PDA

Zobacz pełną wersję : Akcesoria fotografa



Maly.Psikus
15-10-2016, 01:50
Tak myślę... Co fotograf powinien ze sobą mieć, albo co w ogóle powinien mieć co można ze soba nosić ?
Mi przychodzi na myśl:
- Filtry ND, UV (jako ochronny), polaryzacyjny
- Szmatka do czyszczenia obiektywu
- Gruszka
- Środek do czyszczenia szkieł
- Statyw
- Kartoniki balansu bieli
- Dyfuzor na lampę
-....?

Co jeszcze ?

GonzoG
15-10-2016, 07:21
Wszystko, co może się przydać.

smogg9
15-10-2016, 08:46
Ło matko ;) To co potrzeba to masz. Jeden będzie miał dwa kartony gratów, wielką torbę wypchaną po brzegi na wyjścia, a drugi oprócz aparatu, baterii, ładowarki, obiektywu i karty pamięci nic więcej.

Zależy jakie zdjęcia się robi, zależy od sytuacji. Ja zawsze staram się brać minimum i zazwyczaj tak robię.

Godrick
15-10-2016, 09:07
Najważniejsze to mieć ze sobą sprawny aparat z zapiętym szkłem ;)

PiKa
15-10-2016, 09:43
A karta pamięci i bateria już niepotrzebne? ;)

Reanoe
15-10-2016, 14:10
Ja tam wolę mieć jakąś kanapkę albo jabłko. A kumpel bez srajtaśmy się nie rusza - poważnie.

PiKa
15-10-2016, 14:24
Mówią, że ludzie uczą się na własnych błędach. Może kiedyś też zaczniesz ją nosić ;)

Reanoe
15-10-2016, 16:24
Przypomniała mi się jedna rzecz która zawsze jest u mnie w torbie foto - kamizelka odblaskowa.
PiKa ostatnimi czasy zacząłem zabierać w las, przy okazji innego hobby, ale na foto jeszcze nie biorę ;-)

ksh
15-10-2016, 16:32
Jakby chcieć robić zestaw prawdopodobnie potrzebny to trzeba by wynająć kogoś do dźwigania tego, kiedyś byłem w lesie i żałowałem że nie mam jakiś lamp błyskowych bo piękne czubajki kanie rosły w kompletnej ciemnicy, więc trzeba dopisać przynajmniej jedną lampę i wyzwalacz radiowy :)
Zestaw szybkiej pomocy można też dodać, o defibrylatorze nie wspomnę nawet.

Tak na serio, bierz to co potrzebne i pamiętaj że nie trzeba się trzymać jakiś sztywnych zasad, kiedyś widziałem gościa co ściągnął buta i w nim ustawiał sobie aparat do fotografowania z nad liści drzew, dało się :)

FelTom
15-10-2016, 18:35
1.Sprawny aparat.
2. Naładowany akumulator.
3. Karta pamięci z wolnym miejscem na zdjęcia lub film z nienaświetlonymi jeszcze klatkami.

Pozostałe wedle potrzeb.
- Szmatka do obiektywu
- Dodatkowy obiektyw
- Monopod
- Lampa błyskowa
- Filtr polaryzacyjny...

marny
15-10-2016, 19:41
Samochód często się przydaje:)

Maly.Psikus
18-10-2016, 14:20
Ktoś jeszcze coś napisze ?

Może akurat będzie coś o czym mało kto pamięta a jest przydatne ?

GonzoG
18-10-2016, 14:38
Jak mało kto pamięta, to znaczy, że nieprzydatne.

Maly.Psikus
18-10-2016, 14:51
Karty balansu takie przydatne a jednak nie widziałem aby ktos z nich korzystał prócz mojej osoby teraz.
No i bardzo mało się o tym mówi/pisze a przydatnw jest bardzo.