PDA

Zobacz pełną wersję : Contax G2 regulacja AF



stempien
18-10-2016, 14:16
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie wyregulować/naprawić Contaxa G2 w Polsce?

Problem jest taki że ustawiam ostrość na 2.0 m a wyświetlacz pokazuję 1.85 m. Przy odległości 5.5 m jest to już ~4.5 m. Błąd wzrasta z odległością.

Straszna szkoda bo korpus wygląda jak nowy. Kupiłem rok temu na francuskim ebayu, ale że głównie fotografuję na nieskończoność od f/4 w górę nie było zbyt wiele okazji żeby zauważyć ten problem. Parę rozmazanych kadrów się trafiło, ale myślałem że po prostu źle obsługuję sprzęt, szczególnie gdy w sieci krąży wiele mieszanych opinii o skuteczności tego AF.

No i co teraz?

- - - - kolejny post - - - - - -

Znalazłem serwis w Londynie jakby ktoś potrzebował http://www.sendeancameras.co.uk/ Mówią że w najgorszym wypadku będzie trzeba wymienić układ AF i główną PCB, koszt 400 GBP plus VAT :) Podejrzewam, że takich dział nie będzie trzeba wytaczać, tyle że kto wie ile mniejsza naprawa miałaby kosztować? 200?

Franek_
18-10-2016, 15:01
Miałem G2, naprawy tego nie chciał się podjąć nikt w PL. Najsensowniejsi ludzie naprawiający sprzęt foto z którymi miałem do czynienia mają firmę w Bydgoszczy, tylko za diabła nie pamiętam jak się nazywała.

zeberek1
18-10-2016, 15:37
Michał Nagov "NAGOV SERVICE"
ul. Halicka 28, 85-137 Bydgoszcz
Dobrze gadam?

stempien
18-10-2016, 17:47
Dziękuje za informacje. Niestety Nagov nie serwisuje tego aparatu. Podał nazwę innego serwisu "fotomar" do którego dzwoniłem, ale dzisiaj nie ma technika więc niczego się nie dowiedziałem. Sendeancameras mi odpisali że jeśli naprawa nie wymaga nowych części to jej koszt wyniesie minimum 140 gbp + vat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

stempien
18-10-2016, 17:49
Miałem G2, naprawy tego nie chciał się podjąć nikt w PL. Najsensowniejsi ludzie naprawiający sprzęt foto z którymi miałem do czynienia mają firmę w Bydgoszczy, tylko za diabła nie pamiętam jak się nazywała.

I na czym się skończyło?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Franek_
18-10-2016, 18:07
Nie Nagov. To jest ta firma:

http://wiesefototechnik.com.pl/

Jak oni nie ogarną, to nie wiem kto w PL ogarnie.

A skończyło się tak, że kupiłem drugie body.

stempien
18-10-2016, 18:20
Dzięki, wygląda dobrze. Jutro dzwonię.

Jaki miałeś problem ze swoim G2? Zostawiłeś na części? Na allegro ceny samych korpusów są niewiele wyższe od kosztów naprawy w moim przypadku (powiedzmy ~1000 zł w Londku). Ostatnio na allegro poszedł nieźle wyglądający g2+45 za ~1700 zl.

Franek_
18-10-2016, 18:27
Też jakieś cuda z autofocusem i też skończyło się tym, że miałem drugi korpus. A potem wszystko sprzedałem w diabły i już nie mam autofocusa.

stempien
18-10-2016, 18:36
wszystko marność

Franek_
18-10-2016, 18:51
I obiektywy za ostre.