PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór stabilizatora / steadycama. Pilna pomoc.



michal_denox
22-10-2016, 13:19
Witam Was. Stoję przed szybkim wyborem steadycama. Mianowicie mam do wyboru dwa modele dwóch różnych firm i stąd mój dylemat.

Jeden to JMR PRO-401 a drugi RAVENCAM CST-PRO 1.

Proszę o doradzenie konkretnie ten lub ten "dlatego" :) wiem może że nie jest to mega profesjonalny sprzęt ale po prostu na początek myślę mi starczy.

Dziękuję i pozdrawiam.

sv
23-10-2016, 18:50
Jeżeli myślisz, że za 400 zł kupisz działającego staedycama, to się mylisz. Szkoda Twoich 400 zł.

Kolekcjoner
23-10-2016, 21:23
Witam Was. Stoję przed szybkim wyborem steadycama. Mianowicie mam do wyboru dwa modele dwóch różnych firm i stąd mój dylemat.

Jeden to JMR PRO-401 a drugi RAVENCAM CST-PRO 1.

Proszę o doradzenie konkretnie ten lub ten "dlatego" :) wiem może że nie jest to mega profesjonalny sprzęt ale po prostu na początek myślę mi starczy.

Dziękuję i pozdrawiam.
A co na tym będzie i do czego będzie używane - bez tego ciężko coś radzić?

michal_denox
25-10-2016, 10:41
A czy ją gdzieś napisałem że za 400 czy jakąkolwiek cenę ?? Chyba nie. Padło pytanie to lub to szybką odpowiedź A nie milion pytań. Widać ciężko polegać na pomocy

- - - - kolejny post - - - - - -

Sven Z takimi odpowiedziami sobie daruj bo tylko chyba posty nabijasz....

Maciek N
26-10-2016, 13:18
Zastanów się dlaczego nikt Ci nie odpowiada a w innych podobnych tematach odpowiedzi ciągną się na dziesiątki albo setki stron...
Może jednak sven wyczerpał temat?

docxxx
26-10-2016, 14:06
Za 400 zł kupiłem Camrocka VS80.
Przez tego "steadycama" (cudysłów jak najbardziej na miejscu) wyrobiłem sobie opinie, że te urządzenia to jakiś badziew, bo się kiwa, buja, nie idzie tego utrzymac i ze w sumie wiecej z tego zlego niz pozytku.
Dopiero pozniej zobaczylem filmy na YT, gdzie ludzie uzytkowali normalne steady za normalne pieniadze. I dopiero wtedy zrozumialem jaki popelnilem blad.
Ogolnie sprzet mam z wyzszej polki, ale myslalem wtedy tak jak autor watku: 400 zl za kawalek metalu wystarczy.
A teraz najciekawsze: nie uzywam juz tego VS80, bo dziala on zupelnie tak samo jak monopod, tzn. nadaje sie tylko za zlapanie go w gornej czesci za "szyjke" i lazenie z nim w tlumie.
Skoro tak, to wole juz chodzic z monopodem, bo moge go postawic.