PDA

Zobacz pełną wersję : Capture One 9 vs Lightroom CC, 6,5



vego07
05-10-2016, 00:29
Może i było, ale wieki temu teraz są nowsze lepsze wersje :)
tak więc zachęcam do wypisywania uwag, spostrzeżeń, na którym lepiej sie Wam pracuje, z którego można uzyskać fajniejszy obrazek w B&W / kolor
jak i mnogość przydatnych funkcji.

And.N
05-10-2016, 08:40
Pozwolę sobie zacytować fragment wypowiedzi kol. 2pompony z innego wątku (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=276137&p=3755842&viewfull=1#post3755842). Sądzę pasuje tu także.

... pomijając jakieś wysoce egzotyczne detale obecne RAWery z wiodącej powiedzmy czwórki/piątki są mniej więcej równorzędne, pomimo niejakich różnic (największe w UI). Sam założyłem kiedyś wątek z wezwaniem do porównania dwóch RAWerów z czołówki: LR i C1Pro, bo krążył mit jakoby C1 dawał lepsze kolory. Pomimo gorących próśb do pokazywania tych przewag nikt nic nei pokazał, i okazało się że mit to tylko ględzenie garstki, która jak przyszło co do czego nawet nie wykrzesała jednego obrazka na poparcie.

Myślę, że najlepiej będzie, jak przygotujesz sobie odpowiedni materiał: zdjęcia z różnych pór dnia i nocy, najróżniejsze ISO, czasy długie i krótkie, różne ekspozycje, przewaga cieni, świateł, możliwe rożnymi szkłami aby zobaczyć co sobie lepiej radzi z usuwaniem dystorsji, artefaktów czy prostowaniem geometrii - słowem materiał na tyle różnorodny, żeby dawał pole do popisu dla możliwości programu. I dysponując takim zbiorem RAWów pościągaj sobie wersje testowe i popróbuj dojść od interesujących Cię rezultatów. Może się okazać, że poprzednio lubiłeś LRa, ale RT lub DxO ujmie Cię takimi rzeczami, że się zakochasz i problem wyboru będziesz miał załatwiony.

Bo ogólnie panuje takie zdanie, że programy producentów sprzętu są raczej do bani i mają tylko podstawowe rzeczy, a i to nie najlepiej chodzą, natomiast sprawdzają się produkty niezależne: LR, C1, DxO, RT, już chyba nawet SilkyPix odpadło ze stawki.

Ja prywatnie dostrzegam dwa potężne plusy LRa porównując go do innych RAWerów: usuwanie podłużnej AC (na razie tylko LR) i niespotykane nigdzie indziej możliwości modułu Library - ale niekoniecznie akurat te cechy mogą być ważne dla innych, być może inne cechy/funkcje okażą się ważniejsze dla Ciebie, więć warto wypróbować samemu.
W pełni zgadzam się z powyższym. Więc na którym programie lepiej się pracuje to indywidualna kwestia.

nimnull
05-10-2016, 10:21
Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest lepsze, pobierz próbne wersje i sam się przekonasz na czym Tobie lepiej się pracuje.
Ja zatrzymałem się na dość starej wersji LR, wtedy efekty mnie nie zadowalały - pewnie brak umiejętności. Kupiłem okazjonalnie C1, po ciężkim początku przestawienia się na inny interfejs, jestem bardzo zadowolony z efektów.
Inna sprawa, że firma stosuje dość dziwną politykę promocji nowych wersji - wersja 9. Twierdząc, że wszystko to co było w wersji 8 jest kiepskie i słabe - natomiast wersja 9 to już zupełnie inna bajka ;)
Poczekam, aż szał mnie, rzucą jakąś promocję i zrobię upgrade.
Pozdrawiam Mirek

2pompony
05-10-2016, 12:28
Inna sprawa, że firma stosuje dość dziwną politykę promocji nowych wersji - wersja 9. Twierdząc, że wszystko to co było w wersji 8 jest kiepskie i słabe - natomiast wersja 9 to już zupełnie inna bajka ;)

