PDA

Zobacz pełną wersję : Sony DSC-R1 - nowy krol wsrod cyfrowych "kompaktow"



Sylwiusz
08-09-2005, 09:24
Celowo w "":
http://www.dpreview.com/articles/sonydscr1/
Fajna matrycka jak na "kompakt" - 10 MPix CMOS wielkosci APS-C :mrgreen:

Sylwiusz
08-09-2005, 09:32
Za chwilę będzie w D200 :mrgreen:
Chyba jednak nie, bo wymiary sa dokladnie 21.5 x 14.4 mm, wiec ciut za male, ale skoo cos takiego wyszlo niespodziewanie, to kto wie, co jeszcze Sony trzyma w zanadrzu ;-) Tym bardziej, ze to na pewno firma, dla ktorej Canon sola w oku jest :mrgreen:

Krzysiek29
08-09-2005, 09:48
Myślę, że rynek będzie zmierzał do takich "kombajnów". Jakość zdięć będzie pewnie bardzo zbliżona do tych z kita 18-55 dx i jeśli toto będzie miało sensowną cenę znajdzie dużo amatorów.

Sylwiusz
08-09-2005, 09:51
Myślę, że rynek będzie zmierzał do takich "kombajnów". Jakość zdięć będzie pewnie bardzo zbliżona do tych z kita 18-55 dx i jeśli toto będzie miało sensowną cenę znajdzie dużo amatorów.
A kto wie czy taki dedykowany obiektyw z dobrym swiatlem i produkowany przez Zeissa nie bedzie nawet lepszy od tanich kitow do cyfranek??? ZObaczmy jak sie pokaza sample!

qooba
08-09-2005, 09:55
jedna uwaga: 999$...

Valdek_Tychy
08-09-2005, 09:56
W D200 będzie23,7/15,6 i troszkę więcej pikseli

Żartuję
jedno co jest pewne w D200 to duuuuużo więcej złotówek :mrgreen:

Sylwiusz
08-09-2005, 09:58
jedna uwaga: 999$...
Ale to jest SRP. Czyli w sklepach, zwlaszcza znajac polityke Sony, bedzie pewnie z 700$ albo cos takiego. Jesli teraz jakosc wykonania bedzie na poziomie F-828, to kazdy kto wezmie w reke bedzie sie czul duzo lepiej niz po wzieciu D50 czy nawet D70 ;-)

Lolas
08-09-2005, 10:16
A kto wie czy taki dedykowany obiektyw z dobrym swiatlem i produkowany przez Zeissa nie bedzie nawet lepszy od tanich kitow do cyfranek??? ZObaczmy jak sie pokaza sample!

Jesli to bedzie taki Zeiss jak w F828 to "ja dziekuje" :mrgreen:

Sylwiusz
08-09-2005, 10:22
Jesli to bedzie taki Zeiss jak w F828 to "ja dziekuje" :mrgreen:
Fakt, ze w 828 nie popisali sie, ale w innych kompaktach Sony te "Zeissy" byly bardzo dobre jakosciowo. Tutaj jest mniejszy zakres ogniskowych i rozdzielczosc moze byc mniejsza, wiec powinni sobie poradzic ;-) Zobaczymy jak to bedzie w praktyce :-)

qooba
08-09-2005, 10:44
kolejna uwaga: telewizorek zamiast normalnego wizjera - jak dla mnie wystarczający argument, żeby zapomnieć o tym wynalazku...

Sylwiusz
08-09-2005, 10:53
kolejna uwaga: telewizorek zamiast normalnego wizjera - jak dla mnie wystarczający argument, żeby zapomnieć o tym wynalazku...
No coz, podobnie jak inne tego typu kompakty na rynku. Chyba nie spodziewales sie lustra? ;-) Chociaz stara 700-tka Sony miala lusterko o ile pamietam.
Lustro w Sony wroci, ale dopiero jak zaczna robic swoja cyfranke z bagnetem Minolta AF.

Krzysiek29
08-09-2005, 13:00
kolejna uwaga: telewizorek zamiast normalnego wizjera - jak dla mnie wystarczający argument, żeby zapomnieć o tym wynalazku...

Czy przy każdej fotce podnosisz lustro? Niesądzę.

Marcin Stawiarz
08-09-2005, 13:32
a na fotopolis tescik:
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=3342

ladne to to, mnie sie podoba :) tylko ten ciezar? 1kg?

