PDA

Zobacz pełną wersję : System Nikon 1 ?



Maly.Psikus
22-10-2016, 11:34
Ostatnio szukam obiektywu dla D5200 (System Nikon F) i naprafiłem po drodze na jasne i tanie obiektywy dla "Nikon 1".
Te obiektywy w ogóle sa tanie i dobre cxy tanie i nijakie ?

Próbowałem coś po Polsku znaleść w sieci, ale ciężko to szło dlatego piszę tutaj.

Jakaś lustrzanka z KITem godna polecanenia na system Nikon 1 za max 2tys ?

megasnajper
22-10-2016, 11:50
Musisz poczytać o systemie nikon 1, to nie są lustrzanki, tylko bezlusterkowce, obiektywy nikon 1 pasują tylko do nikonów 1 (np. Nikon 1 V1, V2, V3, S1, S2, J1, J2 (...) J5).
Nie zaoferują tej samej jakości co lustrzanka z APS-C ponieważ mają mniejsze matryce, w zamian oferują mniejsze gabaryty.
Zależy od priorytetów moim zdaniem jakość obiektywów jest niezła, chociaż teraz nie wiadomo czy nikon dalej będzie wspierał tą serię...

Maly.Psikus
22-10-2016, 13:35
A jaki można dostać bezlusterkowiec za ~2000zł na systemie 1 ?

megasnajper
22-10-2016, 13:43
Ale używany czy nowy?
Jak nowy to wystarczy rzucić okiem na ofertę np euro rtv: http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wymienna-optyka/nikon-1-j5-10-30-mm-czarny.bhtml?from=skapiec&promo=true&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
i to chyba jedyny z systemu dostępny poniżej 2k za nowy. Z używanych można znaleźć np. N1 V1 (czyli pierwsza generacja, ale za to z EVF) body poniżej 500 zł powinno być, z jakimś kitem 700-800. Sam taki mam i sobie chwalę.
Jeżeli EVF nie jest ci niezbędny to J5 powinien być najlepszy, ale musisz najpierw poczytać w co się pakujesz i czy spełnia to twoje oczekiwania.