To mnie właśnie najbardziej rozśmieszyło - wiecie, bawią się w taką zabawę z pokazywaniem dwóch obrazków obok siebie o wyjątkowo jasnym przekazie: ten po lewej jest przykładem czegoś złego i do bani, ten po prawej jest świetny. Śmieszność wynika z tego, że te obrazki, które mają obrazować tragedię i nędzę obróbkową są z poprzedniej wersji C1. :mrgreen:

Chyba podobnie było przy poprzedniej premierze - wtedy ta nowa wersja była super cacy, a ta stara była bee. I jak się okazuje według samych twórców, wystarczyło wypuścić wersję o numerek większą, żeby to co było świetne i wspaniałe okazało się wyjątkowo fatalne i zdziadziałe. :) Ciekawe jak fatalnie według samych twórców wypadnie obecna wersja 9 jak wypuszczą dziesiątkę.





A co do meritum - czyli tego który program wybrać... Jeśli to forum bajkopisarzy, wypisujcie tony uwag o tych bajecznycj kolorach jednego albo drugiego programu i przewagach jednego nad innym. A jeśli to forum fotograficzne - pokazujcie obrazki, bo jakoś za każdym razem jak słyszę o tym ze jakiś program robi wspaniałe kolory, to potem nikt tych kolorów nei pokazuje, pewnie dlatego, że sam się ich wstydzi. :mrgreen:

Ogryzek
05-10-2016, 14:19
Spoko Don Pomponio :-)

Mówisz i masz, proszę Państwa, jedyna taka zabawa, wchodzi zielone wychodzi czerwone...

Oryginał:
http://i63.tinypic.com/eb7qep.jpg

i podróba w Raw Therapy:
https://s18.postimg.org/hfdrhgynb/KRY_1130.jpg


ze względu na to, że temat mogą czytać dzieci nie wklejam miniatur
:D

2pompony
05-10-2016, 14:29
Brawo! Jak będę szukać programu, który poodwraca wszystkie kolory już wiem, gdzie znaleźć. :)

Ogryzek
05-10-2016, 14:32
Ciebie malkontencie nie zadowoli nawet wyrafinowana japońska gejsza...

Poza tym nie myśl, że ja tak na codzień. No coś Ty, co to, to nie!
Zdjęcie pochodzi z zabawy w RAW'ki u Archi'ego 119 edycja, do obejrzenia w dziale Akt. :-)

2pompony
05-10-2016, 14:36
Bo mnie - jakkolwiek to dziwnie może zabrzmieć w tym kontekście - zachwyciła wyrafinowana japońska trawa. :)

vego07
05-10-2016, 14:48
a raczej równo przystrzyżony trawniczek ;)
a tak wracając do tematu w c1 nie macie problemu z czernią ?

Ogryzek
05-10-2016, 15:29
Za mało czy za dużo?

dannywrocek
05-10-2016, 16:24
Inna sprawa, że firma stosuje dość dziwną politykę promocji nowych wersji - wersja 9. Twierdząc, że wszystko to co było w wersji 8 jest kiepskie i słabe - natomiast wersja 9 to już zupełnie inna bajka ;)
Poczekam, aż szał mnie, rzucą jakąś promocję i zrobię upgrade.
Pozdrawiam Mirek
Taka niestety teraz polityka korporacji/firm produkujących to lub owo. Możesz się z nią nie zgadzać i zgrzytać zębami,ale dział finansowy jest teraz w natarciu. Smutne to,ale prawdziwe.
Co do meritum,to zgadzam się z przedmówcami: sprawdź ile możesz i wybierz ten,który Ci odpowiada najbardziej :-)

vego07
05-10-2016, 18:19
Za mało czy za dużo?
za mało tak sie składa ze zainwestowałem i mam c1 i L cc :)

2pompony
05-10-2016, 19:36
Bardzo nierozsądnie. Trzeba było zainwestować i kupić jeszcze DxO i coś Corela, miałbyś dwie rzeczy:

1. komplet RAWerów
2. ciągle problem z czarnym.

:)