Sylwiusz
08-09-2005, 13:41
tylko ten ciezar? 1kg?
A podlacz sobie do D50 24-120 ;-)

Tr0n
08-09-2005, 13:46
a sio z tym do "innych systemow"

arra
08-09-2005, 18:16
Ja juz powoli zbieram na tego Soniacza, albo cos co wypusci za chwile konkurencja, moim zdaniem to poleczenie najlpeszego z obu swiatow i juz od paru godzin leze i nie moge wyjsc z podziwu ze to tak szybko sie pojawilo. Jestem pod duzym wrazeniem tego co robi Sony w ostatnich czasach, po wydawaloby sie malym zastoju. Szklo Zeissa i to jeszcze T* to po prostu jest cos pieknego. Jezeli jeszcze wpakuja do R2 sensor a AS to ja po prostu wymiekne. Mam tylko nadzieje ze Sony nie przesadzi z algorytmami obrobki obrazu :)

[ Dodano: Czw 08 Wrz, 2005 ]

kolejna uwaga: telewizorek zamiast normalnego wizjera - jak dla mnie wystarczający argument, żeby zapomnieć o tym wynalazku...

Normalny wizjer?

Czy mowisz tym czyms co ma np. D70 w gornej czesci?
Sorry ale kazdy telewizorek wiekszy niz 1,8 cala jest o niebo czytelniejszy (pod warunkiem ze ma odpowiednia ilosc pikseli i czas odswiezania) podczas kadrowania niz to miniaturowe gowienko zwane wizjerem optycznym, zwlaczsza jezeli jest to sensor APS-C i w dodatku wizjer optyczny pokazuje jedynie czesc kadru :(

meliszipak
08-09-2005, 21:03
Dużo szumu marketingowego- w teście na fotopolis widać ogromny pośpiech.

Moim skromnym zdaniem najgorsza lustrzanka na rynku jest dwa razy lepsza od tego
kompaktu. :twisted:

A wizualnie to okropnie brzydkie toto jest :(

pozdrawiam

Pawel Pawlak
13-09-2005, 00:42
no i pojawiły się sample z DSC-R1 (http://www.dpreview.com/gallery/?gallery=sonydscr1_preview/)

Moim zdaniem przy niskich ISO jest całkiem rozsądnie. Obiektyw też się broni. ISO800 i wyżej już niespecjalnie... Ale zawsze można odszumić ;)
Wydaje mi się że to będzie niezły strzał sony.

arra
17-09-2005, 11:01
Dużo szumu marketingowego- w teście na fotopolis widać ogromny pośpiech.

Moim skromnym zdaniem najgorsza lustrzanka na rynku jest dwa razy lepsza od tego
kompaktu. :twisted:

A wizualnie to okropnie brzydkie toto jest :(

pozdrawiam

Widac ze nie miales nigdy aparatu Sony z wyzszej polki. Co do najgorszych lustrzanek, to moze racja pod warunkiem, ze ktos lubi patrzec przez maly ciemny zawezony tunel na kadr, zamiast cieszyc sie duzym dwucalowym obrazem z zywo, lacznie z histogramem i podgladem przepalen.

Pozdro

qooba
17-09-2005, 14:41
Czy przy każdej fotce podnosisz lustro? Niesądzę.

a co ma piernik do wiatraka????
chodzi mi o opóźnienie i ogólne negatywne wrażenia z parcy z EVF...

[ Dodano: Sob Wrz 17, 2005 2:44 pm ]

Normalny wizjer?

Czy mowisz tym czyms co ma np. D70 w gornej czesci?
Sorry ale kazdy telewizorek wiekszy niz 1,8 cala jest o niebo czytelniejszy (pod warunkiem ze ma odpowiednia ilosc pikseli i czas odswiezania) podczas kadrowania niz to miniaturowe gowienko zwane wizjerem optycznym, zwlaczsza jezeli jest to sensor APS-C i w dodatku wizjer optyczny pokazuje jedynie czesc kadru :(

Chyba raczysz żartować... twierdzisz, że lepiej mieć wypasiony EVF (choć w to wątpię), niż normalny wizjer?? Nigdy, przenigdy (!!!) EVF nie da ci obrazu na czas - zawsze będzie opóźniony, w słabym świetle jest jeszcze gorzej... Nie broń tego EVF na siłę, nie ma sensu!

pozdrawiam
ps. zdrowa konkurencja - TAK, ale nie wymyślaj tu fizyki na nowo...