek.

Co do technikaliów, to nie wiemy jak ciemna jest ta karczma, czy cała jest z drewna (ściany białe?), jak ciemne jest drewno na suficie (może to sosna a nie bejcowany dąb?) i jak daleko jest sufit.
Nie prościej tam pojechać z aparatem i lampą i zobaczyć, jak wychodzą zdjęcia (odbijane od sufitu, ścian, od odbłyśnika w lampie, jakiegoś prostego dyfuzora?). A może zastane wystarczy?

krotki90
04-11-2016, 22:39
Dzięki za odpowiedź.Tak zrobię, ale wolę zapytać tutaj bardziej doświadczonych kolegów, co jak nie będzie można odbijać światła . Na miejscu będę dzień przed uroczystością i się przyjadę zobaczyć jak tam wygląda.

A każda porada będzie pomocna i można się jakoś ubezpieczyć, bo dzień przed imprezą jak czegoś zabraknie wiedzy albo dodatków do lampy lub innego sprzętu to już kiepsko.

I stąd prośbą o pomoc i porady

SerU
04-11-2016, 23:02
Nie przesadzaj z tymi dodatkami do lampy - chyba za bardzo się stresujesz ;) Jakby tam nie było, to odbłyśnik w lampie na pewno Ci ułatwi sprawę i coś mi się zdaje, że w zupełności wystarczy ;) Tylko pod odpowiednim kątem ustawiaj palnik, ale to już wyjdzie Ci w praniu.

black70
09-12-2016, 12:49
Jeśli odbłyśnik w lampie okaże się za mały, to sam spróbuj zrobić taki z białego kartonu. Efekt powinien być lepszy.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/1082_1d-1.jpg
źródło (https://www.systembank.pl/img/1082_1d.jpg)

Albo kupić takiego gotowca:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/12/ayQAEaA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ayQAEaA.jpg)

leon28
09-12-2016, 16:25
Dzięki za odpowiedź.Tak zrobię, ale wolę zapytać tutaj bardziej doświadczonych kolegów, co jak nie będzie można odbijać światła . Na miejscu będę dzień przed uroczystością i się przyjadę zobaczyć jak tam wygląda.

A każda porada będzie pomocna i można się jakoś ubezpieczyć, bo dzień przed imprezą jak czegoś zabraknie wiedzy albo dodatków do lampy lub innego sprzętu to już kiepsko.

I stąd prośbą o pomoc i porady
podaj ktora to karczma, to moze ktos bedzie cos wiedzial na temat oswietlenia.

amirez
11-12-2016, 18:55
Starczy lampa. Bez dodatków. Szkoda kasy. Podnieść palnik, wysunąć odbłyśnik.
ps. Pozdrowienia i wszystkiego najlepszego dla Pani Babci!

manfred
11-12-2016, 20:42
Załóż filtr CTO i wal w w drewniany sufit.

Vargas
18-12-2016, 23:59
Załóż filtr CTO i wal w w drewniany sufit.

Tylko, że filtrów CTO np. kolor pomarańczowy jest kilka odcieni. Taki standardowy to jaki wybrać?

manfred
19-12-2016, 08:32
Jeśli masz wszystkie odcienie to weź zakładaj po kolei. Zrób zdjęcie i sprawdź jaki Ci najbardziej pasuje. Choć mam wrażenie że pytając się o odcień robisz sobie ze mnie jaja.